Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Důvodů, proč lidé chtějí nebo páchají sebevraždu, je mnoho. Bojí se rodičů, protože přinesou špatné vysvědčení, zadluží se a nemají dluh jak splatit, přijdou si zbyteční nebo páchají sebevraždu z (nešťastné) lásky.

Sebevraždy a sebepoškozování

Co znamenají naše sny?
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Co znamenají naše sny?
aktualizováno 12.04.2011, 19:25 | 25.02.2011, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Důvodů, proč lidé chtějí nebo páchají sebevraždu, je mnoho. Bojí se rodičů, protože přinesou špatné vysvědčení, zadluží se a nemají dluh jak splatit, přijdou si zbyteční nebo páchají sebevraždu z (nešťastné) lásky.

Osobně jsem se nikdy nesetkala s tím, že by někdo spáchal sebevraždu, nebo se o ni pokusil, kvůli známkám, maturitě nebo celkově kvůli škole. Za to znám pár lidí, co si sáhli na život kvůli zlomenému srdci nebo depresím, které jim způsobovalo okolí.


Nejčastější způsoby sebevraždy? Předávkování prášky, podřezané žíly nebo oběšení se, což mimochodem nechápu, protože by to pro mě bylo příliš bolestivé.

 

 

Četla jsem dost názorů na sebevraždu a podle většiny lidí je to blbost, slabošství a nevím co všechno. Já mám na to trochu odlišný názor. Každá věc má rub i líc. Člověk, který se zabije, protože má dluhy, ale k tomu ještě rodinu, je pro mě slaboch. Dluhy tím přece připadnou na tu jeho rodinu, navíc se musí smířit s jeho ztrátou.

 

Sebevraždy
Žádný problém nemůže být tak velký, aby tě dohnal až k takovému konci. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Ale co třeba sebevražda Kleopatry? Měla se nechat zatknout, veřejně ponížit a nejspíš nechat i veřejně zabít od nepřátel, nebo v klidu odejít, všechno tohle si ušetřit a spáchat sebevraždu? Její počínání naopak chápu dost dobře.

 


"Náhodou" jsem na téma "SEBEVRAŽDA" měla jako školní projekt, takže pokud si chcete přečíst nejčastější (a opravdu strašidelná) místa sebevražd, nejčastější způsoby, nejdivnější a nejsmutnější způsoby sebevraždy, ale také - a to by vás mohlo zajímat nejvíce - dotazník, můžete si můj projekt stáhnout. Dotazník jsme daly žákům naší školy a samozřejmě obsahoval otázky ohledně sebevražd. Zda se o ni někdy pokusili, jestli se sebepoškozují a tak podobně. No výsledek byl celkem šokující a překvapivý - dost se jich o sebevraždu pokusilo a dost se jich i sebepoškozuje... Další otázky a odpovědi si můžete také přečíst v projektu. Je to "lehce" riskantní ho sem dávat, protože se určitě najde nějaký chytrák, co si ho uloží a bude ho pak vydávat ve škole za svou práci, ale tak...

 

Sebevraždy
Brrr. Sebevražda oběšením mi přijde fakt bolestivá. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Sebepoškozování

 

Sice jsou hlavním tématem sebevraždy, ale když už o těch "sebe" píšu, tak zmíním i tohle. Jsou lidé, kteří se sebepoškozují a mají k tomu nějaký důvod. Takové lidi já celkem dobře chápu. Pak jsou tu lidé, kteří se řežou ne proto, že by měli závažný důvod, ale myslí si, že budou zajímavý nebo ještě lépe, dočetli se, že nebudou pravý emo, když se nepořežou. Takový lidé jsou podle mě naprostí idioti. Já znám oba typy lidí. Pokud někoho takového znáte i vy a chcete mu pomoci, věřte, že kecama typu "Nic tím nevyřešíš", "Je to blbost" atp. mu moc nepomůžete. Ono je to něco jako závislost. Když si dáte tetování, budete chtít další. Když se jednou úmyslně pořežete/popálíte, uděláte to znovu... Ale k tomuto tématu se vrátím v některém z příštích článků.14 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •