Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejsem zastánce líčení, které spočívá v nánosu více než tří kosmetických produktů. Ale...

POSTUP na nenápadné, ale sexy líčení

Nikol Chrástová - líčení - 3
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Nikol Chrástová - líčení - 3
aktualizováno 08.08.2011, 05:29 | 08.08.2011, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Nejsem zastánce líčení, které spočívá v nánosu více než tří kosmetických produktů. Ale...

Na módním veletrhu Fashion Days jsem ale měla možnost pokecat si s vizážistkou a teď mám na věc dva úhly pohledu. Zároveň vám nabízím inspiraci pro nenápadné líčení, které se hodí pro běžné nošení a nikdo nebude nadávat, že jsi zmalovaná jako plakát.

1. krok - odlíčení
Ano, znám i takové expertky, které jdou v noci spát neodlíčené, ráno se probudí a na vrstvu líčidel z předchozího dne, nanesou novou. Nemyslím tím jen odlíčený make-up, ale i řasenku. Tak pokud nechceš mít problémy s pletí a vypadávající řasy, tak se odličuj skutečně důkladně.

2. krok - make-up
Už jsem to psala několikrát, ale napíši to znova. Není nic horšího, než si nanášet make-up, který má naprosto odlišný odstín než vaše pleť. Jak se toho vyvarovat? Nekupuj si make-up z katalogů, nemůžeš si ho vyzkoušet a obrázky odstínů vždycky lžou. Objednala jsem si odstín "porcelán", který byl na obrázku téměř bílý a přišel mi make-up vhodný pro černošku. Když si make-up kupuješ v obchodě, netestuj ho na zápěstí - tam se testuje parfém, ne make-up. Navíc na zápěstí je zcela jiná barva kůže než na obličeji (většinou).

Nikol Chrástová - líčení - 2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


V dnešní době je více druhů make-upů, ale nejlepší z nich je klasický tekutý. Pudrový nebo tuhý make-up se nejen hůř nanáší, ale dle mého názoru je na nic. Make-up můžeme nanášet prsty nebo houbičkou. Já dávám přednost nanášení prsty, lépe se rozetře.

Nezapomeň make-up nanést opravdu důkladně. Nemyslím tím množství, to naopak, čím méně tím lépe, ale myslím tím, že na špičce brady a vedle oka, obličej nekončí. Není nic horšího než make-up "maska".

3. krok - stíny
Kdybych článek psala dle svého postupu, nanášela bych teď pudr, ale píši to dle postupu vizážistky, takže popadněte oční stíny. Na fotce (pod titulkem článku) mám hnědo - béžové stíny. Tmavší barvu - hnědou, nanášejte nejdříve. Blíže k oku dejte větší vrstvu, ať je opravdu výrazně hnědá a čím víc se blížíte k obočí, tím více roztírejte do ztracena. Od půlky víčka směrem k obočí naneste béžové stíny a také je rozetřete do ztracena.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Hvězdné líčení podle Emmy Watson
Nejčastější chyby v líčení

4. krok - tužka, linka, jak je libo
Můžete si vybrat, zda se vám tmavě hnědé stíny zdají jako dostatečné zvýraznění. Pokud ne, naneste si horní linku, ale velmi slabou.

Nikol Chrástová - líčení - 4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Pokud si oko již zvětšit nechcete, tužkou na oči si udělejte spodní tenkou linku. Do oka jen v případě, že toužíte po zánětu spojivek ;-)

5. krok - řasenka
Myslím, že to nepotřebuje rozepisovat, že? Mohla bych akorát doporučit, jaké řasenky jsou nejlepší, ale netoužím po komentářích, jak jsem hloupá nebo jaká je to reklama...

6. krok - pudr
Opět platí to, co jsem psala u make-upu. Pokud máte pudr příliš tmavý, ani ten správný make-up to nezachrání.

Nikol Chrástová - líčení - 6
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Pudr se nejlépe nanáší štětečkem. Když žádný není po ruce, postačí i houbička. Pudr nenášejte na stejné místo, jako make-up.

7. krok - tvářenka
S tou je to poněkud složitější, protože znám holky, co po nanesení tvářenky vypadají jako Marfušky. Kam přesně tvářenku nanést? Teď se co nejvíce usmějte...

Nikol Chrástová - líčení - 5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


"Papulky", které se při takovém úsměvu udělají jsou přesně tím místem, kam tvářenku nanést. Ovšem ne v přehnaném množství, ale opravdu jenom slabě, aby tváře měli zdraví růžový odstín.

8. krok - lesk
K líčení, které jsem popsala, se nejvíce hodí nějaký nenápadný lesk. Buď průhledný, ale lesklý, nebo světle růžový. Křiklavé odstíny si nechte na jindy.

Nikol Chrástová - líčení - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Pro vás, odpůrkyně líčení:
Ano, nevhodné množství make-upu, nesprávný výběr značky a druhu a časté používání může pleti škodit. Ucpe vám póry a budete mít plno pupínků!
Ano, používání pudru (bez make-upu) vám vysuší pleť a z častého nanášení stínů budete mít vrásky kolem očí. Tohle už všichni z vašich komentů víme ;)

Pro vás, příznivce líčení:

Když budeme chodit ven bez make-upu, který nám slouží jako ochraná maska před škodlivými vlivy, můžeme tím pleti ublížit stejně, jako když si make-up nedáme. (Máte argument pro odpůrkyně).
Když si nedáte pudr, nefixujete tím make-up, takže jeho nanášení bylo zbytečné, takže když už "jste v tom", tak i s pudrem!
Co lépe hydratuje rty než lesk, rtěnka nebo balzám?17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •