Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zimní počasí svádí ke čtení. Nad hrníčkem horké čokolády uniknout s dobrou knížkou do zcela jiného světa.

Tipy na čtení do školních lavic

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 14.12.2014, 00:00 | 14.12.2014, 00:00 | PJ/Krasna.cz

Zimní počasí svádí ke čtení. Nad hrníčkem horké čokolády uniknout s dobrou knížkou do zcela jiného světa.

A pokud právě nevíš, co číst, zkus se inspirovat s mým výběrem knížek právě pro tebe.
 

Titul: Rafaelova škola -Tance nág
Autor: 
Renata Štulcová
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 272
Rok vydání: 2012

Rafaelova škola
(Foto: oficiální zdroj)


Příběh vypráví o ne tak zcela obyčejné dívce Marině, která nastupuje do druhého ročníku Rafaelovy školy. Při metamorfóze se stane nágou stejně jako její sestra Meluzína.
Se spolužáky se na hradě krále Basilea učí tančit a poznávat drahé kameny. Ovšem nic není tak jednoduché. Nejen, že Marininý rod pronásleduje kletba, ale Marina si i všimne tajemství, které její sestra schovává ve věži. Díky této knize se octneš ve zcela jiném světě plném magie a pohádkových bytostí. Navíc ani o lásku není nouze.

Renata Šulcová, autorka knihy a učitelka angličtiny a matematiky, sklidila se svou řadou románů obrovský úspěch - hádej proč.


Titul: Strážci minulosti - Cirkus Maximus
Autor: Damian Dibben
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 336
Rok vydání: 2013

Strážci minulosti
(Foto: oficiální zdroj)


Druhý díl Strážců minulostinás zavede do antického Říma. Jake má za úkol získat více zásob atomia (díky němuž mohou cestovat do minulosti), kterého je ovšem v poslední době nedostatek. Ovšem objevuje se zde postava z klanu Zeldtů, která to partě chce zatrhnout. Jeho cílem je totiž ovládnout starověký svět, což pokud se mu podaří, bude jen krůček od toho ovládnout budoucnost.

Při čtení této knihy se můžeš těšit na důkladnou exkurzi do historie Římské civilizace se špetkou humoru. Zkrátka, jakmile se do této knihy začteš, odtrhnout od ni zrak bude téměř nemožné.


Titul: Prostě spolu
Autor: Anna Gavalda
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 520
Rok vydání: 2013

Prostě spolu
(Foto: oficiální zdroj)


Je možné, že znáte stejnojmený film, ale já se zde chci zaměřit na jeho knižní předlohu, která (jak to tak bývá) je samozřejmě lepší. Zpočátku nezajímavý děj totiž začne nabírat obrátek a ta kniha tě nenechá spát. Nejprve se seznámíme se čtyřmi postavami, jejichž příběhy se začnou postupně splétat do jednoho osudu. Uklízečka Kamila se seznámí s galantním, ale ukoktaným Philibertem, se kterým si začne rozumět natolik, že spolu začnou bydlet. Ovšem v Philibertově bytě je ještě spolubydlící Frank, se kterým Kamila zpočátku nemůže vyjít, ale pak se věci rychle změní.

Toto romantické, a dokonce i humoristické dílo, mne velice překvapilo a určitě si zaslouží dostat šanci.


PŘEČTI SI TAKÉ: 

RECENZE: Plavat se žraloky
Máš nejlepší kámošku? Ukaž jí toto!
Recenze - Justin Bieber: Přísně tajné


Titul: Děti paranoie
Autor: Trevor Shane
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 320
Rok vydání: 2013

Děti paranoie
(Foto: oficiální zdroj)


Tuto knihu já osobně považuji za poklad, náhodou objevený mezi novými knižními tituly. Příběh nás odnese doprostřed boje. Už několik let probíhá válka, o které ale většina lidí nic neví. Činy vojáků obou stran jsou vydávány za nehody nebo náhodné “běžné” násilí. Přesto jsou ale dvě strany, které rekrutují mladé (18 leté) vojáky. Nikdo neví, která strana je ta dobrá, ani která ta zlá. Kam se postavíš, za to bojuješ. Do osmnácti se tě to netýká, po dovršení plnoletosti bojuješ za něco, čemu možná i věříš, ale nikdo nevlastně neví, co to je. Výjimkou není ani hlavní hrdina Joseph, který je nejlepším zabijákem ve svém oboru. Ačkoli ho již od šestnácti takřka nevědomky přinutili nenávidět jednu stranu, po nějaké době i on začíná uvažovat, zda-li je skutečně tak ‘zlá’, jak říkali. Přesto však pokračuje ve své profesi dál. Jednou se mu ale nepodaří splnit úkol, načež je vyslán na nebezpečnou misi, při ní se ale seznámí s Marií, a najednou válka neválka, jeho dosavadní život jde do pozadí. Jediné, co si Joseph přeje, je normální život. To mu ale není dopřáno. Vzhledem k tomu, že se mu a Marii narodí dítě ještě před tím, než jí je osmnáct, dítě náleží druhé straně. A tak, aby zachránili dítě i svoje životy, vydávají se na útěk. Při čtení nikdy nevíš, na čem jsi ani, co se bude dít dál na příštích stránkách, a závěr je více než překvapivý a budeš si ještě hodně dlouho přát, aby to dopadlo jinak, ale víc nebudu prozrazovat. Úžasná kniha, úžasný příběh.


Titul: Ztracená noc
Autor: Amanda Quick
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 256
Rok vydání: 2013

Ztracená noc
(Foto: oficiální zdroj)


Vzhledem k tomu, že je tento žánr v poslední době hodně vyhledávaný, přidávám ještě jednu fantasy/sci-fi knihu. Samozřejmě se špetkou romance na zpříjemnění chladných osamocených večerů.

Superhrdinka této knihy je Rachel Blaková, jejíž zvláštní schopností je rozpoznávat aury nebezpečných, paranormálních psychopatů. Ovšem jako každý správný superhrdina o svou moc vůbec nestojí a spíše se ukrývá. Klid a mír našla na ostrově v Harmonii, kde vede literární kavárnu. Zvrat přichází v okamžiku, kdy na ostrov přijede Harry Sebastian, potomek piráta, který zde dříve ostrov terorizoval. Harry je zde ale s cílem přijít na kloub úkazům ve zdejším lese.

Nebyl by to pořádný příběh, kdyby se Harry do Rachel nezamiloval. Rachel mu může pomoci vypátrat nebezpečné tvory v lese, ale také by mohla přijít na temnotu, která v Harrym narůstá. Samozřejmě spoilery nemá nikdo rád, a proto i já v nejlepším přestanu.


Titul: Prostě kluci
Autor: Trude Ausfelderová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 216
Rok vydání: 2011

Prostě kluci
(Foto: oficiální zdroj)


A teď takovej menší vtípek. Autorka knihy - paní Trude Ausfeldová - sepsala všechny otázky, které holky zajímají o klucích, a dala na ně odpověď. Ať už co se týče milostného života, tak obecné otázky typu “Proč se klukům líbí erotické fotky žen?”. Upřímně, vyrostla jsem bez této knihy a je ze mě to, co ze mě je… hm a možná právě proto ze mě je to, co ze mě je. Nevím, ale možná přeci jen to trochu přehnali s tvrzení, že to je povinná četba pro všechny holky. Ale pořád jedna tato kniha vyjde levněji, než skupovat všechny dívčí časopisy s poradnama. Tato kniha je jedna velká. Poradna.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •