Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedokážeš vyjít na ulici nenalíčená, nebo naopak se skoro vůbec nemaluješ? V tomto článku ti dám inspiraci na líčení, a pokusím se ti vysvětlit jakousi rádoby etiketu líčení.

Všeho moc škodí - i v líčení

aktualizováno 22.04.2012, 00:00 | 22.04.2012, 00:00 | Nikol Grooving/Krasna.cz

Nedokážeš vyjít na ulici nenalíčená, nebo naopak se skoro vůbec nemaluješ? V tomto článku ti dám inspiraci na líčení, a pokusím se ti vysvětlit jakousi rádoby etiketu líčení.

Když jdu městem, potkávám hodně typů líčení - od skoro nepoznatelného až po ty největší přeplácaniny, jaké člověk kdy může vymyslet.

Všeho moc škodí
A platí to i o líčení. Záleží na každé holce, na její povaze, na tvaru obličeji a barvě očí. A to, že trpíš pupínky, neznamená, že je musíš překrývat silnou vrstvou make-upu o dva odstíny tmavší, než je tvoje pleť. Mnohdy se ti ještě pupínky zanítí a budou ti "oxidovat" na tváři o mnoho déle než normálně. Proto na make-up zapomeň. Na dveře už klepe léto, kdy se začneš pařit na sluníčku a chodit na koupaliště. A rozmazaný make-up moc vábivě nevypadá.

A proto ti tu poradím jak se líčit
Pokud jsi pěkná i bez řasenky, je zbytečností se malovat. Přirozenost je na prvním místě, a proto když nepotřebuješ, nemá cenu se vůbec malovat. Nerada vidím holky, které mají pleť jako dětskou prdýlku a ničí si ji tím hnědým rosolovitým
betonem.

TIP: Make-up vyměň za kvalitní korektor.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Štíhlejší obličej jen díky make-upu!
Tajemné oči: Podlehni kouřovému líčení

Na koupaliště
Zapomeň na stíny! Nikdy nevíš, kdo tě kdy ocáká a kdy se ti ta nádhera na obličeji rozteče. Proto zvol voděodolnou řasenku a pokud je to nutné, tak lehce, opakuju lehce, oči obtáhni tužkou.

Jen tak do školy, do města, na brigádu
S líčením bych to ve škole moc nepřeháněla. Spolužáci tě vídají skoro každý den a hodně rychle si na výrazné líčení zvyknou. Když jednou přijdeš nenamalovaná, ani tě skoro nepoznají. Proto zvol řasenku, tužku a popřípadě stíny ladící k tvému outfitu. Na brigády bych ti radila se už vůbec moc nemalovat. Zvláště pokud pracuješ s lidmi (v obchodě u pokladny...), kteří hodně rádi hodnotí tvůj vzhled. Zvol takové líčení, které vypadá lehce, pozitivně a přirozeně.

Do divadla
Do divadla nebo na významnou kulturní akci tvé líčení může být výrazné. Pokud ale máš složitý a rozmanitý outfit, zvol jednodušší líčení a naopak. Pozor ale, pokaždé se řiď heslem všeho s mírou. (S mírou, ne s Mirou :-) 

Jaké stíny k jakým očím?
Modré oči - k modrým očím se hodí tmavší hnědá, světle růžová, tmavší fialová, ale i barvy kovu, což jsou bronzová a stříbrná.
Zelené oči - pro tmavší zelenou se spíše hodí tmavá fialová, hlavně švestková. Světle zelené oči projasní světlejší odstíny fialové. Zelené oči také zvýrazní hnědá, růžová, stříbrná nebo i modrá.
Hnědé oči - na normální nošení se hodí spíše béžové, zelené nebo meruňkové. Výraznější barvy jsou zlatá, žlutá, fialová nebo růžová. Kouřové líčení je ale pouze pro holky, co nemají příliš bledou pleť.
Šedé oči - ty zvýrazní tmavá modř a odstíny do oranžova.

Doufám, že poznáš, kdy je vhodné se nalíčit více, nebo méně. Pokud ne, zkus se zeptat na názor ostatních. Ne pouze jednoho. Když se zeptáš víc lidí, uděláš si o líčení lepší obrázek.

Rozhodně si zbytečně neplácej na obličej make-up. Vždyť přirozenější holka je mnohem pěknější než umělá a zmalovaná fiflena.

A závěrečné heslo? Jsi mnohem krásnější bez všech těchto malovátek ;-)6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •