Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Komiksy se to na internetu v poslední době hemží, ať už jde o ty meme, nebo i o jiné. Rozhodla jsem se proto udělat rozhovor s Domčou, která už nějaký ten rok krátké komiksy kreslí a já myslím, že jí to celkem jde.

Komiksová Domča: Nechám komiksy, ať žijí svým životem

Komiks
zdroj: Archiv autorky Komiks
aktualizováno 12.09.2012, 00:00 | 12.09.2012, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Komiksy se to na internetu v poslední době hemží, ať už jde o ty meme, nebo i o jiné. Rozhodla jsem se proto udělat rozhovor s Domčou, která už nějaký ten rok krátké komiksy kreslí a já myslím, že jí to celkem jde.

Kdy jsi nakreslila svůj první komiks a který to byl?
Myslím, že to bylo někdy v roce 2009, 2010 přesně nevím. Byl to komiks s názvem Na Paloučku, kde je hlavním hrdinou květina Kvítek. Tehdy jsem neuměla s počítačovou grafikou takřka vůbec a tak jsem ho kreslila pastelkama. Na internetu toho tenkrát ohledně komiksů moc nebylo, a tak to návštěvníkům nevadilo. Naopak si Kvítka oblíbili :-)

 

Komiks
(Foto: Archiv autorky)

 

Na Paloučku má i svůj blog a co já vím, tenhle komiks je poměrně známý?
Není nejznámější, ale to, čeho dosáhl, obdivuji. Na komiks pohlížím jako by "sám žil" a trajdal si po světě a já jen přihlížela, čeho všeho dosáhl :-) Umístil se na 3. místě v soutěži SaferInternet v roce 2011, ohledně Kvítka vyšel rozhovor na autorském klubu a také se i dostal do rubriky "úspěchy" na srdci blogu.

Komiksy kreslíš ručně, na počítači, nebo kombinuješ obě metody?

Komiksy především na počítači, ale jinak záleží na tom, kde jsem a jaké mám u sebe prostředky. Také to dost ovlivňuje nálada a chuť. Někdy si zkrátka vezmu papír a tužku a vyrazím někam do přírody, kde kreslím, co mě zrovna napadne :-)

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kdo mě to stále kreslí? Meme komixy na scéně
Čím se vlastně chceš proslavit?

Kolik času ti zabere tvorba jednoho komiksu?

Čas se pohybuje okolo tří hodin. Někdy to může být méně, jindy zase výrazně více. Jednou mi to zabralo až 6 hodin, a to už si člověk musí dávat pauzy.

Vím, že jsi minimálně jednou byla ve výběru týdne se svým dalším komiksem – toaleťákovým, jak tě tohle napadlo? :-)
Téma týdne bylo "Toaleťák". Snažila jsem si vybavit nejzajímavější náměty na podání komiksu. Nakonec z toho vznikl rychlý, avšak poměrně vtipný strip. Ne všechny komiksy musejí být pořádně graficky propracované a upravené, aby byly humorné.

 

Komiks - 2
(Foto: Archiv autorky)

 

Nejvíce mě zaujalo pár tvých posledních komiksů - můžeš nám představit hlavní hrdinky?
V tomto komiksu zatím nebyly zmíněny všechny dívky, ale budiž. Jde o středoškolačky. Jedna je chytrá, druhá hezká, třetí sportovkyně a další. Již se mohli návštěvníci seznámit s vychytralou Dee, kráskou Vanessou a tanečnicí Melody. Momentálně mám hotové jenom dva stripy a oba trvaly ohledně zpracování poměrně dlouho. Uvidím, jak bude komiks dál pokračovat :-)

 

Komiks - 1
(Foto: Archiv autorky)

 

Navštívila jsi někdy obchod s komiksy, takový ten klasický jako ze Simpsonů?
Ne, nikdy. Ani o žádném nevím, abych ho mohla popřípadě navštívit. Přesto když se jednou příležitost naskytne, ráda tam nahlédnu.

 

Komiks
(Foto: Archiv autorky)23 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •