Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V zahraničí je čepelková úprava obočí běžná a velmi oblíbená. České ženy jsou v tomto směru konzervativnější. O microbladingu navíc koluje na internetu spoustu zvěstí. Co vše vás při této proceduře čeká a na co si dávat pozor?

Vyplatí se investovat do: Microbladingu, trvalé úpravy obočí?

Krása
zdroj: oficiální zdroj Krása
aktualizováno 10.08.2018, 00:00 | 10.08.2018, 00:00 | Krásná.cz

V zahraničí je čepelková úprava obočí běžná a velmi oblíbená. České ženy jsou v tomto směru konzervativnější. O microbladingu navíc koluje na internetu spoustu zvěstí. Co vše vás při této proceduře čeká a na co si dávat pozor?

Microblading (mikropigmentace nebo též čepelková úprava obočí) nabízí komfortní řešení při každodenním ranním líčení a ušetří váš čas. Oceníte ho i při sportování, plavání nebo saunování, kdy bude vaše obočí pořád dokonalé. Ačkoliv se o microblandingu říká, že jde trvalý make-up, tak opak je pravdou. „Microblading nabízí možnost změny barvy i tvaru pigmentované oblasti, ale rozhodně ho není možné považovat za trvalé tetování. Jde pouze o dočasnou metodu v líčení, což má ale své výhody,“ vysvětluje specialistka na mikropigmentaci Lucie Kunzová.

 

Výsledný efekt microbladingu vydrží asi 1,5 až 2 roky, což se může zdát docela málo s ohledem na jeho vysokou cenu. Podle Kunzové má však délka efektu své klady: „Trendy se mění každou sezónu, takže díky tomu, že pigmenty postupně blednou, až se úplně vytratí, je pak možné obočí přizpůsobovat aktuálním trendům a taky třeba věku klientky.“


Pro krásu se musí trpět?

 

Docela často se o microbladingu mluví jako o krvavé metodě, při které vás čeká nepříjemná a dlouhotrvající bolest. „Ve skutečnosti se jedná o velmi šetrnou metodu, a ačkoliv se zákrok provádí pomocí čepelky s 18 jehličkami v řadě za sebou, tak se nejedná o klasický řez, spíše o povrchové škrábnutí jako od kočičky,“ vysvětluje odbornice. Kromě toho se při zákroku používá lokální anestetikum, a co se týče krvácení, tak jde pouze o kapičky krve, žádné krvavé louže.

 

Nemusíte se dokonce bát ani jizev. Při mikropigmentaci dochází ke vpravování pigmentů do horní vrstvy podkoží, přičemž po zákroku nevznikají žádné jizvy. Microblading lze proto absolvovat celoročně, tedy i během letních měsíců, nehrozí totiž zvýšená citlivost a nežádoucí pigmentace. Barvící pigmenty jsou rovněž hypoalergenní.

 

Mikroblanding
(Foto: oficiální zdroj)

 

„Když provádím microblading, 90 % mých klientek při něm usne. V kombinaci s relaxační hudbou a správnou technikou zkrátka microblading nebolí. Pokud ano, značí to problém,“ říká Kunzová. Primárním problémem je, že stylistka nedělá microblading technicky správně, ale bolest může nastat i v případě poškozené pokožky či jiných zdravotních problémů.


Co vás čeká po zákroku?

 

Jako po jakémkoli jiném zákroku, i zde platí určitá omezení a musí se dodržovat několik pravidel. Co se týče péče o obočí po zákroku, tak do vyloupání se obočí nesmí namočit. Sportovat či dokonce saunovat se však můžete již 14. den od zákroku. Co vás může lehce potrápit, je svědění. Na to pomáhá si na obočí tlakově klepat.


ČTĚTE TAKÉ:

První pomoc - špatně vytrhané obočí
Nejčastější přešlapy při úpravě obočí: Neděláš je také?
Silné, tenké, vysoké: Neuvěříš, co říká OBOČÍ o tvé osobnosti

 

Nepodceňujte výběr stylistky

 

Profesionálně udělaný microblading není na první pohled vidět, přesto je zřejmé, že je na ženě něco jinak. „Žena má po microbladingu rozkvést, rozzáří se jí oči, omládne. Okolí na tuto změnu reaguje velmi pozitivně a co je nejlepší, tak vlastně prvotně nedokáže říct, co se na ženě změnilo, co jí udělalo krásnější,“ vysvětluje Kunzová. A to jsou přesně ty důvody, proč ženy microblading a dokonalý tvar obočí chtějí.

