Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ještě před pár dny jsem neměla tušení, co slova Tangle Teezer znamenají, ale teď mi jeden tanglák“ odpočívá na poličce. A co že to teda je?

Tangle Teezer = parádní hřeben

Tangle Teezer
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Tangle Teezer
aktualizováno 01.06.2012, 00:00 | 01.06.2012, 22:57 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Ještě před pár dny jsem neměla tušení, co slova Tangle Teezer znamenají, ale teď mi jeden "tanglák“ odpočívá na poličce. A co že to teda je?

Tangle Teezer je hřeben, nebo řekla bych spíše kartáč na vlasy, který vypadá jako kartáč na psa. Od běžných česátek na vlasy se však liší nejen vyšší cenou, ale také perfektním talentem. Tangle Teezer je totiž určený pro snadné rozčesání vlasů tak, aby zabránil třepení a lámání vlasů a zároveň zachránil poničené vlasy.

No, přiznejme si, že ne každá z nás se češe šetrným způsobem. Já, když spěchám, nebo jsem fakt naštvaná na to, jak blbé vlasy mám, tak prostě vezmu hřeben a rvu to všemi směry a rozhodně nedodržuju mamčinu radu: "Češ to odspoda!" Kdepak, češu to, jak se mi to líbí, a výsledkem jsou zelektrizované vlasy, které sice nejsou rozcuchané, ale trčí do všech stran. A jako bonus mám hřeben plný vytrhaných a vypadaných vlasů.

To se však s "tanglákem“ nestává, ten naopak ještě obnovuje lesk a pružnost poničených vlasů. No upřímně, sem tam mi v kartáči nějaké vlasy zůstanou, ale ne proto, že by je hřeben vyrval, ale prostě mi padají a chtějí se mi pomstít za to, že je žehlím.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Největší chyby, kterých se dopouštíš při úpravě vlasů
Kosmetické pomůcky a jejich údržba

O hřebenu jsem se dozvěděla díky recenzím na fashion blozích a kdyby si je blogerky, ale i vlasový stylisté tak nevychvalovali, nikdy bych se neodhodlala hřeben objednat, protože ta pětistovka se mi za hřeben zdála trochu moc. Navíc kámoška si "tangláč“ objednávala ještě přede mnou z Aukra za necelé dvě stovky a samozřejmě jí za tuhle cenu přišla parodie na onen hřeben, která byla naprosto nepoužitelná a vyrobená někde v Číně. Samozřejmě pěkně zuřila.

Alespoň jsem věděla, odkud hřeben neobjednávat a že ho prostě za ty levné dvě stovky neseženu. Normální cena je od 350 do 600 korun (bez pošty). Bohužel nevím o místě, kde by se v ČR dal koupit, takže jsem zvolila nákup přes net. Cena se odvíjí nejen od toho, na jakou webovku narazíte, ale také podle typu.

Tangle Teezer
Kartáč je navržený tak, aby vlasy nevytrhával. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Tangle Teezer je totiž k dostání ve 4 základních typech – ty se neliší kvalitou, ale vzhledem. Prvním typem je Salon Elite – nudný vzhled v několika výrazných barvách, ale to hlavní splňuje a vlasy rozčeše dobře.

Pak je tu The Original – je k dostání také v několika výrazných barvách, přičemž každá barva má jinak "ujetý“ tvar.

Já mám třetí typ, kterým je Compact Styler – mám ho v růžovo-černém provedení, ale na výběr je i černo-zlaté nebo tygrované. Hlavní rozdíl mezi dvěma prvními druhy a Compact Stylerem je to, že předchozí typy byly opravdu jen kartáče, ale k tomu mému patří i víčko, aby se dal hřeben nosit v kabelce a nerozbil se.

Poslední druh je určený spíše pro děti, jmenuje se Magic Flowerpot – je to kartáč ve tvaru květinky. Vršek květinky (květ) se dá sundat, a to je právě ten kartáč. Květináček (nebo tělo květinky) je uvnitř prázdné a dají se do něj schovat gumičky, sponky a jiné blbinky na vlasy.

Tak co, vyzkoušíte Tangle Teezer, nebo mu moc nevěříte?21 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •