Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Plesy, věnečky, maturitní plesy…at‘ už jde o cokoliv z toho, je to vždy důležitá společenská událost, a tak se očekává, že zde budou všichni hezky upravení a vhodně oblečení.

Čemu se vyhnout při oblékání na ples a na plese?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 01.04.2016, 00:00 | 01.04.2016, 00:00 | Krásná.cz/NikiScary

Plesy, věnečky, maturitní plesy…at‘ už jde o cokoliv z toho, je to vždy důležitá společenská událost, a tak se očekává, že zde budou všichni hezky upravení a vhodně oblečení.

Zvlášt‘ od žen se to očekává a přiznejme si to, my samy chceme vypadat skvěle, nejlíp bezchybně.

Neříkám, že muži mají přípravu na ples nějak jednoduchou, ale i tak je asi jasné, že si musí dávat pozor na mnohem méně věcí.

Na řadu tedy přichází vybrat šaty, boty, psaníčko (navíc tak, aby vše ladilo), vykouzlit ze svých pačesů něco, co se podobá účesu od kadeřníka, alespoň trochu se namalovat, obléct stoprocentně neděravé silonky, puchýře přelepit náplastmi a zkrátka spousta dalších věcí.

A bývá pravidlem, že alespoň v jedné z těch věcí uděláme chybu nebo na něco zapomeneme. A tak mě napadlo sepsat krátký seznam věcí, kterým se vyvarovat během příprav, nebo přímo na plese.

1. Šaty nebo tričko?!

Určitě jste již na plese někdy potkali holku, u které jste si pomysleli: „Sakra, mohly by ty šaty vůbec být ještě kratší?“ Mluvím především o pouzdrových šatech, které jak jsou upnuté, tak jsou taky krátké. Takže když pak jejich majitelka začne tancovat, ukáže s radostí přinejmenším kalhotky.

2. Rozjeté silonky

Tak tohle je taková klasika. Silonky se hodně rády trhají a rozjíždějí. Takže co poradit, abyste neměly rozjetou „čáru“ přes celé lýtko? Kontrolujte před plesem, kontrolujte na plese a pro jistotu si s sebou berte lahvičku bezbarvého laku, který po nanesení na konec rozjetého místa zabrání dalšímu pokračování.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3. Boty černé, psaníčko modré, šaty zelené…

Je to takovým nepsaným pravidlem. Psaníčko a boty by měly být stejné barvy a nejlépe ze stejného materiálu. (Nebojte, nedávno jsem vyhodila 700kč za semišové boty, protože mi nedocvaklo, že mám látkové psaníčko. Tak to vesele nosím a spoléhám na to, že moje boty nikdo nezkoumá.) Přece jen si ale představte červené šaty a k nim černé boty s lososovým psaníčkem. To nebude vypadat moc vábně.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kde sehnat last minute doprovod na ples?

TOP 5 pravidel, jak být královnou plesu

Maturitní ples: Jak se na něj nejlépe připravit?

4. Ramínka od podprsenky

V případě, že máte šaty bez ramínek, na jakákoliv podprsenková ramínka ani nemyslete. Ani když budou plet’ová a ani když budou „neviditelná“, protože ano, jdou vidět. I když máte šaty s úzkými ramínky, podprsenková ramínka bych neriskovala, vždyt‘ přece vždycky se dá koupit podprsenka bez ramínek. Pokud máte šaty s odhalenými zády, budete holt muset vyjít “na ostro“. (Jdou sice koupit podprsenky na odhalená záda, ale jsou méně dostupné a dražší)

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

5. Jeden panák, druhý, třetí…

Samozřejmě, že se na plese asi napijete a na tom není nic špatného, ale všeho s mírou. Zvlášt‘ na plese vypadá totiž opravdu špatně, když je holka navlečená v krásných šatech, sluší jí to, ale motá se jak „špína v kýblu“. Ono to na těch podpatcích totiž není lehké ani normálně, natož po několika panácích. Takže holky… nejste kluci, co se „ožerou jak dobytci“ a potom se jdou prát před vchod.

6. Běhání po schodech

Možná to bude znít zvláštně, ale řeknu vám jen: Věřte mi, jednou už jsem letěla ze schodů hlavou dolů s palačinkou v ruce.

Tak tohle by bylo asi vše, co mi přijde nejkrizovější, snad jsem vám trošku helpla, nebo aspoň pobavila mým pádem ze schodů.

Užijte si plesání!1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •