Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Protože letošní dovolenou jsem strávila ve Španělsku, nesměla chybět návštěva proslulé Barcelony. Ne nadarmo se říká, že se jedná o jedno z nejkrásnějších měst Evropy a já jsem měla tu možnost se o tom přesvědčit na vlastní oči.

Kam zavítat v Barceloně

barcelona
zdroj: Archiv blogerky barcelona
aktualizováno 27.07.2018, 00:00 | 27.07.2018, 00:00 | Krásná.cz/Pavlína Šejvlová

Protože letošní dovolenou jsem strávila ve Španělsku, nesměla chybět návštěva proslulé Barcelony. Ne nadarmo se říká, že se jedná o jedno z nejkrásnějších měst Evropy a já jsem měla tu možnost se o tom přesvědčit na vlastní oči.

Nyní už to mohu i sama potvrdit! Pokud se chystáš do Barcelony, samozřejmost je zavítat ke známé katedrále Sagrada familia. Tyto stavby mě vždy fascinovaly. Vidět toto architektonické dílo bylo něco úchvatného a nemohla jsem z něj spustit oči. Realita je vždy několikanásobně lepší a přesvědčila jsem se, že fotky jsou vždy pouze fotky. Sagrada familia je pro mě jedna z nejkrásnějších věcí, které jsem kdy měla možnost vidět!

 

Známá čtvrť La Rambla je to pravé ořechové pro ty, kteří rádi nakupují a jako já si vždy z dovolené rádi odnesou malé suvenýry. Její součástí je i tržnice, ve které se dá koupit snad vše, na co si vzpomeneš. Já jako milovník čerstvého ovoce a zmrzliny jsem měla jasno!

 

Další zastávka, která nás čekala, bylo Aquarium Barcelona. V horkých letních dnech je to díky klimatizovaným prostorům rozhodně volba, které jsme nelitovali a určitě nebudeš ani ty. Celé provedení akvária je nádherné, a když hned vedle tebe proplouvá obří žralok, je to zážitek sám o sobě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Šik na cestách: Módní inspirace z nejkrásnějších měst Evropy
Jak přestat o cestování jen snít, ale konečně ho prožít
Kam s fotkami z dovolené? Víme, na které sociální síti si (ne)trhneš ostudu

 

Pro fanoušky fotbalu a vůbec klubu FC Barcelona je stadion Camp nou nutností. Já osobně velký příznivec tohoto sportu nejsem, ale mužské zastoupení naší rodiny si přislo na své. Přeci jen se jedná o jeden z největších na světě!

 

V neposlední řadě bych ti chtěla doporučit hrad Montjuic. Přímo na vrchol tě může dopravit lanovka anebo si jako my můžeš udělat příjemnou procházku na vrchol, kde na tebe čeká ten nejúžasnější výhled! Je zde vidět celá Barcelona jako na dlani, včetně zmiňované katedrály Sagrada familia. Tohle místo je překrásné a my jsme jím zakončili celou naši dovolenou ve Španělsku. Pokud i ty plánuješ dovolenou nebo jen několikadenní výlet, Barcelona tě určitě okouzlí stejně jako mě - stojí to za to!3 hlasů
Vaše hodnocení