Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ze všech stran slýchávám o tom, že je velmi důležité mít zdravý životní styl. Ten je ale velmi často zaměňován s dietami. Je to správně?

Zdravý životní styl a diety

Dívka s kávou
zdroj: Nikol Chrástová/Krasna.cz Dívka s kávou
aktualizováno 06.04.2011, 00:24 | 06.04.2011, 00:00 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Ze všech stran slýchávám o tom, že je velmi důležité mít zdravý životní styl. Ten je ale velmi často zaměňován s dietami. Je to správně?

Proč vlastně nějaký zdravý životní styl? Přece aby naše tělo bylo zdravé a fit, nejde jen o hubnutí. Je přece krásné, když jsou dívky na správných místech zakulacené, řekl by módní návrhář a šel by vyhodit pár modelek, které přibraly kilo a na jeho přehlídku se už nehodí.

Téměř každý magazín pro ženy hlásí, že v něm najdete ty nejnovější informace o skvělé dietě a do měsíce jste o deset kilo lehčí a vaše tělo je podobné přírodě alpských hor, jak je zdravé a svěží! Ano, takže když budeme každý den jíst spoustu zeleniny, jako je salát, brokolice, rajčata nebo třeba
kukuřice, vynecháme ošklivé věci, jako je maso, čokoláda a pečivo budeme automaticky zdraví?

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ach ty diety!
Chceš zhubnout? Milujte se vestoje!

Lidé, kteří tohle tvrdí, si asi nikdy na králíky nevydrželi hrát déle než pár týdnů. Protože po nějakém tom roce by jim došlo, jakou dělají chybu. Může to být chyba ze zdravotního hlediska, kdy budou mít sice vitaminy ze zeleniny, ale další, které jsou v masu a potravinách, které oni však nejí, jim budou scházet. Toto rozhodnutí je také chyba, co se týče nervů.

Dívka s kávou
Když máme nervy, zaháníme je jídlem... (Foto: Nikol Chrástová/Krasna.cz)


Znám spousty krásných a hubených žen, které by mohly vystřídat modelky na předních stránkách časopisů. Na druhou stranu by se o nich dalo psát jako o bláznech, uzlíčcích nervů nebo velmi nestabilních lidech.

Proč tomu tak je? Zkuste si to představit. Celé dny jíte zeleninu, sem tam ovoce, nebo rýži, aby se neřeklo. Vždyť každý normální člověk si občas potřebuje užít a lidé si život nejlépe užívají pomocí dvou věcí, z nichž jedna je právě dobré jídlo. Vždyť to sami znáte, když má přijít někdo důležitý na večeři, nakoupíte nejlepší ingredience, několik hodin jste v kuchyni, abyste vše řádně vykuchali, podusili či jinak potrápili a výsledkem je... pár talířů s jídlem. Několikahodinová dřina, kvůli kusu žvance. Ale vždyť to za to stojí. Neznám šťastnější lidi, než ty dobře najezené. Když nám není nejlépe, čím žal nebo trable zaháníme? Kostičkou čokolády nebo zmrzlinou, nějaké cereální zrní nebo hlávka zelí, by nám náladu asi moc nespravily.

A tak, až zase uslyšíte od kamarádky nebo od nějakého odborníka o tom, jak je hrozné, že právě jíte bagetu a ne mrkev a že byste měli dodržovat zdravý životní styl, můžete jí nebo mu na oplátku podat časopis, kde se píše, kolik lidí ročně zemře na anorexii, bulimii nebo podvýživu. A říct, že vy to číslo rozhodně zvyšovat nehodláte.21 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •