Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S přítelem a mými kamarády jsme navštívili adventní trhy. Protože je období Vánoc a neznám snad nikoho, kdo by si tuto každoroční klasiku neužíval, ráda bych ti představila, jak vypadají trhy u nás, v Hradci Králové.

Návštěva vánočních trhů v Hradci Králové

trhy - 2
zdroj: Archiv blogerky trhy - 2
aktualizováno 26.12.2018, 00:00 | 26.12.2018, 00:00 | Krásná.cz/Pavlína Šejvlová

S přítelem a mými kamarády jsme navštívili adventní trhy. Protože je období Vánoc a neznám snad nikoho, kdo by si tuto každoroční klasiku neužíval, ráda bych ti představila, jak vypadají trhy u nás, v Hradci Králové.

Pro mě už je jejich návštěva opravdu tradicí a vždy si užívám tu krásnou atmosféru, při které jsou všichni pozitivně naladění. Několikrát se mi stalo, že v průběhu adventu jsem se nedokázala naladit do pravé vánoční nálady, a pokud existuje něco, co mi k tomu vždy pomůže, jsou to právě trhy konané v centru města, které je navíc bohatě nasvícené!

 

trhy - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Určitě se mnou budeš souhlasit, že věc, která neodmyslitelně patří k této události, je svařák. Mně osobně chutná mnohem více než punč. Samozřejmě 100 lidí a 100 chutí, ale já se řadím do skupiny milovníků svařeného vína. Nejen že skvěle chutná a u nás mám každý rok vyhlédnutý stánek s nejlepším svařákem z celých trhů, ale také příjemně zahřeje a to je v případě zimních večerů ideální!

 

trhy - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Další nezbytnou součástí a každoroční klasikou je trdelník. Máš také ráda tuto skořicovou pochoutku, nebo naopak? Já si bez trdelníků vánoční trhy nedokážu představit, a protože si ho skutečně dám vždy jen při této příležitosti jednou za rok, myslím si, že tato kalorická bomba neuškodí. Existuje několik variant jako je ořechový, kokosový, vanilkový, ale já jsem fanda klasické skořice. Jakou příchuť si dáváš ty?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vánoční trhy v Brně
Užijte si adventní čas naplno: 7 tipů, které v něm nesmí chybět
Ostrava: Vánoční trhy 2014

 

trhy - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

Abych ale nezůstala jen u jídla, při návštěvě trhů je vždy možnost dokoupit poslední vánoční dárečky. Já osobně jsem si letos pospíšila a vše nakoupila s předstihem. Každopádně minulé roky jsem u několika stánků pořídila krásné drobnosti, a pokud se také chystáš na vánoční trhy, je to skvělá příležitost dohnat poslední nadílky pod stromeček tvým blízkým. Radost může udělat například medovina, ručně vyráběné mýdla, přívěšky na klíče nebo keramické doplňky do bytu. Fantazii se meze nekladou!

 

trhy - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Vánoční trhy jsou zkrátka nedílnou součástí předvánočního času, a i když nejsem zrovna přiznivce davů lidí, kouzelná atmosféra se zmíněným svařákem v ruce a rozsvíceném stromečku náladu vždy vylepší. Níže přikládám několik fotek, které jsem během trhů pořídila a budu ráda, když mi do komentářů napíšeš, zda jsi na trzích byla a co hezkého sis pořídil. Ať už něco dobrého na zub, nebo suvenýr na památku.0 hlasů
Vaše hodnocení