Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávno jsem byla v Egyptě, a když jsem se vrátila zpět do Česka, byla jsem ještě natolik nabitá tou pozitivní energií, že jsem měla chuť udělat něco ujetého... a tak jsem se obarvila na fialovo.

Neboj se odvážných barev na vlasy! Já jsem vyzkoušela fialovou

vlasy na fialovo - 2
zdroj: Archiv blogerky vlasy na fialovo - 2
aktualizováno 27.06.2014, 00:00 | 27.06.2014, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Nedávno jsem byla v Egyptě, a když jsem se vrátila zpět do Česka, byla jsem ještě natolik nabitá tou pozitivní energií, že jsem měla chuť udělat něco ujetého... a tak jsem se obarvila na fialovo.

Pokud by někdy něco takového napadlo tebe, přináším ti pár rad, jak takavou šílenost doma spáchat a na co se připravit.
 

Výběr barvy


Pokud se rozhodneš pro temně fialovou, červenou anebo oranžovou (v tomto případě spíš zrzavou), můžeš se rozhodnout mezi stálou a polopermanentní barvou na vlasy. Samozřejmě stálá vydrží déle, ale také se pak bude hůř dostávat dolů v případě, že tě to experimentování s barvami rychle přejde. Pokud chceš nějakou výraznou barvu jako je tyrkysová, sytě červená, neonově oranžová, žlutá (tím nemyslím nepovedené barvení na blond), růžovou nebo fialovou, tak si budeš určitě muset koupit barvu polopermanentní.

 

vlasy na fialovo - 3
Barva pemanentní (Foto: Archiv blogerky)


Já na svoje fialové barvení použila dvě značky. Když jsem se barvila poprvé, byla to barva od Subriny – Mad Touch Mystic Purple a podruhé barva od Manic Panic – Ultra Violet (koupíš na manicpanic.cz). Cena barvy se pohybuje od 250 do 350 Kč. Jedno balení vystačí spíš na kratší vlasy (případně vlasy po ramena). Já na své dlouhé vlasy vypotřebovala jedno balení a kousek druhého (zbyl mi základ na další barvení).

 

vlasy na fialovo - 2
Barva polopermanentní (Foto: Archiv blogerky)

 

Domácí barvení


Rozhodneš-li se pro domácí barvení, doporučuji ti přemluvit k tomu kámošku nebo někoho dalšího, neb celou hlavu si sama dobře nikdy nenabarvíš. Pak už kromě barvy stačí jenom rukavice, mistička na rozmíchání barvy, dobrý hřeben a štěteček (pokud zrovna nemáš sestru kadeřnici jako já, anebo se ti štětec kupovat nechce, můžeš to splácat i s kartáčkem na zuby). Chceš-li mít stejný odstín, jako slibuje obal, měla by ses barvit na odbarvené (tedy vyperoxidované vlasy), nicméně na to já tak nějak kašlu. Poprvé, když jsem se barvila, jsem blond byla, když jsem se barvila poté (tedy už z vymyté fialové, případně černofialové), tak jsem nic neodbarvovala a chytlo mi to skvěle i tak.

 

vlasy na fialovo - 1
Týden po obarvení polopermanenrní barvou (Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

RECENZE: Získej snadno přehled o české literatuře!
Tip na zpívaný film: Violetta koncert


U každé barvy to může být jinak, nicméně u těch dvou, které mám vyzkoušené, se barva nanáší na suché a dobře pročesané vlasy, a to od kořínků až ke konečkům. Než začneš s barvením, tak v případě, že jsi šikovná jako já, pokryj celou koupelnu igelitem a obličej spolu s ušima si natři krémem (případně vazelínou nebo něčím pořádně mastným), abys pak tři dny nemusela chodit jako šmoula (či jiná havěť, dle odstínu barvy). Barvu se snaž na vlasy nanášet rovnoměrně. Po nanesení si vlasy pořádně pročeš (případně pomůže kámoška). Doba působení je také pokaždé různá, ale většinou se pohybuje od 30 minut do hodiny. Pak je vlasy potřeba pořádně umýt šamponem a studenou (případně vlažnou) vodou.

 

A tato teplota vody by měla být i na další a další mytí, protože když si vlasy umyješ teplou vodou, tak barva začne víc a rychleji pouštět. Doporučuje se nepoužívat kondicionéry, protože pak se také bude barva rychleji vymývat. Vlasy si vysuš ručníkem a rozhodně nechoď spát s mokrou hlavou, protože to má opět vliv na kvalitu a výdrž barvy.


Další mytí

 

vlasy na fialovo - 4
Když už se barva začne vymývat... (Foto: Archiv blogerky)


Jak už jsem psala, i při dalším umývání bys neměla používat teplou vodu a měla by sis vystačit jen s šamponem (bez masek a kondicionérů). Polopermanentní barvy od Manic Panic (i Subriny) obsahují přírodní složky a mají na vlasy regenerační účinek, takže si tímto barvením vlasy nepoškodíš a bez vylepšováků na vlasy bys to mohla chvíli vydržet. Taktéž nedoporučuji používání laků, tužidel a dalších blbinek – všechno je opět kvůli výdrži barvy. Ovšem pravidla jsou od toho, aby se porušovala, takže já přiznávám, že né vždy používám na mytí jen studenou vodu a kondicionér také tak úplně nevynechávám. Pokaždé, když si vlasy myju, tak mám pořádně fialovou vodu – takže ano, barva se při každém mytí vlasů vymývá. Fakt pěkná a zářivá je barva tak 2-3 týdny, poté se začne vymývat do pastelových odstínů. Asi tak po 6 týdnech už možná někdo bude mít pochyb o tom, jakouže barvu vlasů to vlastně máte, a to je načase si vlasy opět dobarvit. Já doporučuji nebarvit celé vlasy znovu, ale dobarvit si třeba jenom vršek, spodek nechat pastelový. Říká se, že ombré už není in, ale i tak to stále vypadá dobře.


Co na to lidi?


Když se chystáš dát na hlavu tyrkysovou nebo třeba fialovou barvu, musíš počítat s tím, že nebydlíš-li v Praze, ale v nějakém menším městě nebo na vesnici, můžeš asi vzbudt trochu rozruch. Vždycky se najde někdo, komu se to nebude líbit. Mě nejvíc nadávala maminka s tátou, což jsem nepochopila, protože mamka mi ty vlasy barvila a táta o tom věděl, ale dobře, dejme tomu... Rodiče mají v popisu práce nad vším, co jejich ratolesti provedou, brblat. Jedna má kámoška z toho málem dostala infarkt, a když jsme šly do restaurace na oběd, sedly jsme si, já si vybrala jídlo, objednala si ho a ona se najednou zvedla, řekla: "Nikki, já musím jít," a zmizela. Dobře, asi to nebylo kvůli těm vlasům, ale bylo to fakt divný. Kámoš mi pro změnu řekl, že vypadám hrozně a celej večer se se mnou nebavil, ale taky tu bylo plno lidí, kterým se mé vlasy líbily. Většinou to byli cizí lidi. Třeba nějaká holčička na ulici, jedna romská spoluobčanka, paní pracující ve Stopu a tak... Prostě "divní" lidi. Ale hlavní je, že jsem z těch vlasů nadšená já.43 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •