Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Minimálně znáte alespoň jednu dívku, která má palec u ruky na konci rozšířený a jakoby žabí. Může jít o oba horní palce nebo pouze o jeden - a ten druhý klidně může být normální. Jaký je důvod, že mají někteří lidé jiné palce než ostatní?

Nehezké žabí prsty: Trápí i vás příliš široké prsty?

nehty
zdroj: Getty Images nehty
aktualizováno 10.05.2019, 00:00 | 10.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Minimálně znáte alespoň jednu dívku, která má palec u ruky na konci rozšířený a jakoby žabí. Může jít o oba horní palce nebo pouze o jeden - a ten druhý klidně může být normální. Jaký je důvod, že mají někteří lidé jiné palce než ostatní?

Jde o to, že nehet roste příliš vysoko a kůžička na jeho spodní části je širší. Není pravda, že tento problém postihuje dívky, které si dlouho a vytrvale kousaly nehty. Stojí za tím totiž hlavně to, že se poslední článek prstu dostatečně nevyvinul a zůstal jakoby zakrnělý. Správně by měl mít stejnou délku jako ten spodní. Ostatní nehty se pak proti širokému palci zdají být malinké.


V podstatě jde o genetickou vadu, která se odborně jmenuje brachydaktylie, tedy zkrácení prstů. Odchylka se vyvine už během matčina těhotenství a v tomto případě jde o dost běžný jev. Když se vada nachází na palci, tak je to ještě ten lepší případ. Představte si, že byste měly zkrácený třeba jen jeden prostředníček! Dá se s tím ale vůbec něco dělat?

 

nehty
(Foto: Getty Images)


Udržujte nehty přirozeně upravené


Přestože je palec takový, jaký je, nezanedbávejte kvůli tomu péči o nehty. I nevyvinutý nehet bude hned vypadat lépe, když se vyhnete zbytečnému kousání. Snažte se jíst hodně vitamínů, aby nehet zesílil a trochu povyrostl. Když bude o něco delší, tak bude problém méně viditelný a celý palec jako by se prodloužil.


Co když vám nehty víc nenarostou?


Umělé nehty mohou být také řešením, ale pouze dočasným. Gelový nehet navíc poškozuje ten původní, a ten tak bude po sundání v ještě horším stavu a ještě víc oslabený než předtím. Když se navíc rozhodnete pro toto řešení, tak si zároveň budete muset najít na širší nehet nějaký podobně velký umělý nehet. V závěru by pak výsledný nehet mohl připomínat lopatku. A to už je určitě lepší nechat si ten, který vám nadělila příroda.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co skutečně dělají gelovky s tvými nehty?
Jak probíhá modeláž nehtů s pomocí nehtových pudrů?
Kousání nehtů je hnusný zlozvyk: Triky, jak se ho nadobro zbavit


Lakovat nebo nelakovat?


Je samozřejmé, že díky barvě nehet ještě víc vynikne. Zvlášť když jde o nějakou bílou nebo zářivou a výraznou barvu. U žabích prstů proto vsaďte spíš na decentní laky, které nehtu sice dodají lesk, avšak nezvýrazní nepřiměřeně nehtovou deformaci.


Když už ale musí být lak barevný, snažte se nedávat barvu až k úplně ke stranám nehtu, ale spíš doprostřed. Takto nehet alespoň opticky zúžíte.

 

nehty
(Foto: Getty Images)


Má to Megan Fox


Každopádně palec s touto genetickou vadou neberte nějak vážně. Hlavní je, že funguje tak, jak má. Plastická operace je v tomto případě diskutabilní, protože podstatnější než vzhled je úchopová schopnost ruky. Hlavně se snažte nehet udržovat upravený.


A když vám to bude zase někdy vadit, podívejte se na fotky Megan Fox. Ta na to trpí také a za své ruce se nijak nestydí, naopak je všude ukazuje. Buďte jako ona!2 hlasů
Vaše hodnocení