Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pleťové masky by měly patřit do běžné péče o pleť každé dívky. Přesto na ni mnoho dívek zapomíná, i když dokáže udělat na obličeji hodně užitku. Z masky do pokožky pronikne hodně výživných látek, díky kterým bude vaše pleť zase o něco krásnější. Ú...

Vyberte si pleťovou masku na míru! Pleť vám poděkuje

pleťová maska
zdroj: Getty Images pleťová maska
aktualizováno 21.11.2019, 00:00 | 21.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Pleťové masky by měly patřit do běžné péče o pleť každé dívky. Přesto na ni mnoho dívek zapomíná, i když dokáže udělat na obličeji hodně užitku. Z masky do pokožky pronikne hodně výživných látek, díky kterým bude vaše pleť zase o něco krásnější. Účinky pleťové masky uvidíte hned po jejím umytí a pro dlouhodobější efekt se vyplatí nanesení masky každých pár dní opakovat. Protože když nebudete o svou pleť dostatečně dbát, tak to nezakryje ani sebelepší líčení.

Je to především vaše kosmetička, kdo vám jednou měsíčně pleťové masky aplikuje? Pak vězte, že byste si měly dopřávat pleťovou masku samy minimálně jednou nebo dvakrát týdně. Kromě toho je dobré si dávat pleťovou masku pokaždé, když vás čeká nějaká důležitá událost, ať už rande neb pohovor. Dokáže totiž oživit, zvláčnit a zkrásnit i unavenou pleť, což vaše pokožka ocení zejména v zimě. Zase to ale nepřehánějte a masku si rozhodně nedávejte denně, tím byste pleť přetížily.


Která maska pro vás bude ta pravá?


Při výběru pleťové masky se nejdřív podívejte na to, v jakém stavu se vaše pleť právě nachází. Máte zanesené póry? Nebo je vaše pleť přesušená a plná šupinek? Podle toho se podívejte po čistících, peelingových nebo v druhém případě hydratačních maskách. Myslete na to, že hydratační masku uvítá i mastná pleť, před jejím nanesením je ale potřeba ji zbavit přebytečného mazu.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Hyluronová intenzivní maska Hyaluron-Filler, Eucerin, 4 kusy, 689 Kč, prodává Notino
* Maska na obličej Genifique Hydro Mask, Lancôme, 1 kus, 340 Kč, prodává Douglas
* Hydratační plátýnková maska pro stažení pórů Joyful Time, Mizon, 49 Kč, prodává Notino
* Zmatňující slupovací maska Urban Skin Detox, Nivea, 138 Kč, prodává Notino
* Slupovací maska z černých řas, 7th Heaven, 63,90 Kč, prodává pre-wo.cz


Stejně jako v dalších oblastech kosmetiky platí i tady, že musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet. Každé dívce sedne jiná maska, proto se vyplatí nejdřív koupit jeden vzorek a zjisti, jestli vám sedí. A až vám na pleti nějaká maska vykoná opravdu dobrou službu, můžete si jí zakoupit větší množství. Ani tak ji ale nenanášejte na pleť automaticky a bez rozmyslu a vždycky zkontrolujte, co vaše pleť právě potřebuje. Je možné, že zatímco před měsícem vaše pleť vyžadovala hloubkovou hydrataci, teď je nutné zbavit ji černých teček.

 

pleťová maska
(Foto: Getty Images)

 

Jakou masku si ale vybrat co se týče způsobu aplikace?


Textilní neboli plátýnkové masky


Chybu neuděláte, když se podíváte po textilních maskách. U těch zpravidla nehrozí, že by vaši pleť podráždily. Díky tomu, že si dáváte na obličej takovou masku napuštěnou prospěšnými látkami, tak pleť opravdu vyživí do hloubky. Také se nemusíte starat o to, jaké množství masky na pleť nanést, to už je totiž předem dané. Kromě toho je použití této masky snadné a rychlé, nemusíte ji ručně nanášet ani zdlouhavě smývat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Technovychytávky: Maska z vesmíru a tiskárna na nehty?!
Jaké jsou nové 3D textilní masky od Dermacolu?
Bizarní beauty triky: Co jsme ochotné vytrpět pro krásnější pleť?


Textilní maska je dobrá také v tom, že si ji s sebou snadno přibalíte na cesty. Navíc jde o jednorázovou záležitost, takže se nic nestane, pokud vám účinky masky zrovna nepadnou do oka.

 

Krémové masky


Dobré jsou ale i krémové masky, které si nanesete samy. Neplatí, že čím více krému dáte na obličej, tím víc své pleti prospějete. Stačí nanést opravdu malou vrstvu a zbytečně s pleťovou maskou neplýtvat. Takhle vám maska také déle vydrží, zase ale musíte být při výběru obezřetnější.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Výživná maska Bye Bye Dry Skin, Nivea, 49 Kč
* Uklidňující hydratační maska pro citlivou a suchou pleť Hydrophase, La Roche-Posay, 89 Kč
* Maska na obličej Ananas, Sephora, 125 Kč
* Protivrásková plátýnková maska Nivea Q10 Plus C, 100 Kč, prodává Notino
* Maska s uhelným tonikem, 7th Heaven, 55,90 Kč, prodává pre-wo.cz


Masku na obličej vždy nanášejte jemně poťukáváním nebo krouživými pohyby, pokožku příliš nedřete a vyhýbejte se blízkému okolí očí. Zároveň si masky na pleť nepleťte s maskami na oční okolí, které jsou většinou ve tvaru měsíčků a hydratují pouze oblast pod očima. Některé krémové masky už dokonce fungují na principu, že je po nanesení nemusíte smývat a pouze je necháte vsáknout do pokožky.


Kdy zvolit místo peelingového gelu masku?


Nejspíš víte, že součástí důkladné péče o pleť je také pravidelný peeling. Ten by ale nemusel dívkám s citlivou pokožkou vůbec prospívat. Jestliže tedy vaše pokožka reaguje na všechny podněty, má sklony k červenání a vzniku pupínků, sáhněte po masce spíš než po peelingu. Póry vyčistí také, ale zároveň pleť nepodráždí.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Rozjasňující textilní maska Nivea Urban Skin Natural Radiance, 65 Kč
* Plátýnková maska s vysoce hydratačním a vyživujícím krémem Joyful Time, Mizon, 49 Kč
* Hydratační a vyživující maska Cocoa Butter, Zjaja, 29 Kč
* Detoxikační a čistící maska Nivea Urban Skin Detox, 118 Kč
* Vyhlazující maska proti vráskám Nivea Visage Q10 Plus, 49 Kč


Pamatujte na to, že masku je potřeba vždycky nanést na dokonale vyčištěnou pleť. Ještě se vyplatí ji předem trochu zahřát, ať už teplou vodou nebo teplýma rukama, aby se póry otevřely a pokožka do sebe vtáhla víc živin. Také na obličeji nenechávejte masku moc dlouho, i když by se vám mohlo zdát, že čím déle ji tam necháte, tímto to bude pro vaši pleť lepší. Na to by totiž mohla vaše pleť nepříjemně reagovat. A až masku z obličeje sundáte, nenechte pleť jen tak a promažte ji olejíčkem nebo krémem.0 hlasů
Vaše hodnocení