Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste milovníky hudby, kterou za svůj život vyprodukoval král popu Michael Jackson? Jestliže ano, neváhejte si pustit jeho písničky a otočit knoflíkem volume doprava – 29. srpna by totiž světem obdivovaný hudebník oslavil 60. narozeniny.

Hvězdná ikona Michael Jackson: 7 zajímavostí ze života, které vás překvapí

Paris Jackson a Michael Jackson - 6
zdroj: Instagram / Facebook.com Paris Jackson a Michael Jackson - 6
aktualizováno 28.08.2018, 00:00 | 28.08.2018, 00:00 | Krásná.cz

Jste milovníky hudby, kterou za svůj život vyprodukoval král popu Michael Jackson? Jestliže ano, neváhejte si pustit jeho písničky a otočit knoflíkem volume doprava – 29. srpna by totiž světem obdivovaný hudebník oslavil 60. narozeniny.

Pojďme si připomenout pár zajímavostí ze života této hudební ikony, které jste možná nevěděli.

 

1. Co chtěl, to měl


Když něco Michael Jackson chtěl, tak to získal. A to hlavně díky finančním prostředkům. Měl podstatnou výhodu v tom, že si díky hitům vydělal velké množství peněz. Proto pro něho nebyl problém koupit si v roce 1999 za milion a půl dolarů sošku Oscara z roku 1939, aby si připadal jako filmová hvězda, nebo práva na písně od kapely Beatles, s jejímž členem Paulem McCartneym se kvůli tomu na dlouhá léta rozkmotřili. Po Michaelově smrti ale část práv připadla Paulovi, jako smířlivé gesto.


2. Škola je tabu!


Život popové ikony ale nebyl vždy jen samý med. Jedno z traumat, které si odnesl až do hrobu, byla neschopnost doložit, jakého vlastně dosáhl vzdělání. Toto téma pro něj bylo vždy obřím tabu. Údajně totiž nedokončil ani základní školu.


3. Kyslíkový stan


To, že Michael Jackson trpěl kožní nemocí Vitiligo (neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů - buněk tvořících kožní pigment), ví snad každý. Perličkou z jeho soukromí však je, že kvůli tomu spal v kyslíkovém stanu, který mu měl vyživovat a ozdravovat kůži. Údajně byl totiž alergický na slunce.

 

Michael Jackson - 2
(Foto: Profimedia)

 

4. Štěstí v neštěstí


Když teroristé útočili 11. září roku 2001 na newyorská dvojčata, zpěvák si zrovna lebedil ve svém kyslíkovém stanu a spal. Protože nemohl dlouho usnout a byl unavený, nedostavil se v osudný den tragédie na schůzku do Světového obchodního centra, a tím si zachránil život. Doma se probudil až po útocích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak změnit svůj vlastní osud
Odhal svůj osud pomocí run
Máš svůj talisman pro štěstí?


5. Ze Svědka Jehovova Muslimem


Víra byla pro Michaela Jacksona vždy velmi důležitá. Věděli jste ale, že jen několik měsíců před smrtí ji změnil? Zpěvák byl od malička vychovávaný jako Svědek Jehovův. Později ale konvertoval k Islámu a dokonce se nechal přejmenovat z Michaela na Mikaela.


Michael Jackson
(Foto: MTV)

 

6. Vzpomínky na poruchy koncentrace


Smrt zastihla Michaela Jacksona poměrně nečekaně a šokovala celý svět. Zpěvák zemřel na předávkování léky. Před smrtí na tom ale zřejmě nebyl moc dobře. Potvrdil to šéf Jacksonovy ochranky Michael La Perruque. Ten zavzpomínal, že měl zpěvák problémy s koncentrací. Proto prý ničil mobilní telefony, které v jeho okolí zvonily zrovna, když se musel soustředit.

 

7. Nezapomenutelný Michael Jackson


Zajímavostí, kterou ocení zejména Jacksonova rodina, je také to, že svým nejbližším vydělává nemalé peníze i po své smrti v roce 2009. Michaelovy hity jsou stále oblíbené a hojně využívané v médiích. I zpěvákova tvář je stále vidět. Po letech se k němu vrátila mj. značka Pepsi a jeho podobiznu umístila na retroedici svých nápojů. Michael zkrátka zůstane hvězdnou ikonou už napořád.

 

Pepsi Michael Jackson
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení