Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

My holky jistě všechny víme, že dneska už skutečně není moderní a ani hygienické být zarostlá. Máme naštěstí hned několik možností, jak se zbavit chloupků na ohanbí – rychle a bezbolestně!

Zbav se chloupků "tam dole“!

Vaginální mykózy
zdroj: Thinkstockphotos Vaginální mykózy
aktualizováno 11.03.2015, 00:17 | 11.03.2015, 00:17 | Krasna.cz/an

My holky jistě všechny víme, že dneska už skutečně není moderní a ani hygienické být zarostlá. Máme naštěstí hned několik možností, jak se zbavit chloupků na ohanbí – rychle a bezbolestně!

Možnost č. 1: Holítko

Asi nejjednodušší a nejúčinnější metoda, jak se rychle a efektivně zbavit ochlupení, je právě díky holítko. Výhodou holítka je, že ho seženeš v každé drogerii nebo větším obchodě a moc nestojí. Proto, aby ses mohla zbavit chloupků efektivně bez ošklivého pořezání, ti doporučuji investovat do kvalitnějšího nebo značkového holícího strojku.

Dále nesmíš zapomínat na to, že holení pomocí holítka (jinými slovy holícím strojkem nebo žiletkou), ti nezaručí dlouhodobý výsledek. To znamená, že chloupky se začnou objevovat už druhý nebo třetí den, a to může některým slečnám vadit.

 

Pořezat se
Tupá žiletka tě akorát zraní. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Tak jako tak, při holení tímto strojkem rozhodně nesmíš zapomínat na to, že nikdy se neholí pokožka, která je suchá! Vždy se hol poté, až bude tvá pokožka zvlhčená - chloupky jdou tak lépe odstranit. Takže holení pomocí holítek doporučuji jedině ve vaně/sprše při teplé vodě a také, to je důležité, používej pěnu na holení. Pokud nemáš, postačí ti sprchový gel, avšak nekvalitní může vyvolat alergickou reakci.

Možnost č. 2: Epilátor


Musíš si však uvědomit, že zbavovat se chloupků pomocí epilátoru může zabrat opravdu hodně času a také to může být hodně bolestivé. Pokud s ním nemáš zkušenosti, rozhodně doporučuji vyzkoušet nejprve na nohách. Epilátor je tedy další možnost, jak být "hladká", ale i přesto bych ti doporučila, aby ses pomocí epilátoru zbavovala chloupků pouze na pánvi, nikoli na samotných genitáliích. Proč? Přeci jen jde o vytrhávání chloupků za pomocí malých "pinzet". Může to být bolestivé a nikdy nevíš, co pinzety zachytí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zbav se chloupků cukrovou pastou. Skoro to nebolí
GALERIE: Intimní holení o úroveń výš!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Holíme se "tam dole"?

Možnost č. 3: Voskové pásky


Voskové pásky jsou další oblíbená metoda, s níž se ženy snaží zbavit nežádoucích chloupků – ať už na nohách, v podpaží, nebo na genitáliích. Je tedy pravdou, že i depilace voskem je poměrně bolestivá metoda, avšak pokud jsi zvyklá depilovat si nohy za pomocí voskových pásků, neměl by to pro tebe být větší ani na genitáliích problém.

S voskovými pásky se pracuje tak, že je nutné je nejdříve zahřát – např. třením mezi rukama. Poté přiložíš na dané místo a proti směru růstu strhneš. I zde doporučuji pořídit si raději kvalitnější voskové pásky.

 

Depilace voskem
Adstraňování chloupků voskem na přirození nech raději na profesionálech. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Vždy čti příbalové informace. Takže pokud budeš mít v informacích napsáno, že dané voskové pásky nejsou určené na obličej a genitálie, tak je tam prostě nepoužívej – riskuješ alergickou reakci a jiné nepříjemné podráždění pokožky. Pokud však nejsi schopná se zbavit chloupků pomocí vosku sama, doporučuji navštívit speciální kosmetický salón, kde tě zbaví chloupků na genitáliích profesionálové. Je ale jasné, že si za to budeš muset zaplatit.

Možnost č. 4: Krémy, gely a pěny

Jistě znáš depilační krém Opilca. Pokud jsi o něm neslyšela, jedná se vlastně o produkt, který pouze naneseš na chloupky, necháš pár minut působit a pak pomocí stěrky setřeš. Depilační krém ti opět nedoporučuji používat na genitáliích, ale pouze v oblastech bikin. Proč? Protože chloupky se tímto způsobem odstraňují za pomocí chemické látky, která by se neměla dostat/přiblížit ke genitáliím. Opět bys riskovala možnost alergické reakce nebo nějaké infekce.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na vlastní kůži domácí depilace: Nevyhazujte peníze, vosky ani krémy vůbec nefungují!
Sexy klín: Předejděte trapasům a zarudlým tříslům

Něco na závěr

Když to tedy shrneme, nejlepší metoda pro odstranění chloupků, je klasický holící strojek nebo vosková procedura. Co se vosku týče, ještě jednou zmiňuji, že je dobré svěřit se v tomto případě do rukou profesionálů. Navíc vosková procedura ti chloupky vytrhne, nikoliv jen "seřízne“, tudíž budeš mít krásně hladký klín po několik týdnů!

Moje rada zní: 
Po každém holení si daná míst nastříkej dermální vodou, která je krásně zklidní a díky níž se navíc vyhneš pocitu svědění. Pokud dermální vodu nemáš, můžeš si místa, kde ti chloupky zarůstají, lehce po holení očistit čistící vodičkou, která obsahuje kyselinu salicylovou, která taková místa krásně vyčistí a zabrání zarůstání.

 13 hlasů
Vaše hodnocení