Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešním článku bych pro tebe měla pár tipů, jak se vyhnout negativním náladám, které nás všechny během podzimu ne jednou postihnou. Letos jsme si teplé počasí sice měli možnost užívat nezvykle dlouho, ale přeci jen před pár dny přišla skutečná z...

Jak se vyhnout podzimním depresím: TIPY na zlepšení nálady

Podzimní atmosféra
zdroj: Thinkstockphotos Podzimní atmosféra
aktualizováno 26.11.2018, 00:00 | 26.11.2018, 00:00 | Krásná.cz/Pavlína Šejvlová

V dnešním článku bych pro tebe měla pár tipů, jak se vyhnout negativním náladám, které nás všechny během podzimu ne jednou postihnou. Letos jsme si teplé počasí sice měli možnost užívat nezvykle dlouho, ale přeci jen před pár dny přišla skutečná zima.

Vstávání za tmy, chození domů z práce či školy za tmy a díky tomu ne příliš pozitivní nálada. Aspoň na mě tyhle změny většinou tak působí. Přeci jen jsem se s tím ale naučila bojovat a chtěla bych se s tebou podělit o to, jak se mi to povedlo a jak si i ty z pochmurných dnů můžeš vykouzlit příjemné chvilky.


První věc, která u mě zaručí lepší náladu a snadnější probouzení do nového dne, je určitě útulný, vyhřátý pokoj, kde si můžu dopřát výbornou snídani. Možná to je takový zvláštní tip, ale pokud mám uklizený pokoj, ve kterém se hned po ránu při rozespalé náladně nepřizabiju o nepořádek a poházené věci všude možně, je to první věc, která mě naladí do pohody. To ale i zmíněná snídaně, kterou určitě nevynechávej!

 

S tím úzce souvisí i další bod a to je včasná příprava. Pokud studuješ, určitě máš jako já spoustu povinností do školy. Ať už je to psaní seminárek, prezentací, nebo i nachystání důležitých věcí na další den. Pokud si vše připravíš předem do kabelky a nebudeš se tím muset zatěžovat ráno, kdy se nám všem nechce z postele, bude to pro tebe přinejmenším o starost méně, díky které získáš například více času k tomu se hezky nalíčit a cítít se tak sama se sebou lépe.

 

Jaký by to byl podzim bez výzdoby plné světýlek a svíček. Pálení svíček je u mě na denním pořádku a je to jedna ze základních věcí, která mi dokáže zlepšit den. Vůně vanilky či skořice, které už evokují vánoční atmosféru jsou prostě dokonalé, a i když ten otravný podzim prostě musíme nějak přežít, lze si ho i touto cestou zpříjemnit. Troufám si tvrdit, že s tímto bodem bude souhlasit naprostá většina z vás!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co dělat na podzim?
Čas obléknout si podzim
Jak se nezbláznit z podzimu

 

I když člověk má spoustu povinností, často se mu nic nedaří a ještě k tomu chytí zmíněnou podzimní "depku", měl by si i tak umět udělat čas pro sebe. Horká vana a v ní půl hodinový relax není nic tak časově náročného, že bychom si ji měli odepřít. To je jedna z variant, kterou bych ti doporučila a já si díky ní vždy pročistím mysl a pak se mi lépe usíná. Druhá varianta je tvůj oblíbený čaj či káva do jedné ruky a kniha do ruky druhé. Uznej, že v létě jsme všichni spíše běhali po venku a na tyto aktivity nebyl čas, i když také mají něco do sebe! Na každém ročním období lze najít něco pozitivního a podzim není výjimkou. Proto se zachumlej do županu, přečti pár řádků oblíbené knížky a nálada hned bude lepší! A pokud ne mám tu pro tebe poslední tip...

 

Vánoce! Téměř za měsíc jsou tu a neznám nikoho, kdo je nemá rád a neužívá si jejich příchod. Čas k tomu se těšit na vánoční svátky právě přichází a pokud žádný z výše uvedených bodů ti pozitivnější den nezaručí, musí to být právě tento! Předvánoční čas je nejkouzelnější v roce, a proto odvrať své myšlenky od všeho špatného včetně brzké tmy a soustřeď se jenom na to, jak si užijeteš hezké chvilky s rodinou, budeš jíst cukroví a sledovat nespočet pohádek.

 

Pokud i ty máš nějaké tipy pro lepší náladu, určitě mi je napiš do komentářů a budu se těšit u dalšího článku!1 hlasů
Vaše hodnocení