Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po mém nevydařeném pokusu s voskovými pásy jsem se musela odhodlat k razantnímu kroku, protože jsem nechtěla riskovat, že by mé peníze, které jsem investovala do IPL depilace (o které jsem tu psala), přišly vniveč.

Mučicí nástroj jménem epilátor

Holení nohou
zdroj: Thinkstockphotos Holení nohou
aktualizováno 02.01.2013, 00:00 | 02.01.2013, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Po mém nevydařeném pokusu s voskovými pásy jsem se musela odhodlat k razantnímu kroku, protože jsem nechtěla riskovat, že by mé peníze, které jsem investovala do IPL depilace (o které jsem tu psala), přišly vniveč.

Máma je sadistka, takže doma ve skříni jeden tenhle epilátor má. Konkrétně je to epilátor Philips - Satinelle, a to, že je růžové barvy, mu vůbec nepomáhá zakrýt to, že je to vlastně takový mučicí nástroj dnešní doby.

Epilátor jsem použila na kousek nohy, ale to jsem musela vzdát a pak na napůl vytrhané intimní partie. Zjistila jsem, že použití epilátoru na vůbec neoholené/nevytrhané místo by v mém případě vůbec nebylo možné, protože to tak neskutečně bolí, že ty voskový pásy jsou proti tomu perfektní.

 

Epilátor
Epilátor rozhodně není bezbolestný. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pokud si například nejdříve nohy vytrháte voskovými pásy a následně to doladíte epilátorem, protože voskové pásy zdaleka nevytrhají všechny chloupky, tak se to dá, protože to zase tak moc nebolí. To samé platí o intimních partiích, kde jsem však musela postupovat systematicky, což znamená milimetr po milimetru a to tak, že jsem jeden kousek epilovala třeba tři minuty, než jsem se pohnula dál, protože jinak bych se snad rozbrečela. Epilátorem jsem vydržela pouze vyrvání chloupků v tříslech, níž jsem si netroufla – tedy troufla, ale ihned mi došlo, že to nebyl vůbec dobrý nápad a přestala jsem.

PŘEDCHOZÍ DÍLY TOHOTO SERIÁLU O HOLENÍ:
Jak zmírnit bolest při epilaci?
Je IPL epilace zabijákem chloupků?
Jsou voskové pásky účinné?

Velké plus epilátoru je skutečnost, že vyrve 95 procent chloupků, pokud teda nemají jeden milimetr, to by pak asi neoholil nic. Je tedy rozhodně účinnější než voskové pásy, což se zase odráží na ceně, protože voskové pásy vyjdou na zhruba 200 korun. Za dobrý epilátor dáš několik tisícovek, ale jde o dlouhodobou investici. Navíc si můžeš vybrat, zda chceš klasický epilátor, nebo třeba epilátor, který se může namočit, protože pak se můžeš holit ve vaně, což by mohlo být o kapku lepší.

Za obrovské minus považuji tu bolest, která je horší než u depilace voskovými pásy a taky hroznější než bolest při depilaci horkým voskem na kosmetice.

BOLESTIVOST TÉTO PROCEDURY – třísla: 10/10

BOLESTIVOST TÉTO PROCEDURY –nohy: 10/1029 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •