Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na pořádném večírku dostává tvá krása pořádně zabrat. Jenomže ty potřebuješ pořád vypadat dobře, protože jsi na rande. Takže jak můžeš super vzhled zachránit?

Chystáte se na party? Jak si udržet bezchybný look po celou noc?

Party
zdroj: Thinkstockphotos Party
aktualizováno 08.08.2019, 00:00 | 08.08.2019, 00:00 | Krasna.cz/lk

Na pořádném večírku dostává tvá krása pořádně zabrat. Jenomže ty potřebuješ pořád vypadat dobře, protože jsi na rande. Takže jak můžeš super vzhled zachránit?

Na rande z domu odcházíš jak princezna - dokonale nalíčená, vonící a upravená. Pokud tě kluk pozval jen do kina nebo na drink někam do hospůdky, pravděpodobně si krásu udržíš během celé schůzky. Jestli ale máte namířeno na nějakou party, diskotéku, nebo do klubu, je více než jasné, že sebelepší přípravy nevyydrží celý večer a ty budeš potřebovat rychlý zásah, aby jsi stále vypada dobře a ne jako čarodějnice.

Takže co ti nejvíc hrozí? Při tanci se rozcucháš a zpotíš, pot způsobí, že se ti bude lesknout pleť a rozmaže se líčení. Také bacha na alkohol, který zabarvuje ústa, například červené víno a některé míchané drinky. 

Až budeš mít pocit, že bys potřebovala znovu upravit, vyhraď si na to pár minut, protože se nejprve budeš muset zchladit. Nejlepší je vyběhnout z rozpáleného klubu na několik minutek na čerstvý vzduch a tvé rozpálené tváře dostanou zase normální barvu. Zbytky potu, které nezaschnou, lehce usuš do papírového ubrousku. Nedři, jen lehce poťupkávej.

Pak můžeš pleť znovu přepudrovat, aby se neleskla. Ovšem je-li tužka na oči rozmazaná nebo se ti někde obtiskla řasenka, bude to potřebovat větší zásah. Ale rozhodně nedři skvrny ubrouskem, tak bys nadělala ještě větší škody.

 

 

Na "sežmolkované" oční stíny na horním víčku zkus na chvilku přiložit namočený ubrousek a prostě chvilku drž. Stíny by se měly do ubrousku obtisknout a ty se pak můžeš znovu nalíčit. Ale protože máš jistě i zarudlé oči (to většinou v zakouřených klubech bývá), použij nejprve kapičky proti zarudlým očím. Nemáš-li je u sebe, což je klidně možné, lze pro zjasnění očí použít třpytivé oční stíny, které oči prozáří. Nejlepšího výsledku dosáhneš tak, že na spodní víčko a v blízkosti vnitřní oblasti oka naneseš světlé neutrální stíny. Oči tím získají zářivý vzhled.

Máš-li rozmazanou tužku na oči nebo řasenku, můžeš použít trošku krému na ruce, který jistě nosíš v kabelce. Nanes malé množství na skvrnu a pak lehce setři. Krém ti poslouží podobně jako odličovač, takže vše pak půjde lehce setřít.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Největší chyby, kterých se dopouštíš při úpravě vlasů
TESTUJEME: Tónovací krémy, to pravé na léto
Jak najít správný odstín make-upu?

Aby tvé vlasy zase krásné byly

První pomocí, aby tvé vlasy zase byly krásné, je pořádně je vykartáčovat. Vlasy se zbaví alespoň některých nevítaných nečistot a získají lesk.

Elektrizují-li ti, můžeš opět použít krém na ruce, to je totiž hrozně šikovná věcička. Maličkou kapičku krému nařeď stejným možstvím vody a vetři na problematická místa.  Rázem budeš mít vlasy krásně uhlazené.

 

 

Máš-li naopak vlasy už hrozně mastné, protože jim nesvědčí zakouřené prostředí klubu, použij jinou věc, kterou ukrývá tvá kabelka - pudr. Ten totiž, pokud ho naneseš ke kořínkům vlasů, poslouží stejně jako suchý šampon. Vsákne do sebe přebytečný maz a tvé vlasy tak získají trochu na objemu. Nejlepšího účinku dosáhneš, pokud hned po nanesení pudru vlasy trochu rozcucháš, aby se po nich pudr co nejvíc rozprostřel. Proti mastným vlasům pomáhá i lak na vlasy, ale ne každá ho s sebou na party nosí. Nicméně známe i takové přebornice. Navíc dnes už se dělají i malé lahvičky laku...

Důležitým pomocníkem je gumička. Je to maličkost, ale měla bys jí v kabelce vždy mít. Když už budeš moc rozcuchaná a nebudeš mít chuť si pořád vlasy upravovat, prostě je sepni do culíku. Gumička se hodí ještě v jednom případě - až budeš odcházet z klubu, budeš mít vlasy načichlé cigaretovým kouřem. Je to opravdu nepříjemný zápach, od kterého ti pomůže akorát šampon, ale ty potřebuješ řešení hned. Tím je tvůj parfém, který stříkneš na vlasy, které pak sepneš do gumičky. Cigaretový odér se tak nedostane tolik k cizímu nosu, než když budou vlasy volně vlát.

První pomoc pro tvá ústa

Samozřejmostí by pro tebe měla být žvýkačka, kterou bys měla alespoň jednou za večer použít. Ale co s obarvenými rty, na kterých zanechalo stopy červené víno, nebo barevné míchané nápoje? Jednoduchá pomoc. Sežeň někde trošku cukru, nebo soli, ale cukr bude lepší. Vysyp ho do dlaně a smíchej s troškou vody, až vytvoříš kašičku, kterou použiješ místo peelingu a obarvení tak "obrousíš".

 

Pokud se tvé rty obarvily a ty se nechceš pouštět do peelingu, máš ještě jednu možnost. Světlá řasenka totiž nemusí skvrny od pití zakrýt, a co když s sebou jinou nemáš? Ale máš jistě balzám, nebo jelení lůj a stíny. Rty přemázni a pak je popraš stínem, který skvrny zakryje a zároveň se hodí k tvému outfitu.8 hlasů
Vaše hodnocení