Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ne každá slečna chce používat pleťovou a tělovou kosmetiku z drogerie, některé z nás dávají přednost přírodě a domácím maskám a zábalům.

Zapomeň na drahou kosmetiku, vyzkoušej olivový olej

Roztřepené konečky
zdroj: Thinkstockphotos Roztřepené konečky
aktualizováno 27.10.2014, 00:24 | 27.10.2014, 00:24 | Krásná.cz/Mersmerize

Ne každá slečna chce používat pleťovou a tělovou kosmetiku z drogerie, některé z nás dávají přednost přírodě a domácím maskám a zábalům.

Takových pomocníčků, které ti mohou péči o tvou krásu usnadnit, najdeš totiž doma velké množství - ovoce, zeleninu nebo olivový olej, o kterém si budem povídat v tomto článku.

Olivový olej se získává lisováním z oliv, logicky. Používá se nejen v potravinářství, ale velké využití má ve farmacii nebo právě v kosmetice. Kvalitně zpracovaný olej obsahuje přes 70 procent nenasycených mastných kyselin, které mají velký vliv na vznik kardiovaskulárních chorob (onemocnění srdce a cév) a snižují možnost infarktu. Olivový olej zvyšuje celkovou vitalitu organismu, obsahuje prospěšné vitaminy, jako je A, D a E, nebo například lecitin a draslík a najdeš v něm vysoký obsah antioxidantů.

 

Olivový olej
Olivový olej je plný tělu prospěšných látek. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Použij olej místo odličovače

Vyzkoušej si, že se s olivovým olejem můžeš krásně odlíčit. Vezmi si vatový tamponek, lehce ho namoč do teplé vody a kápni na něj olivový olej. Tento olej funguje na odlíčení jak klasických, tak i voděodolných líčidel.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vsaď na konopnou kosmetiku
TESTUJEME: Kosmetika s vůní Vánoc
Kosmetika, kterou musíš vyzkoušet!

Když ti tento způsob bude vyhovovat, můžeš si připravit zásobu tohoto dvoufázového odličovače.

 

Odlíčení make-upu
Zkus olej jako odličovač. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Připrav si prázdnou lahev a nalij do ní vodu (nejlepší účinky má voda s aloe vera). K této vodě přidej panenský olivový olej, kterého přidej o něco méně než vody (například na půl litr vody stačí i čtvrt hrnku oleje). Před každým odličováním s tímto výrobkem musíš s lahví pořádně zamíchat, protože hydrofobní olej se ti s vodou nesmíchá a zůstává na hladině. Proto je tedy nutné vždy obsah protřepat. Pak stačí dát už jen vodu s olejem na vatový tamponek a máš svůj vlastní DIY odličovač.

Ve videu od Michelle Phan se můžeš podívat na ukázku odličování tímto olejem:

 

 

Olej jako vlasová maska

Olivový olej není jen dobrý na pleť, ale můžeš ho využít jako vlasovou masku. Panenský olivový olej dokáže vlasy hluboce vyživit a pomůže i sebezničenějším vlasům.

Jemně si opláchni vlasy vodou, zahřej olivový olej, aby byl v pokojové teplotě (nesmí být studený), a naneseš ho rovnoměrně do vlasů (nebo na tu část, kterou chceš vyživit).

 

krásné vlasy
Olej vetři do vlasů a uvidíš, jak budou zářit. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Čím déle necháš olej působit, tím lépe. Proto je dobré vyhradit si na tuto masku více času, kdy nikam nemusíš. Aby ti olej nestékal nebo nepřekážel, můžeš vlasy zabalit do potravinové fólie (ale ne příliš) a nechat třeba i tři hodiny působit. Poté vlasy důkladně šamponem umyj.

Pokud tě trápí současně roztřepené konečky, do teplého olivového oleje můžeš přidat i jeden žloutek z vajíčka.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší:
8 chyb, kterými si ničíme vlasy
Zimní ABECEDA krásy: péče o pleť, vlasy a tělo

Olej pomůže i tvým rukám a nehtům

Jeho kladné účinky na pleť už jsou ti asi jasné, stejně dobře ale působí na ruce a nehty.

 

Péče o ruce a nehty
Třepí se ti nehty? Už nemusí. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud máš suchou kůži nebo se ti hodně třepí a lámou nehty na rukou, dej si do misky vlažný olivový olej a na 15 minut do této misky ponoř ruce. Uvidíš, jak po této kúře budou hezky jemné a hebké.

Pozor, na všechny výše uvedené procedury používej jen kvalitní olivový olej, tedy extra virgin, protože levnější oleje nemají dostatek účinných látek a tvému tělu nijak neprospějí. Tak co, vyzkoušíš to?7 hlasů
Vaše hodnocení