Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nebaví tě chodit ověšená nevzhlednýma, šustivýma a potrhanýma igelitkama? Papírovky z módních obchodů zas nic nevydrží? Pořiď si stylovou ekotašku.

Zapomeň na ošklivé a neekologické igelitky

aktualizováno 20.01.2011, 05:25 | 20.01.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Nebaví tě chodit ověšená nevzhlednýma, šustivýma a potrhanýma igelitkama? Papírovky z módních obchodů zas nic nevydrží? Pořiď si stylovou ekotašku.

Občas potřebuješ do něčeho hodit knížky z knihovny, nákup, pro který tě poslala mamka nebo nové úlovky z módních obchodů. Jestli se nechceš ztrapňovat s igelitkou, pořiď si stylovou ekotašku. Věětšina z nich jde snadno složit a schovat do kabelky, kde jsou vždycky pěkně po ruce.

 

Ekotašky
Síťovka unese spoustu věcí a složená se vejde i do minikabelky. (Foto: fler.cz)

 

Síťovka
Retro síťovky se vrací na scénu a nemohou chybět v kabelce žádné nakupující módní znalkyně. Jsou ohromně praktické – nic neváží, dají se složit do miniaturního uzlíčku a vejdou se téměř do každé kabelky. K tomu jsou velmi pevné a prostorné, a tak se ti do nich vejde mnohem víc, než do malých a nevzhledných igelitek z hypermarketů. Jestli tě navíc zajímá, jak moc dáváš zabrat přírodě, tak určitě ráda uslyšíš, že síťovka ti může vydržet i několik let a přírodu tak uchráníš od několika kilogramů téměř nerozložitelného plastu z igelitových nákupních tašek.

 

Ekotašky
Pořiď si plátěnku se stylovým vzkazem. (Foto: fler.cz)

 

Plátěnka
Bavlněné a plátěné tašky jsou ekologické, skladné, velmi pevné, dají se prát a navíc – můžeš si vybrat takovou, která se ti líbí a ladí k tvému stylu. Motivy na plátěných taškách typu eko nebo nature-friendly dávají znát, že pomáháš chránit životní prostředí. Můžeš si ale vybrat i takové, které prostě odpovídají tvojí image.

 

Ekotaška
Plastové ekotašky seženeš v celé škále motivů a barev. (Foto: oficiální zdroj)

 

Plastovka
Plastové ekotašky jsou pevné, lépe drží tvar a každý nevidí, co v tašce ukrýváš. Dneska už existují desítky a možná i stovky barevných motivů, takže si můžeš vybrat tu svou přesně podle svého vkusu a stylu oblékání.

 

Ekotašky
Zrovna tašku nepotřebuješ? Sroluj ji a schovej do báglu. (Foto: oficiální zdroj)

 

Dokonce si můžeš koupit celou sadu a nosit různobarevné tašky podle nálady. Když ji zrovna nebudeš potřebovat, zabalíš ji do malinkého balíčku a snadno schováš v kabelce.

 

Ekotašky
Poznala bys v téhle tašce venkovní reklamní banner? Ať žije recyklace. (Foto: fler.cz)

 

Taška z odpadků
Chceš být supereko? Tak se poohlédni po taškách, které jsou vyráběné z recyklovaných materiálů. Místo aby různé plasty, papír nebo látky skončily na skládce, šijí se z nich originální tašky a kabelky. Na Fler.cz můžete pod značkou Toopka najít tašky a kabelky, které jsou vyráběny z recyklovaných venkovních reklamních bannerů.

 

Ekotašky
I recyklované věci mohou být krásné. (Foto: Oficiální zdroj)

 

Značka Keen má ve svém nabídce celou kolekci tašek a kabelek, vyráběných z recyklovaných materiálů, díky čemuž je každý kus naprostý originál. Kromě toho, že jsou tyhle tašky unikátní, zajímavé a neuvěřitelně praktické, tě může hřát dobrý pocit, že jsi ulehčila přírodě.

 

Kde nakupovat?

 

www.fler.cz - Virtuální tržiště pro všechny, kteří se rádi kochají a obklopují originálními uměleckými výrobky.
www.bio.cz – eko tržiště k nakousnutí, kde seženeš věci, vyrobené s láskou k životu.
www.ekologicka-taska.cz – obrovská galerie a nepřeberné množství designů i barev.
www.ecobag.cz – je libo plastovou či bavlněnou tašku, celou sadů různě designových taštiček nebo radši stylový košík? Tady najdeš všechno pěkně pohromadě.
www.tribu.cz – obchůdek s originálními módními kousky a doplňky, situovaný v altánku ve Františkánské zahradě v Praze.
www.keenfootwear.cz – Sportovní značka Keen vyrábí originální tašky z recyklovaných materiálů. Na jejich webu najdeš seznam prodejen.

 8 hlasů
Vaše hodnocení