Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Často jsi doma sama a cítíš se osamělá? Nebo jen hledáš vhodného parťáka na volné chvíle? Poradím ti, jaké zvířátko si nejlépe pořídit.

Jaké zvířátko si pořídit?

Pes
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Pes
aktualizováno 06.03.2013, 15:01 | 06.03.2013, 15:01 | Nikola Krupičková/Krasna.cz

Často jsi doma sama a cítíš se osamělá? Nebo jen hledáš vhodného parťáka na volné chvíle? Poradím ti, jaké zvířátko si nejlépe pořídit.

Nejdřív si uvědom, zda bydlíš v bytě, nebo v rodinném domě a kolik máš volného času. Opravdu bys měla čas starat se o takové zvíře, jako je třeba:

Pes
Pejsek je stará klasika. V dnešní době má psa mnoho lidí (a nejen jednoho). Jak mladých, tak starých. Pokud bydlíš v bytě, vhodný pro tebe bude určitě pes malý a navíc tzv. společenské plemeno. Doporučit lze čivavu, bišonka, maltézáčka, mopse či pudla. Navíc nejsou příliš nároční jak finančně, tak časově. Občasné vykoupání a vyčesáním srsti a pomalé procházky. Zato velká plemena jako chrti, ohaři, ovčáci, honiči, retrieveři jsou mnohem náročnější. Dlouhé procházky, při kterých se zřejmě i proběhneš, plus strava. Nároční jsou také místem, takže jestliže nemáte dům se zahradou, o velkém plemenu nemá smysl uvažovat.

 

soutěž VELKÁ SOUTĚŽ: Vyhrajte 30 000 Kč a žrádlo na rok za jedinou fotku pejska!


Kočka
Kočka je typický mazlík, ovšem velmi nevděčný. Kolikrát dá přednost tomu, kdo jí poskytne lepší podmínky. Není věrná jako pes. Ovšem, pokud chceš takové zvíře, které se o sebe dokáže postarat samo, určitě vol kočku. Finančně není příliš náročná, takže stačí už jen vybrat vhodné plemeno.

Papoušek
Tohohle kamaráda můžeš naučit i mluvit. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Papoušci
Jestli jsi stejně veselá a "upovídaná“ jako oni, papoušek se k tobě určitě bude hodit. Vybrat si můžeš z mnoha druhů, od toho se ale také odvíjí jeho cena. Za papouška Žako můžeš dát i 20 tisíc korun, ale na nákup andulky ti bohatě postačí 150 korun. Horší je to s klecí, za opravdu kvalitní a velkou klec můžeš jen pro andulku dát tisíc korun, pro velké papoušky 10x víc. Jestliže se mu (jí) budeš věnovat, můžeš ho (ji) naučit i mluvit. A takový pozdrav, když přijdeš ze školy, ti určitě vykouzlí úsměv na tváři.

Akvarijní rybičky
Mnoho lidí preferuje tyto němé "tváře“. Nedělají hluk, nemusíš je venčit. Jediné, co potřebují, je občasná výměna vody s vyčištěním akvária a pravidelné krmení. Nejsou náročné na čas a potěší, protože sledování akvária plného rybiček pohladí duši. Můžeš si zvolit, zda chceš malé akvárium s jednou rybkou, či velké akvárium s mnoha rybami.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Chci psa! Jak ale přemluvit rodiče?
Můj zvěřinec - zvířata, která u nás bydlela

Morče, křeček
Také cenově dostupná zvířata. Stačí jim pořídit terárium či speciální "klec“ s prolézačkami a budou spokojení. Nevýhodou je ale častý zápach, který se line z jejich končin.

V domácnostech nejčastěji uvidíš tato zvířata. Co ale takhle pořídit si domů nějakou "divočinu“?

Pavouk, chameleon, had
Tyto a podobné potvůrky již tolik časté nejsou. Jestli se ale nespokojíš jen tak s něčím a chceš pořádný odvaz, pořiď si jedno z těchto zvířat. Určitě si ale zjisti všechny podrobnosti a zajisti potřebné věci, protože s těmito zvířaty už není taková legrace.10 hlasů
Vaše hodnocení