Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prázdniny jsou konečně tady, a tak můžeš přemýšlet, jak je strávíš. Nebaví tě holit nohy každou chvilku? Použij vosk a budeš mít klid na několik týdnů!

Zbav se chloupků voskem. Na dlouho

Holení
zdroj: Thinkstockphotos Holení
aktualizováno 15.06.2015, 00:26 | 15.06.2015, 00:26 | tej

Prázdniny jsou konečně tady, a tak můžeš přemýšlet, jak je strávíš. Nebaví tě holit nohy každou chvilku? Použij vosk a budeš mít klid na několik týdnů!

Oholené chloupky rostou opravdu rychle, a jestli chceš mít k sukni hladké nohy, čeká tě holení přibližně každý druhý den. Chápeme, že je to velmi otravné a trpělivost na to má opravdu málokdo. Máme ovšem parádní řešení! Zbav se chloupků pomocí vosku!

 

V jaké formě se vosk vyrábí?

 

Vosk na odstranění chloupků se nejčastěji vyrábí ve formě proužků a prodává se již hotový. Nepotřebuješ k tomu kupovat vůbec nic navíc, bohatě ti postačí pouze tyto voskové proužky. Na nohy ti bohatě postačí jedno balení, většinou ti zbude i na příště, takže se ceny nijak nelekej.

 

 

Jaké proužky vybrat?

 

Na trhu seženeš nejenom mnoho výrobců, ale také spoustu druhů voskových pásek. Jestli nemíváš s kosmetikou žádné potíže, můžeš si koupit klasické voskové pásky. Pokud ovšem trpíš citlivou pokožkou, pořiď si speciální voskové proužky, které jsou určeny právě pro citlivou pleť. Většinou totiž obsahují zklidňující přípravky, které by ti problémy dělat neměly.

 

Jak dlouhé by měly být chloupky?

 

Je důležité dbát na správnou délku chloupků. Jestliže jsou moc krátké, vosk je nezachytí dostatečně a za žádnou cenu se ti je nepodaří vyškubnout. V případě, že jsou příliš dlouhé, vosk z nich vyklouzne, a také se ti je nepodaří dokonale vytrhat. Nejideálnější délka je 5-8 milimetrů.

 

Jak voskové pásky použít?

 

Nohy si nejdřív omyj mýdlem, opláchni vodou a důkladně vysuš. Vytáhni si jeden proužek a začni ho třít dlaněmi. Jedině tak se vosk nahřeje a změkne. Stáhni z proužků ochrannou fólii a přilep ho na nohu. Dlaní přes proužek několikrát přejeď, aby se vosk dostal mezi chloupky důkladně. Až budeš připravená, tak proužek rychle strhni proti směru růstu chloupků. Stejný proužek můžeš použít ještě několikrát, protože obsahuje dostatek vosku.

 

Péče po vytrhání chloupků

 

Tvoje hladké nožky potřebují ještě další péči. Měla bys je opláchnout ve vlažné vodě a mýdlem se důkladně zbavit zbytků vosku. Nohy bývají zpočátku zarudlé a podrážděné, ale je to zcela normální. Pokud nechceš nohy zbytečně dráždit, neoblékej si žádné kalhoty ani ponožky. Nechej je minimálně hodinu holé. Můžeš je později namazat hydratačním krémem nebo olejíčkem na citlivou pleť, ale není dobré používat krémy parfémované, či s obsahem alkoholu.

 

Kde všude mohou chloupky depilovat

 

Depilační a voskové proužky jsou určené zejména na nohy, ale můžeš je klidně nastřihat a použít i na podpaží, či na třísla. Voskové proužky nejsou ideální na depilaci chloupků v oblasti intimních míst, ale pouze v tříslech.
 8 hlasů
Vaše hodnocení