Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě suchá a citlivá pleť? Pomůžeme ti proti tomuto neduhu bojovat všemi možnými prostředky.

Vyhlas stopku suché a přecitlivělé pokožce

Péče o pleť
zdroj: Getty Images Péče o pleť
aktualizováno 19.05.2019, 00:00 | 19.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Trápí tě suchá a citlivá pleť? Pomůžeme ti proti tomuto neduhu bojovat všemi možnými prostředky.

Suchá pleť je velmi nepříjemné. Neustále je popraskaná, svědí, štípe a vytváří nepěkné šupinky. S citlivou pletí to není o moc snadnější. Většina přípravků způsobuje podráždění, chvilka na sluníčku se může proměnit v hotový horor na pleti. Jenže co proti tomu dělat? Není to nic složitého.

 

Hydratační krémy

 

Jestli tě trápí suchá pokožka, měly by být tvým největším pomocníkem hloubkově hydratační krémy. Pořiď si nejen denní, ale také noční a aplikuj je podle potřeby. Existují také přípravky, které zanechají tvou pleť hydratovanou po celý den, ale pro silně dehydratovanou pokožku je lepší aplikovat krémy trochu častěji.

 

Dostatek tekutin

 

Suchá pokožka je důsledkem dehydratace organismu, což zjednodušeně znamená, že piješ velmi málo. Jestli chceš své pleti (a tělu) poskytnout první pomoc, začni u neslazené vody. Vypij denně minimálně tři litry tekutin a uvidíš, že bude pokožka mnohem zdravější a hydratovanější.

 

Odličování

 

Mysli na to, že prvním krokem v boji proti suché pleti, je její důkladné odličování. Nepoužívej alkoholové přípravky, raději zvol hydratační odličovací mléko či vodu. Pleť odlič ráno od mastnoty a večer od make-upu.

 

 

Domácí péče o suchou pleť

 

Chceš vědět, jak se suchou pletí bojovaly naše babičky? Skvělou masku si můžeš udělat i doma. Stačí do pleti vmasírovat vepřové sádlo nebo obyčejnou majonézu (nejlépe doma vyrobenou). Nechej půl hodiny působit a důkladně vymyj vlažnou vodou. Na suchou pleť nepoužívej mýdla, ale zvol raději čistící vody, mléka nebo sprchové gely.

 

Přípravky na citlivou pleť

 

Sehnat vhodné přípravky pro citlivou pleť není tak úplně jednoduché. Snad každá kosmetická firma má svou řadu výrobků, které jsou určené právě pro tento problém, ale každý má jiné přednosti. Jedné totiž zabere krém od jedné firmy, ale druhé dělá potíže a naopak. Nezbude ti nic jiného, než si přípravky vyzkoušet sama. Dnes ti v lékárně dají snad od každého přípravku vzoreček, takže nemusíš kupovat předražené výrobky, které ti nebudou vyhovovat.

 

Péče o citlivou pleť

 

Snaž se svou pleť hýčkat a zbytečně jí nezatěžuj. Kupuj pouze přípravky, které ti nedělají žádné potíže, a vyhni se parfémovaným výrobkům. Vhodnou variantou jsou BIO přípravky. Rozhodně zapomeň na krémy na alkoholové bázi a vyvaruj se častějšímu peelingu. Pozor si dej také na sluníčko a používej přípravky s ochranným faktorem minimálně SPF 25, který používej i v zimě a když je zataženo.

 

Domácí maska na citlivou pleť

 

Parádní masku si můžeš vyrobit lehce u sebe doma. Vezmi si dužinu avokáda a rozmačkej jí, až vznikne kaše. Tu pak naneseš na obličej, necháš aspoň deset minut působit a důkladně opláchneš.2 hlasů
Vaše hodnocení