Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Anna Dello Russo - jeden z mých módních vzorů a ikon. Nemyslím tím, že bych se přímo ztotožňovala s jejím stylem, ale spíše se mi líbí její odvaha. A myslím, že nejsem jediná.

Móda jako životní styl? Ano, ale nepřeháněj to

Anna Dello Russo
zdroj: isifa.com Anna Dello Russo
aktualizováno 05.02.2013, 11:39 | 05.02.2013, 00:57 | PJ/Krasna.cz

Anna Dello Russo - jeden z mých módních vzorů a ikon. Nemyslím tím, že bych se přímo ztotožňovala s jejím stylem, ale spíše se mi líbí její odvaha. A myslím, že nejsem jediná.

Když jsem Annu Dello Russo viděla prvně, tak jsem se divila, jak může být tak uznávaná, když přitom není žádná krasavice. Ale pozdeji mi došlo, v čem se skrývá její kouzlo. Ona má velice prapodivný, snad až kýčovitý, ale přesto velice zajímavý styl. Experimentuje a umí chodit v těch nejdražších kouscích. Blogerka a redaktorka japonského Vogue, jak má být.

A právě pro takového módního maniaka, jakým ADR je, se rozhodlo H&M při výběru další ikony pro jejich kolekci šperků. Při této příležitosti vzniklo i toto video - Fashion Shower.

 

 

Zpočátku jsem přemýšlela, jak video zhodnotit? Co si o něm myslet? Tedy. Ne o videu. Po vizuální stránce téměř perfektní. Ačkoli to pro každého nemusí být jeho šálek kávy, stejně jako každý neskousne ADR. Ale spíše mě zarazil text. A i když jsem si říkala, že se jedná pouze o úspěšný reklamní tah, překvapilo mne, kolik lidí si to bralo k srdci s tím, že to je jejich módní hymna. Ale to mi přijde jako naprostý nesmysl.

Lekce módy, jak to vidí ADR
Nebudu vypisovat všechny zmíněné lekce. Pouze ty, které mi nedávají smysl. A nebo s nimi mohu pouze souhlasit.

Lekce číslo 1
Móda je vyhlášením tvé vlastní svobody

Ano. Ano. A znovu ano. Svobodně se můžeme rozhodnot o tom, co si vezmeme na sebe. Ale přeci jen... Nesnaží se právě módní průmysl nám to diktovat? Není móda záležitost, kterou určuje několik figurek v podobě módních návrhářů a redaktorů módních časopisů? Opravte mě, pokud nemám pravdu.

Lekce číslo 2
Styl, nebo móda? Jednoznačně móda

Zase si dovolím nesouhlasit. Ačkoli mám módu ráda, zvolila bych si styl. Protože do každého kousku oblečení, co máme v šatníku, ať už se jedná o kus z Next, H&M i dílny velkého módního návrháře, musíme do něj vdechnout svou osobnost stylem, který máme. Tu svou svobodu z lekce číslo jedna projevíme spíše ve svém stylu než ve slepém pronásledování módních trendů. Bez svého osobitého stylu bychom tu všichni chodili jako v uniformách.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Miley versus Ewa: Razí odvážný módní trend. KTERÉ SLUŠÍ VÍC?
Zorka Kepková: Módní ozdoba SuperStar

Lekce číslo 3
Móda je vždy nepohodlná, pokud se cítíš pohodlně nikdy nezískáš ten "look"

Nevím. Někdy je opravdu směšné to, co si módní "géniové" vymyslí za kousky. A když si prohlížím fotografie z fashion weeků, kolikrát mi je až líto Anny, která se prochází v pevných a nepraktických šatech s obrovským (a i určitě těžkým) kloboukem.

Lekce číslo 7
Stejný outfit na sobě musíš mít pouze jednou

Je pravda, že Anna Dello Russo si to dovolit může. A také to tak dělá. Každý, kdo se pohybuje, jak se říká, v branži, ví o její posedlosti, že se převléká na zadních sedačkách auta během fashion weeků třeba i 5x deně. Ale co my obyčejní smrtelníci?

Tohle mi je na celém videu trnem v oku. Nepozastavovala bych se nad tím, kdyby se mi kamarádka nezačala nad šálkem kávy svěřovat, jak by chtěla mít také úžasné outfity a vůbec být jako ADR. Ale bohužel se jí nedostává prostředků na neustálé nakupování. A že z toho má menší "depku". Může to znít směšně, což jsem si zpočátku také říkala. Dokonce jsem se jí i zasmála, ale pak mi došlo, že to vtip nebyl. Výraz v její tváři byl kamený.

Napadají mne pouze dva způsoby, jak my - obyčejní - můžeme dodržovat toto pravidlo. Prvním by bylo vykrást banku. Druhým by bylo vždy si něco koupit, mít to jednou na sobě a pak to v obchodě vyměnit za něco jiného. A tak stále dokola. Ani jedno bych nikomu nedoporučovala. Proto, prosím, doufám, že se nikdo nebude trápit s tím stejným problémem jako moje kamarádka.

Móda je úžasná. Mám ráda módu a celý módní průmys, ale přeci jen v mnoha případech jsou to stejně pouze kousky látek a kamenů... I když zahřejí, jak na těle, tak u srdce. Ale především, prosím, nenásledujte slepě vše, co vám podrstrčí. Nikdy by člověk neměl zapomínat na sebe - na svůj styl. A na to, jakým způsobem chce působit na své okolí.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •