Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každá holka, která o žehlení vlasu něco ví, tuší, že by si je neměla žehlit mokré. Ale to není tak úplně pravda. Existují totiž už i žehličky na mokré vlasy.

Žehlení mokrých vlasů je věda

Žehlička na vlasy - 2
zdroj: Thinkstockphotos Žehlička na vlasy - 2
aktualizováno 01.12.2016, 15:16 | 01.12.2016, 15:16 | Krásná.cz/Mersmerize

Každá holka, která o žehlení vlasu něco ví, tuší, že by si je neměla žehlit mokré. Ale to není tak úplně pravda. Existují totiž už i žehličky na mokré vlasy.

Snad u každé klasické žehličky na vlasy, která u sebe má bližší popis nebo návod, je napsané, že by se s ní nikdy neměly žehlit mokré vlasy a vlasy, které nejsou úplně dosušené. Je to poměrně důležitý bod, protože když ho porušíš, tvoje vlasy na to mohou pořádně doplatit.

Nejenže z nich odebíráš potřebnou vlhkost, ale mnohem rychleji se ničí a mohou krepatět. Také když žehlíš mokré vlasy klasickou žehličkou určenou na suché žehlení, není výsledek a dlouhodobý efekt takový, aby bylo nutné to riskovat.

V současné době už jsou na trhu ale varianty žehliček, s kterými si budeš moci žehlit vlasy jak suché, tak i mokré, přitom se nebudeš muset bát, že budou tvé vlasy víc zničené nebo vysušené. Takové žehličky nejsou žádná novinka - v zahraničí jsou už pár let, u nás taky nejsou zrovna nejkratší dobu, často se o nich ale moc nepíše a celkově se o nich moc nemluví. To je určitě chyba, protože někomu může vyhovovat žehlení mokrých vlasů více než to klasické.

 

 

Jak takové žehličky poznáš? Vždy to mají v popise – ať už na obalu nebo na návodu, který u sebe většina žehliček má. Je tam napsáno, jak přesně máš vlasy žehlit, jak to doporučuje výrobce, a pokud tam bude uvedena informace, že ji můžeš použít na mokré vlasy, klidně to vyzkoušej. Hodně žehliček má také tuto funkci uvedenu hned v názvu (například Wet to straight).

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vyber si správnou žehličku na vlasy!
Jak docílit krásných vlnitých vlasů?
Nauč se tupírovat vlasy

Určitě bys nikdy, ani v tomto případě, neměla zapomínat na pořádnou termoochranu vlasů. Existuje spousta výrobků, které jsou určeny pro kulmování a žehlení, některé z nich nejsou vůbec předražené, fungují bezvadně a navíc ti nabízí spoustu přídatných vychytávek, jako je lepší rozčesávání nebo delší výdrž rovných vlasů. Určitě stojí do těchto produktů pár penízků zainvestovat.

Pro koho jsou vhodné takové žehličky určené na mokré vlasy? Udává se, že nejpřínosnější je to pro dívky, kterým se vlasy těžko narovnávají. Nejčastěji to bývají ty z nás, které mají přírodně hodně kudrnaté vlasy. Určitě sama dobře víš, pokud takový typ vlasů vlastníš, že narovnat kudrnaté vlasy je náročná a dlouhá práce a často vlasy rovné nevydrží dlouho. V takovém případě je určitě skvělá možnost vyzkoušet vyžehlit mokré vlasy speciální žehličkou. Na druhou stranu se takové žehličky nedoporučují pro dívky s jemnými nebo hodně slabými vlasy. Žehlení je může více namáhat a vlasy to spíš poničí.

 

 

Dnes můžeš na trhu v obchodech a na internetu najít spoustu žehliček, které jsou určené pro žehlení mokrých vlasů. Je to například Babyliss Pro dry & straight – která je určená na suché i mokré vlasy, má nadstandartně velké žehlící plochy, a proto je vhodná pro slečny s hustými, dlouhými nebo nepoddajnými vlasy. Další příklad žehličky je Remington S 7902 Wet2Straight, s keramickými žehlícími plochami, s automatickým vypnutím a funkcí heat boost, kdy je žehličky nahřátá během několika málo sekund, když pospícháš. 3 hlasů
Vaše hodnocení