Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud už jsi vyzkoušela všemožné způsoby holení a depilace, ale žádná z nich ti nevyhovuje, nebo chceš prostě jen vyzkoušet něco nového, rozhodně popřemýšlej o metodě depilace cukrovou pastou.

Zbav se chloupků cukrovou pastou. Skoro to nebolí

Depilace - 3
zdroj: Thinkstockphotos Depilace - 3
aktualizováno 12.10.2012, 21:32 | 12.10.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Pokud už jsi vyzkoušela všemožné způsoby holení a depilace, ale žádná z nich ti nevyhovuje, nebo chceš prostě jen vyzkoušet něco nového, rozhodně popřemýšlej o metodě depilace cukrovou pastou.

Cukrová pasta u nás a ve světě sice známá je, ale spousta žen zatím nic takového nevyzkoušely a často ani o podobném způsobu depilace neslyšely.

Tato pasta je hodně podobný způsob depilace jako je třeba horký vosk, jenže je o moc příjemnější, není tolik bolestivá a vzhledem k tomu, že si jí doma můžeš vytvořit i sama, pomocí poměrně přírodních surovin, alergické reakce jsou často minimální – samozřejmě mohou se objevit, ale mnohem méně než u takové pěny na holení.

Chloupků se navíc zbavuješ po směru růstu, tudíž tak často můžeš zabránit ošklivým pupínkům, podrážděné kůži a i zarůstání chloupků.

 

 

Cukrovou pastu jako hotový výrobek s návodem a se vším potřebným můžeš sehnat ve vybavenějších drogeriích a v kosmetických salonech. Cena není nijak závratně vysoká, ale pokud bys jí chtěla používat pravidelně ve větším množství, prodraží se to.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Stop pupínkům po holení
Perfektní oholení: Jak na to?
Brazilská depilace: pohodlné řešení na léto

Pokud tě tohle odradilo, nemusíš být zklamaná, cukrovou pastu si můžeš zkusit vyrobit i sama doma. Riziko je v tom, že je na přípravu poměrně náročná – tedy, nepatří tam žádné náročné nebo těžko sehnatelné suroviny, ale první pokusy často dopadají katastrofálně a depilovat se s hotovým výrobkem nedá. Časem, když získáš cvik, to ale půjde mnohem snadněji a pak nad tím ani nebudeš přemýšlet a vytvoříš kvalitní cukrovou pastu bez pomoci a bez nějakého složitého uvažování.

Jak při přípravě postupovat?


Připrav si větší hrnec, který umístíš na sporák. Je lepší mít větší velikost, protože pasta ráda zvětšuje svůj objem, pění a bublá. Do hrnce si nalej čtvrt hrnku obyčejné vody z kohoutku, stejné množství citronové šťávy a dva hrnky cukru krystal. Pokud máš doma i kuchyňský teploměr, rozhodně si ho vezmi k ruce.

Vodu, šťávu a cukr pořádně promíchej a přiveď k varu – poznáš to tak, že ti obsah hrnce začne pořádně bublat, vřít a pěnit. Jakmile se tohle stane, stáhni teplotu na úplné minimum, ale stále pokračuj ve vaření. Doba, kterou bys měla pokračovat je přibližně 10 až 12 minut.

Vzniklá směs by měla mít zlatohnědou barvu a teplotu 120 stupňů. Je proto fajn si během vaření zkoušet teploměrem, kolik má pasta stupňů. Pokud teploměr doma nemáš, nemusíš zoufat – zkrátka kontroluj barvu pasty v hrnci a drž se výše uvedené doby vaření.

Pastu nech poté vychladnout, aby byla příjemně teplá. Nesmí být studená, ani příliš horká, nechceš se přeci opařit. Pokud chceš pastu použít kupříkladu na nohy, nemusíš je na to nijak extrémně připravovat – zapomeň na různé pěny nebo gely, stačí mít prostě jen dobře umytou pokožku a chloupky delší než 4 milimetry, jinak by je pasta nedokázala zachytit.

 

 

Pastu na nohy nanes buď svými prsty nebo speciální špachtličkou, která se dá koupit. Pokud tvé prsty nejsou tak šikovné, můžeš zkusit použít i obyčejné pásky (které prodávají například k vosku). Pastu nanes na menší plochu, nech chviličku zaschnout a poté po směru růstu chloupků strhni, vždy jen po malých plochách.

Zručnějším slečnám to určitě půjde rychle, pro ty nešikovnější je lepší pořídit si pásky, které k pastě přimáčnete a strhnete.

Jak se depiluje cukrovou pastou, uvidíš i ve videu: 4 hlasů
Vaše hodnocení