Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš poničené vlasy, které nevypadají zrovna lákavě? Poradíme ti, jak jim zajistíš krásu do jednoho měsíce!

Zdravé vlasy do měsíce. Hravě!

aktualizováno 07.06.2012, 00:00 | 07.06.2012, 00:00 | tej

Máš poničené vlasy, které nevypadají zrovna lákavě? Poradíme ti, jak jim zajistíš krásu do jednoho měsíce!

Každá dívka touží po zdravých, pevných a lesklých vlasech, ale pro většinu je to pouze vzdáleným snem. Pokud patříš mezi dívky, které s tím mají problém, tak nezoufej. Pomůžeme ti dát vlasy za jeden měsíc do pořádku.

 

Čím se vlasy ničí

 

Vlasy jsou jemné a potřebují zvláštní péči, protože stačí málo a z lesklých zdravých vlasů vznikne slabé vlákénko s roztřepenými konečky. Mezi nejčastější příčiny zničených vlasů patří jejich barvení, odbarvování, žehlení, časté používání fénu a kulmy. Za poškozené vlasy může také špatné rozčesávání, mořská sůl, chlorovaná voda a sluneční záření. Jak vidíš, je toho celkem dost, ale vše se dá vyřešit, pokud budeš dodržovat přísné kroky.

 

 

Správné mytí vlasů

 

Základ je nejen ve vynechání škodlivých vlivů, ale hlavně ve správném umytí vlasů. Používej vždy přípravky, které jsou určeny pro tvůj typ vlasů. Jestli máš suché vlasy, používej přípravky určené pro suché vlasy. Používej jen malé množství šamponu a nikdy nezapomínej na kondicionér. Jedině tak si vlasy nezničíš při česání.

 

Sušení vlasů

 

Důležitým krokem je i samotné sušení vlasů. Neměla bys je příliš drhnout ručníkem, místo toho je raději pouze pomačkej. Jak jistě víš, ničí se zejména fénováním, a tak je dobré, je čas od času nechat uschnout samy od sebe. Jestli už používáš fén, vždy předem použij sprej s tepelnou ochrannou.

 

Nezatěžuj vlasy

 

Je sice hezké, že dnes koupíš všemožné přípravky, jako jsou pěny, vosky, laky, lesky, gely a další úžasné věci, ale není dobré vlasy příliš zatěžovat. Samozřejmě, že pěnu a lak používat můžeš, ale je víc než vhodné, dát vlasům aspoň jednou týdně oddych a ničím je nezatěžovat, ani nefénovat. Vlasy si můžeš dát třeba do culíku, pořád to bude lepší, než je neustále patlat několika přípravky.

 

 

Masky a séra na poškozené vlasy

 

Jako první pomocí pro poškozené vlasy by měly být speciální masky či séra. Kup si nějaké kvalitnější značky, třeba od kadeřnice. Mezi nejlepší značky patří třeba Redken, Schwarzkopf Professional, Revlon Professional, Kérastase, Wella Professional, Vichy a jim podobné. Nepleť si ovšem třeba Wellu, kterou koupíš v drogériích s profesionální. Profesionální řady jsou trochu dražší a většinou je seženeš jen u kadeřníka, na internetu nebo ve specializovaných prodejnách. Séra ti vlasy viditelně zlepší již po první aplikaci, což je jistě více než žádané.

 

Vitamíny a minerály

 

Poškozené vlasy potřebují nutně dodat potřebné vitamíny a minerály. Pro podporu růstu vlasů budeš potřebovat dodat kyselinu listovou, biotin, zinek, b-komplex a kyselinu pantothenovou. Kvalitu vlasů zlepšují křemík, cystein a metionin. Vitamín A pečuje o pokožku hlavy a plnost barvy vlasů zařídí Tyrosin, biotin, kyselina B5 a extrakt ze zlatého prosa. Většinu látek seženeš v tobolkách, které zaručují zdraví vlasů.

 

Domácí maska na poškozené vlasy

 

Dáváš přednost raději domácím receptům? V tom případě si smíchej žloutek s lžící medu a olivového oleje. Nanes na šamponem umyté vlasy a nechej dvacet minut působit, poté důkladně vypláchni.
 5 hlasů
Vaše hodnocení