 

Každý z nás přesto ale pravděpodobně v životě narazil na slečnu či paní s vytetovaným obočím, které se jaksi nepovedlo. Současné permanentní make-upy jsou sice na zcela jiné úrovni než kdysi, nicméně stále je dost případů, kdy klientka po špatně provedené úpravě obočí svému zevnějšku spíše uškodí, než pomůže. Jak je to možné, když ve všech salonech tvrdí, že microblading vám zajistí decentní a zároveň přirozený permanentní make-up?

 

Mikroblanding
(Foto: oficiální zdroj)

 

„Microblading skutečně dokáže zvýraznit přirozenou krásu a opravit malé nedostatky obočí. Velký důraz by se však měl věnovat výběru správného odborníka, který disponuje adekvátním a profesionálním vybavením. Úroveň jednotlivých kosmetiček, které mají microblanding ve svém portfoliu služeb, se velmi liší, a proto není divu, že některé výsledky klientky spíše vystraší, než potěší,“ upozorňuje Lucie Kunzová.


Cena odpovídá kvalitě

 

Microblading je nejen úprava obličeje, se kterou pak budete minimálně 1,5 roku žít, ale taky je to poměrně nákladný zákrok. Kvalitně provedený microblading stojí od 6 tisíc korun výše. „Různé slevové servery se předhánějí v tom, kdo dá výhodnější nabídku, ale z logiky věci nedoporučuji žádnou z nich akceptovat. Kvalitní hypoalergenní materiál stojí 2 tisíce, základní kurz microbladingu ve světě 60 tisíc korun, takže pokud někdo nabízí čepelkovou úpravu v akci za necelé dva tisíce, je něco špatně,“ upozorňuje Kunzová.

 

Kromě ceny si pak dejte pozor i na další věci, jako například péči před zákrokem, vyžádejte si odborný certifikát stylistky, chtějte vidět fotky před a po nějakém zákroku, který provedla, všímejte si čistoty prostředí a toho, jestli vám stylistka ochotně odpovídá na vaše dotazy.

 

Mikroblanding
(Foto: oficiální zdroj)


Nechtějte microblanding za každou cenu

 

Bohužel ne pro každou ženu je čepelková úprava obočí vhodná. „Kromě špatného zdravotního stavu není vhodné microblading provádět na mastné a pórovité pleti, na které pigment nedrží. Zohlednit je nutné i léky a spoustu dalších věcí,“ upozorňuje Kunzová. Za absolutní kontraindikace se považují třeba i zvýšená teplota a počáteční fáze nachlazení. Microblanding nelze provádět u epilepsie nebo onkologického onemocnění. Pokud se stylistka předem nezajímá o váš zdravotní stav, vezměte nohy na ramena.

 

Jak mít trendy obočí?

 

Letošním trendem je přirozené, husté a plné obočí. „Je pravda, že širší a plné obočí omlazuje obličej, ale aktuální trend by neměl být jediné směrodatné kritérium výběru. Stejně tak by klientky neměly chtít obočí podle nějaké celebrity nebo fotky jiné klientky. Microblanding se dělá každému na míru a neplatí, že to, co sluší jednomu, bude slušet i druhému,“ popisuje odbornice.

 

Stylistka by vám měla poradit, případně se vám snažit vysvětlit, proč takhle ne. Před microbladingem je standardem konzultace, která trvá minimálně hodinu. Dalších 30 minut trvá předkreslení obočí, teprve pak se dostává k samotnému výkonu. „Microblaading nelze uspěchat. Jestliže získáte pocit, že v salonu dělají microblading jako na běžícím pásu, dostatečně se vám nevěnují či na vás dokonce vyvíjejí nepříjemný nátlak, klidně odejděte,“ radí Kunzová.0 hlasů
Vaše hodnocení