Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý den se dozvídáš z televize o nějakém únosu, znásilnění nebo přepadení dívek a žen a někdy i v tvém věku. Nejhorší je, že to může potkat každou z nás…

Umíš se bránit? Naučíme tě to!

aktualizováno 05.12.2011, 10:13 | 05.12.2011, 00:00 | PJ/Krasna.cz

Každý den se dozvídáš z televize o nějakém únosu, znásilnění nebo přepadení dívek a žen a někdy i v tvém věku. Nejhorší je, že to může potkat každou z nás…

Je toho víc a víc. Znásilnění, únosy… Všichni určitě vzpomínáte na malou Aničku Janatkovou, která zmizela na podzim minulého roku. Nejhorší je, že nikdo z nás nemá jistotu, že se mu nestane to samé. Nikdy nevíš, na koho narazíš, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným, a proto jsem pro tebe nachystala článek s několika tipy, jak se i ty můžeš ubránit.

Naučit se bojovat

Možností, jak se ubránit, je přihlásit se do nějakého kurzu. Ale může to stačit? Tahle možnost má poměrně dost háčků. Zaprvé - trénink bude trvat řadu let. Není pravda, že se naučíš hned po pár hodinách, jak se ubráníš útočníkovi. Další celkem zásadní nevýhodou je, že když se proti tobě vyřítí nějaký dvoumetrový, mohutný chlap, asi těžko se s ním popereš. Ženy mají oproti mužům již od přírody řadu výhod, ale nemohou se jim rovnat v jejich vrozené síle a agresivitě.

"Ty máš svaly, já mám čáry“


Ale nezoufej, co nezvládneš holou rukou, zvládneš s nějakou malou pomůckou, a že jich je poměrně dost. Představím ti ty nejobvyklejší, ke kterým nepotřebuješ žádné oprávnění.

Paralyzující sprej
Velice dobrý pomocník. Sama jeden nosím vždy při sobě. Není drahý, můžeš ho mít prakticky stále po ruce. V současné době je nejčastější pepřový sprej. Útočník po něm cítí palčivou bolest v očích, i když se jej pouze trochu nadechne, má pocit vyraženého dechu a uvádí se, že zhruba 30 minut nebude schopen nic dělat. Díky tomu ty získáš čas na útěk a přivolání pomoci. A může ti pomoci nejen, když proti tobě půjde nějaký člověk, ale i když na tebe zaútočí například nějaký pes.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Citové vydírání je jen zbraň!
Nejabsurdnější důvody k rozchodu

Jedinou jeho nevýhodou je, že když si pořídíš sprej typu "mlhy“ (funguje jako rozprašovač), který je dobrý, protože nemusíš mířit, nemůžeš ho použít, když fouká vítr proti tobě. Můžeš si ale pořídit tekutý, který vítr nijak neovlivňuje, ale zase je potřeba lepší zamíření.

Elektrický paralyzér
Tahle hračka dokáže útočníka zastrašit pouze svým zjevem. Mezi jeho kovovými konci proběhne při spuštění modrý paprsek (elektrický výboj), a to i o síle několik set tisíc voltů. Je ale nutné přitisknout jej útočníkovi na tělo. Když to uděláš a on tě drží, nemusíš se bát, že to přeskočí i na tebe. Ale jak už jsem zmínila na začátku. Když útočník uvidí "praskající“ výboj, zapůsobí to hodně na jeho psychiku.

Samozřejmě lepší je útokům předcházet. A to být opatrná, nevěřit nikomu cizímu a nechodit někam ve stále stejnou hodinu. Ale to už znáte.

Pro více informací o produktech a jejich používání se můžeš podívat na www.obranazeny.cz.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •