Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zapomeň na Bellu a Edwarda – tohle Stmívání po česku strčí originál do kapsy!

DOSTANE TĚ: První česká parodie na Twilight

Parodie Twilight
zdroj: oficiální zdroj Parodie Twilight
aktualizováno 11.09.2013, 00:00 | 11.09.2013, 00:00 | Krásná.cz

Zapomeň na Bellu a Edwarda – tohle Stmívání po česku strčí originál do kapsy!

Jsou dvě a chtějí se proslavit na YouTube. Blogerky Anička (18) a Megí (20) společně točí videa a říkají si SushiClipsCR podle svého nejmilejšího jídla. Naposledy se jim povedlo stlačit celou ságu Stmívání do 12 minutové parodie, kterou musíš vidět.

 

 

Obě kamarádky jsou z Prahy, obě studují střední školu, a nápad natočit parodii na Twilight dostaly už před lety. Anička i Megí se považují za oddané fanynky originálu, který mají samozřejmě důkladně načtený i nakoukaný. Samy o sobě říkají, že „zhltly celou ságu na jeden nádech“. Natočit parodii tak byla jasná volba – zbývalo jen najít správné herce a lokace.

 

To se ukázalo jako největší výzva. Casting probíhal převážně po Facebooku – dívky psaly cizím lidem a nabízely jim roli ve své parodii. Celkem se na videu včetně komparzu podílelo kolem 50 lidí, a pozor: všichni bez nároku na honorář.


Najít správné lokace jim dalo také zabrat a neobešlo se to i bez pár holčičích hádek. :-) Natáčelo se třeba v jedné pražské soukromé klinice, ve Stromovce, ve školní jídelně v Uhříněvsi, v Českém Ráji, nebo Kunraticích.


S hotovým videem holky narazily na trable – YouTube jim z videa oříznul některé písničky, ke kterým nemají autorská práva. Kamarádky se ale nevzdávají a doufají, že jim YouTube přestane házet klacky pod nohy a písničky jim povolí. „Není fér, že v některých zemích s povolením hudby ve videu nemají problém, a u nás ano“, říkají k tomu.


Parodií na Twilight jejich tvůrčí spolupráce rozhodně nekončí. V nejbližší době plánují další videa, takže se máš na co těšit. Staň se jejich fanynkou na Facebooku nebo se přihlas k odběru jejich kanálu na YouTube, a nic ti neunikne. 2 hlasů
Vaše hodnocení