Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě zanesené póry a černé tečky, ale speciální čistící náplasti nebo procedury v salónu ti připadají nehorázně drahé? Vyrob si je doma. Jsou rychlé, skvěle fungují, a hlavně – nic nestojí.

Vyrob si doma náplast na černé tečky

Čistící náplast
zdroj: Thinkstockphotos Čistící náplast
aktualizováno 05.07.2012, 00:00 | 05.07.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Trápí tě zanesené póry a černé tečky, ale speciální čistící náplasti nebo procedury v salónu ti připadají nehorázně drahé? Vyrob si je doma. Jsou rychlé, skvěle fungují, a hlavně – nic nestojí.

Koho trápí tečky na nose a bradě, ale i jinde v obličeji, ví, jak nepříjemné jsou, a jak vytrvale se drží. Napařování, vymačkávání, každodenní odličování a čištění pleti mnohdy nepomáhá. Nejlépe se osvědčují hloubkově čistící náplasti.

 

Bohužel nepatří mezi nejlevnější. A přitom existuje jednoduchý recept na domácí čistící náplast.

 

Mléčná náplast


Co budeš potřebovat?

- polotučné mléko
- čirou želatinu
- štěteček
- mističku

 

Smíchej asi dvě lžíce polotučného mléka s lžící želatiny. Směs smíchej v mističce a krátce nech ohřát v mikrovlnce (stačí 15 vteřin). Dobře promíchej a vlažnou směs nanášej štětečkem na problematické partie. Nechej pořádně zaschnout (asi deset až patnáct minut) a pak ztuhlou náplast sloupni – i s nečistotami. Slupuj ji pomalu, aby sis zbytečně nepodráždila kůži. Poté očisti pleť vodou a čistícím tonikem, abys ji zbavila zbytků náplasti, a natři hydratačním krémem.

 


Vajíčková náplast

 

Co budeš potřebovat?

- 1 vajíčko
- olivový olej
- citron
- 2 mističky
- štětec
- papírový kapesníček (nebo kousek toaleťáku)

 

Pečlivě si očisti obličej od make-up a potu. Rozklepni vajíčko tak, abys oddělila žloutek a bílek. Bílek dej do jedné misky, žloutek do druhé. Bílek metličkou rozmíchej, vznikne z něj bílá nadýchaná pěna. Papírový kapesníček rozstříhej na pruhy, aby se ti s ním lépe pracovalo. Pak ho rozděl na jednotlivé vrstvy (většinou je dvou- nebo třívrstvý). Štětečkem nanes bílek na obličej a ihned na něj přilož kapesníček. Přimáčkni ho, aby se k bílkové hmotě dobře přilepil. Nechej bílek dobře zaschnout, asi patnáct minut. Pak náplast opatrně strhni, s ní odstraníš i nečistoty a odumřelé buňky kůže.
Obličej opláchni vlažnou vodou a zbav ho zbytků náplasti. Poté si připrav zklidňující a pečující masku. V druhé mističce máš žloutek z vajíčka, přidej k němu pár kapek citronu a trochu olivového oleje. Vše důkladně promíchej a nanes štětcem na obličej. Po patnácti minutách odstraň vlažnou vodou. Pleť bude krásně hydratovaná a zklidněná.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší domácí pleťové masky
Co dělat s rozšířenými póry?
Dej sbohem černým tečkám

 

Triky pro ještě lepší efekt

 

Před samotnou aplikací náplasti si pleť důkladně odlič a očisti pleťovým tonikem.

 

Aby se póry otevřely, můžeš si také dát koupel nebo sprchu. Stačí také namočit látkový kapesník do teplé vody a na chvíli ho na tvář přiložit. Nebo můžeš pokožku napařit nad hrncem s horkou vodou, do které vhoď trochu heřmánku pro ještě lepší pročištění.10 hlasů
Vaše hodnocení