Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pláže, výlety, pikniky v parku, to vše zní senzačně. Obzvlášť, když sluníčko paří. Pro takové dny je ale potřeba zvolit si ty nejlepší sluneční brýle. Což se ti může podařit jen v případě, pokud budeš znát svůj tvar obličeje.

Zjisti svůj tvar obličeje a vyber ty nejlepší sluneční brýle

Sluneční brýle
zdroj: Thinkstockphotos Sluneční brýle
aktualizováno 17.07.2013, 00:00 | 17.07.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Pláže, výlety, pikniky v parku, to vše zní senzačně. Obzvlášť, když sluníčko paří. Pro takové dny je ale potřeba zvolit si ty nejlepší sluneční brýle. Což se ti může podařit jen v případě, pokud budeš znát svůj tvar obličeje.

Ne všechny sluneční brýle se hodí pro všechny tvary obličeje, a proto je potřeba, abys zjistila, jaká máš ty. Podle toho si pak pro sebe vybereš vhodný tvar brýlí i jejich odstín.

Oválný obličej

Pokud máš oválný obličej, můžeš si gratulovat, protože tvé rysy jsou perfektně rovnoměrné. Oválný obličej se vyznačuje úzkou bradou a vyššími lícními kostmi.

Pro tento tvar obličeje se hodí téměř všechny brýle, takže moc dlouho vybírat nemusíš. Co se ale barev týče, nejvíce ti padnou odstíny slunovratu.

 

Eva Mendes
Eva Mendes je sexy žena, která má oválný tvar obličeje. (Foto: oficiální zdroj)

 

Ujisti se, že brýle budou velikostně odpovídat poměru tvého obličeje. Ne vždy jsou mouchy IN. Pro srovnání slavnou osobností s tímto tvarem obličeje je například herečka Eva Mendez. Tvarově si vybírej styl kočičích brýlí, kruhové anebo čtvercové sluneční brýle.

PŘEČTI SI TAKÉ:
INSPIRUJ SE: 13 outfitů pro slunečné dny
Víme, jak na líčení pod dioptrické brýle
Ochrana pleti před slunečními paprsky

Hranatý obličej

Lidé s hranatým obličejem mívají široké čelo, široké lícní kosti a výraznou čelist. Proto je cílem brýlí vyvážit silnou čelist. Při výběru tak dbej především na to, aby horní části rámů byly na tvém obličeji trochu výš, čímž se vyváží čelist. Naopak se vyhýbej hranatým rámům, které na hranatost obličeje ještě víc upozorní. Pamatuj si pravidlo, že protiklady se přitahují.

 

Salma Hayek
Výrazná herečka Salma Hayek má hranatý obličej. (Foto: isifa.com)

 

Slavnou osobností s hranatým obličejem je herečka Demi Moore nebo třeba krásná Salma Hayek. Na tvém obličeji se budou nejlépe vyjímat kulaté, oválné nebo brýle ve stylu vintage. Stojí za to vyzkoušet ale i brýle ve tvaru kočičích očí.

Kulatý obličej


Kulatý obličej nemá žádné hrany nebo jich má velmi málo. Šířka i délka obličeje bývá poměrně stejná, takže kulatému obličeji budou slušet brýle, které jsou opakem všeho kulatého. Jedině tak se zamaskuje plnost obličeje. Takže rozhodně nesahej po brýlích, které jsou kulaté. Hrany tvému obličeji přidají obdélníkové a čtvercové brýle. Široký rám zase vyváží plnost a vyzkoušet můžeš i rámy s kontrastními barvami.

 

Jason Segel a Michelle Williams
Herečka Michelle Williams je typickou představitelkou kulatého obličeje. (Foto: isifa.com)

 

Kulatý obličej můžeš zpozorovat například na herečce Michelle Williams nebo Queen Latifah. Trefou do černého pro tebe ale budou obdélníkové, čtvercové a sluneční brýle v retro stylu, které ti dodají šmrnc.

Obličej ve tvaru srdce

Pro takový obličej je typické široké čelo, vysoké lícní kosti a úzká čelist nebo špičatá brada. Cílem slunečních brýlí by mělo být optické rozšíření čelisti a minimalizace šířky čela. Proto zvol brýle, které jsou ve spodní části širší - např. pilotky nebo zaoblené brýle. Naopak si nevybírej brýle s malými rámy.

 

Reese Witherspoon - 2
Máš-li tvar obličeje podobný herečce Reese Witherspoon, máš srdcový tvar. (Foto: isifa.com)

 

Perfektním příkladem obličeje ve tvaru srdce je herečka Reese Witherspoon. Nejlepší volbou v tvém případě budou brýle alá pilotky, brýle ve tvaru motýlích křídel nebo sluneční brýle bez obrouček.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Jak vypadat dobře v brýlích
Zvolte trendy rtěnku podle vašich slunečních brýlí!

Jak si určit správně tvar obličeje


Nemáš tušení, jak správně identifikovat svůj tvar obličeje? Jde to jednoduše s pomocí tří kroků, které doporučují samotní návrháři brýlí.

1) Dej si vlasy úplně pryč z obličeje - nejlépe do vysoko posazeného ohonu, a pokud máš ofinu, odstraň ji pryč z čela čelenkou nebo pinetkami.

2) Poté jdi před zrcadlo a s pomocí rtěnky si načrtni na zrcadlo obrys svého obličeje.

3) Až budeš hotová, zadívej se na obrys a získáš větší přehled o tom, jaký je vlastně tvůj tvar obličeje.24 hlasů
Vaše hodnocení