Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nic nedokáže znepříjemnit nošení oblíbených bot více než kuří oko, které se často objeví, když ho nejméně očekáváme.

Zaostři na kuří oka!

Pedikúra
zdroj: Thinkstockphotos Pedikúra
aktualizováno 03.12.2012, 12:41 | 03.12.2012, 12:27 | Krasna.cz/trm

Nic nedokáže znepříjemnit nošení oblíbených bot více než kuří oko, které se často objeví, když ho nejméně očekáváme.

Jistě se s ním potýkalo mnoho z vás alespoň jednou v životě. Tyto nepříjemné a bolavé výstupky na kůži nohou se projevují zejména u žen. Ne snad, že by k nim byly geneticky více předurčeny, ale kuří oko obvykle vzniká v důsledku nošení nepohodlné a tlačící obuvi. A dámy, přiznejme se, která z vás si alespoň jednou nekoupila malé boty s argumentem: „Ale oni mi tak sluší, a o číslo větší již neměly.“ Pro krásu se ale nemusí trpět. Poradíme ti proto pár tipů a triků, jak se nepříjemných bolístek zbavit.

 

Kuří oko je kožní výstupek žluté či žlutošedé barvy, který může být velký až 1 centimetr. Objevuje se zejména na kloubech a na vystupujících kostech. Bývá dosti bolestivé - příčinou bolesti je čep tvořený ztvrdlou kůží, který tlačí na kost.

 


PŘEČTI SI TAKÉ:

Zarůstají ti nehty? Skoncuj s tím!
Krásné nehty do sandálků
NÁVOD na domácí pedikúru

 

Pokud kuří oko lehce poškrábeš, začne se drolit, zbělá a zdrsní na omak. "Příčinou vzniku kuřích ok je především nevhodná obuv. Pokud se chystáte na pěší výlet, rozhodně si neberte vysoké boty do špičky, které jsou při delším nošení rizikové,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty. "Jako první pomoc proti nim doporučuji gelové náplasti, které vám alespoň trochu uleví,“ dodává. Máš-li šikovné ruce, poradíš si s kuřím okem i doma a nemusíš chodit zbytečně na pedikúru. Pokud se chceš nechat rozmazlit profesionály, omrkni nabídky na slevových serverech, můžeš příjemně ušetřit.

 

Zajímavým zážitkem je i pedikúra za pomoci kosmetických rybiček. Více se o ní dozvíš v následující videoreportáži.

 Cibule a ocet


Ideální domácí léčbou jsou náplasti na kuří oka z lékárny. Tyto náplasti obsahují kyselinu salicylovou, která změkčí tvrdou kůži a umožní ti po teplé koupeli kuří oko "vydloubnout“. K babským receptům na léčbu kuřích ok patří například obklad z cibule a octa. Plátek cibule několik hodin máčej v octu a večer připevni náplastí či obvazem k postižené noze. Ráno si nezapomeň důkladně omýt nohy, protože cibule a ocet umějí s kuřími oky sice zázraky, ale po fialkách zrovna nevoní. Tento postup opakuj každý večer tak dlouho, dokud se jádro kuřího oka nevyloupne. K odstranění odumřelé kůže a kuřích ok pomůže také pasta ze soli a třtinového cukru. Samotnému kuřímu oku řekneme sbohem nejlépe, když si napadenou nohu namočíme do horké vody, do které můžeme přidat také trochu kyseliny salicylové. Počkej, až kuří oko zbělá a pak se můžeš připravit na zákrok. Odumřelou kůži opatrně odstraň ostrým nožem nebo žiletkou, osuší a přelep náplastí.

 


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí:

Máte lámavé a třepivé nehty? Pozor na skryté nemoci
Velký test laků na nehty: Nejdražší neznamená nejlepší!

 

Prevence je základ


A jak nepříjemným kuřím okům předejít? Kromě zmíněné obuvi je důležité také o nohy pravidelně pečovat a alespoň jednou týdně je ošetřit kvalitní pemzou. Stejně, jako si natíráš ruce hydratačním krémem, měla bys i na nohy používat kvalitní hydratační přípravky. Nohy zvláčníš také pomocí receptu našich babiček, které si nohy mazaly silnou vrstvou krému a přes noc daly nožky do silných ponožek. Ráno bude kůže krásně jemná a kuří oko nedostane šanci.6 hlasů
Vaše hodnocení