Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pleťovou kosmetiku jako jsou krémy, séra nebo masky známe každá a taky je hojně používáme. Co takhle zkusit něco nového?

Zkus místo pleťového krému olej! 

Oleje v kosmetice - 4
zdroj: Thinkstockphotos Oleje v kosmetice - 4
aktualizováno 25.12.2016, 00:50 | 25.12.2016, 00:50 | Krásná.cz/Mersmerize

Pleťovou kosmetiku jako jsou krémy, séra nebo masky známe každá a taky je hojně používáme. Co takhle zkusit něco nového?

V drogeriích je kosmetických přípravků doopravdy nepřeberně a najdeš tam výrobky určené pro každý typ pleti. Ne každému však hydratace v podobě klasických (často velice chemických) krémů vyhovuje. Chceš vyzkoušet něco nového a přírodnějšího? Možností jsou přírodní oleje, které můžeš použít na pleť. Někomu mohou vyhovovat o dost více než přípravky, které seženeš v drogerii, či případně v lékárně.

Jaké přírodní pleťové oleje existují? 

Oleje patří už dlouhou dobu nejen do potravinářství, ale také do kosmetiky. Vždyť i do klasických krémů se často přidává mandlový, slunečnicový či olivový olej. V lékárně se dokonce používají k individuální přípravě do léčivých mastí, past či krémů.

 

Oleje v kosmetice - 2
Kokosový olej patří mezi ty nejznámější oleje. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Druhů je mnoho. Mezi ty nejznámější určitě patří olivový, slunečnicový, mandlový, kokosový, jojobový, hroznový, dýňový, brutnákový nebo konopný.

Jsou oleje lepší než krémy?

Nikdo nemůže tvrdit, že jsou o 100 procent lepší než krémy, které zrovna používáš. Přeci jen je každý člověk jiný a každému bude vyhovovat něco jiného. Určitě ale stojí za to oleje alespoň vyzkoušet.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zapomeň na drahou kosmetiku, vyzkoušej olivový olej
Rozpoznej blahodárnou sílu olejů
Tajemství krásných vlasů odhaleno

Pleť hydratují, spousta přírodních olejů také zrychluje celkovou regeneraci pokožky, nechává ji krásně hebkou a vláčnou. Před samotnou aplikací oleje je ale důležité míť pleť lehce vlhkou a namočenou.

 

Oleje v kosmetice - 3
Olej může pomoct tvému obličeji,... (Foto: Thinkstockphotos)

 

V těch skutečně kvalitních olejích nenajdeš žádné škodlivé chemické přísady, pouze přírodu. Vstřebávají se o dost rychleji a lépe než krémy a také stačí menší množství pro jednu aplikaci. Mají i širší použití a můžeš je použít na masáže nebo i na chodidla, kde je tvrdší kůže, která potřebuje hydratovat a zjemnit. To jsou pravděpodobně ty nejdůležitější výhody a přednosti přírodních olejů.

Kde je seženu? 

Nějaké ty recepty si můžeš vyzkoušet sama doma – asi ten nedostupnější a nejvyužívanější je právě olivový olej, o kterém tu už také několik článků bylo, protože často dokáže vážně zázraky a je cenově dostupný.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
NA Doma.cz píší: 
6 nejzásadnějších chyb, kterých se dopouštíme na vlasech
Malé i větší domácí prohřešky proti sexy vzhledu. Jaký pohled musí muži vydržet?

Můžeš si ale vybrat jiný olej, protože na trhu jsou většinou už v podobě určené pro aplikaci (nemusíš s nimi tedy nic dělat). Vybírat můžeš z různých olejů, obalů, velikosti balení – drtivá většina výrobků nese certifikát CPK, který ti zaručuje, že je přípravek doopravdy BIO, a tedy se nemusíš bát, že bys za tu cenu dostala nějaký podvod.
 
Jaký olej vybrat?

V případě, že chceš olej použít přímo na pokožku, je důležité vybrat správný typ. Stejně jako u krémů a pleťové kosmetiky obecně tu totiž také platí, že ne všechno bude sedět všem.

 

Oleje v kosmetice - 1
... ale i tvým nehtům a rukám. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Na normální pleť, která není extrémně citlivá, ani suchá, ani mastná a nemáš s ní žádné výrazné problémy je skvělý šípkový či hroznový olej. Suchá pleť, která potřebuje hodně hydratace, by se měla podívat po olivovém nebo avokádovém oleji. Mastné a problematické pleti bude spíše vyhovovat jojobový, pupalkový, santalový nebo hroznový olej.3 hlasů
Vaše hodnocení