Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Žehlení vlasů se v dnešní době stalo součástí vlasového stylingu a běžnou záležitostí jak mladých tak i starších slečen a žen.

Vyber si správnou žehličku na vlasy!

Žehlička na vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Žehlička na vlasy
aktualizováno 22.10.2012, 00:00 | 22.10.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Žehlení vlasů se v dnešní době stalo součástí vlasového stylingu a běžnou záležitostí jak mladých tak i starších slečen a žen.

Chceme být krásné a chceme, aby ostatní obdivovali naše krásně rovné (nebo naopak úžasně vlnité) vlasy. Jak toho dosáhnout? Odpověď je jednoznačná – k dokonale rovným nebo vlnitým vlasům ti může pomoci dobrá žehlička na vlasy!

Je hodně podstatné zdůraznit, že to musí být dobrá žehlička, ne nekvalitní, ani příliš levná. Špatný výběr může totiž tvoje vlasy oslabit a může je spolehlivě zničit. Úprava horkým vzduchem, jako je fénování, kulmování nebo již zmíněné žehlení, je pro vlasy dost náročné, a proto je tak důležité vybrat si žehličku, která tvou hřívu nebude zbytečně namáhat. Ano, existují i vlasové žehličky, které vlasy ničí minimálně – poznáš to podle parametrů, které máš při výběru k dispozici. Podle nich by ses měla řídit. Pojďme si tedy říct, co je důležité prozkoumat a čím by ses měla řídit.

Žehlicí povrch


Je sice pěkné, když vybíráš žehličku podle toho, jak vypadá, nebo podle toho, jak moc se ti líbí, ale nejdůležitější je určitě povrch – to, čím vlasy narovnáš a s čím přijdou do kontaktu. V současné době máš na výběr z několika možných variant.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co dělat, když jsou vlasy opravdu hodně zničené
Krátké vlasy frčí: Jak v nich působit žensky?
Otestuj se: Jsi krutá ke svým vlasům?

Zapomeň na obyčejný kov, který je velice nešetrný, často nedokáže vlasy rovnat rovnoměrně, některá místa zahřívá více a vlasy se tak ničí.

Žehličky s turmalínovým povrchem jsou k vlasům šetrnější, nechávají je lesklé a hladké. Keramický povrch zajistí lehkou práci se žehlením, rovnoměrný a snadný pohyb žehličky po vlasech, rychlé nahřátí a teflon dokáže předcházet nechtěnému připalování stylingových přípravků, které jsi před samotným žehlením aplikovala. Materiálů existuje i více (můžeš narazit i na mramor, sklokeramiku nebo titan), každopádně tyto tři v současné době na trhu vedou a potkat se s nimi můžeš nejvíce.

Pokud jsou tvé vlasy extrémně citlivé, rychle se ničí a žehlení nijak nemilují, je hodně důležité spoléhat se na dobrý povrch. Asi nejlepší, co nyní můžeš na trhu sehnat, je kombinace zmíněných materiálů, například turmalín a keramika.

Typ vlasů

Další věc, na kterou by ses při výběru vlasové žehličky měla zaměřit, je tvůj konkrétní typ vlasů. Žehlička, která vyhovuje tvé kamarádce nebo mamince, nemusí stejně vyhovovat tobě, protože každé vlasy jsou jiné a na stylingové úpravy reagují jinak.

 

 

Na hodně husté a dlouhé vlasy je dobré volit žehličku i podle velikosti žehlicích ploch. S úzkými plochami to půjde pomaleji a méně pohodlněji. Pro kudrnaté vlasy je nejvhodnější povrch keramický nebo mramorový.

Nastavitelná teplota

U drtivé většiny žehliček dnešní doby máš možnost ručně nastavit teplotu při žehlení. Spousta nových žehliček ti může dokonce doporučit teplotu podle typu tvých vlasů, jsou ale i takové, u kterých teplotu ovlivnit a nastavit nemůžeš a každý typ vlasů žehlí stejně.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na vybereme.cz můžeš sehnat i velmi kvalitní žehličky za slušné peníze

Každé vlasy si zaslouží tak trošku jinou teplotu. Na slabé, přírodně spíše rovné nebo zvlněné vlasy bude stačit teplota nižší, na silné nebo kudrnaté vlasy je potřeba volit vyšší stupeň. Doporučuji ale nepřesahovat teplotu 200 stupňů.

Technické vychytávky

Krom výše uvedených bodů, u žehličky jsou důležité i ostatní funkce, které má. Každá značka a série nám totiž může nabídnout tak trošku něco jiného. Od iontec technologie až po automatické vypnutí. I proto je lepší si na kvalitní žehličku na vlasy našetřit. Levné žehličky většinou těmito funkcemi nedisponují a i ten malý peněžní rozdíl může tvé vlasy zničit a už jim nemusí nic pomoci.

Ráda bych sem zahrnula i velikost žehlicí plochy – pokud jsou plochy hodně úzké (tzv. úzký styler), budou vhodné i k tvorbě vlnek a krásně zvlněným vlasům. Ano, i pomocí žehličky si můžeš své vlasy natočit a ne je jen rovnat!

Návod, jak si vlasy natočit s pomocí žehličky, najdeš ve videu:3 hlasů
Vaše hodnocení