Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zažijte opravdové hudební léto! Z těchto 5 evropských festivalů si určitě vyberete.

Letní festivaly se blíží! 5 tipů, jak si je užít na maximum

Hudební festival
zdroj: Getty Images Hudební festival
aktualizováno 23.06.2019, 00:00 | 23.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Zažijte opravdové hudební léto! Z těchto 5 evropských festivalů si určitě vyberete.

Nedokážete si léto představit bez skvělého hudebního festivalu stráveného s partou kamarádů? Nechte se za skvělou muzikou a typickou festivalovou atmosférou pozvat i do zahraničí. Jedny z nejlepších, největších a nejoblíbenějších hudebních festivalů nabízejí i evropské země.

 

Léto si lidé tradičně spojují s dovolenou u moře, zážitky, dobrý jídlem a spoustou zábavy. Pro čím dál více zejména mladých lidí se ovšem letní měsíce nesou ve znamení návštěv populárních hudebních festivalů. Podle průzkumu agentury NMS Market Research z roku 2018 ostatně považuje letní hudební festivaly za svou oblíbenou zábavu celých 65 procent Čechů, zejména těch mladších. „Lidé se houfně sjíždějí nejen na řadu českých festivalů, jako třeba Colours of Ostrava nebo Rock for People, ale stále častěji míří i do zahraničí. Na tamějších ‚festech‘ si užívají nejen skvělou hudební produkci a typickou festivalovou atmosféru, ale také nádech odlišných zemí a kultur,“ říká Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

 

Které akce vyzkoušet v letošním roce?

 

Vybrali jsme pro vás přehled 5 zajímavých festivalů, za nimiž ani nemusíte příliš daleko. Navíc se většina z nich koná rovnou v hlavních městech daných zemí, takže ti z návštěvníků, kteří před noclehem ve stanových městečcích dávají přednost pohodlí hotelu, nebudou mít s ubytováním problém.

 

Rock Werchter (Belgie)

 

Čtyřdennímu multižánrovému festivalu (27. až 30. června 2019, rockwerchter.be/en/) se dostalo uznání jako jednomu z nejlepších a nejlépe organizovaných festivalů, International Live Music Conference (ILMC) jej dokonce hned několikrát označila za vůbec nejlepší hudební fest na světě. Letos je pořádán již pátým rokem a fanouškům nabídne vystoupení zpěvaček Pink či Kylie Minogue nebo skupin jako The Cure, Muse, Mumford & Sons či Florence + the Machine. Krom toho hodlá návštěvníkům nabídnout i gastronomický zážitek daleko převyšující pouhé stánky s hot-dogy nebo hamburgery.

 

Náš tip: Festival se koná ve vesnici Werchter asi 30 km od Bruselu. Pro ty, kdo si potrpí na větší pohodlí a nepotřebují trávit na festivalovém prostranství celou noc, se jako vhodné nabízí ubytování v některém z hotelů přímo v belgickém hlavním městě. Svůj pobyt tak můžete spojit třeba s prohlídkou královského paláce.

 

Hudební festival
(Foto: Getty Images)


Wireless (Velká Británie)

 

Londýnský Finsbury Park každý rok na začátku července (5. až 7. července 2019, wirelessfestival.co.uk) hostí vůbec největší městský hudební festival v Evropě. Návštěvníkům nabídne to nejlepší z moderních hudebních žánrů, jako je například hip-hop, grime nebo garage. Představí se na něm pěkná řádka rappových hvězd, kupříkladu Cardi B, Travis Scott, Tyga, Future nebo skupina Migos.

 

Náš tip: Vzhledem k tomu, že se festival koná přímo v hlavním městě, je případný výběr hotelu k ubytování velmi široký, ale s rezervací neotálejte, místa v letní turistické sezoně rychle mizí.

 

Roskilde (Dánsko)

 

Největší festival v severní Evropě, po Glastonbury se navíc jedná o druhý nejstarší festival na světě. Jako jediný se také může pyšnit tým, že nebyl vynechán ani jeden ročník. Není však jen o hudbě, ale i o charitě, komunitě a soudržnosti. Veškerý výdělek organizátoři věnují na dobročinné účely. Na návštěvníky čeká osm dní (29 června až 6. července 2019, roskilde-festival.dk/en) skvělé muziky i ekologických, sociálních a kulturních témat. Z hudebních interpretů se lidé mohou těšit na rappera Travise Scotta, zpěvačku Robyn nebo skupiny The Cure či Brockhampton.

 

Náš tip: Festival se koná v městě Roskilde asi 30 km od hlavního města Kodaně, kam se letecky dostanete za necelou hodinu a půl i s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Zájemcům o ubytování v hotelu doporučujeme Hotel Osterport, který leží hned u stejnojmenného vlakového nádraží, z něhož se do dějiště festivalu Roskilde velmi snadno a pohodlně vlakem dostanete během zhruba půl hodiny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Batika je zpět? Stylová Coachella udává trendy, které ovládnou léto
Nezbytná výbava na festival
Festival Hrady CZ slaví 15 let: Pohostí Lucku Bílou i kapely Jelen nebo Kryštof

 

 

Mad Cool Festival (Španělsko)

 

Relativně mladý festival – první ročník byl pořádán teprve v roce 2016 –, který se však již stihl vyšvihnout mezi absolutní evropskou špičku. Během tří dnů (11. až 13. července, madcoolfestival.es/en) hlavní město slunného Španělska uvítá hvězdy rockové, indie a elektronické muziky, například skupiny Bon Iver, The Cure, Prophets of Rage, The Smashing Pumpkins, The Nationals a plejádu dalších. Ostatně právě vskutku masivní line-up je důvodem raketového vzestupu festivalu mezi TOP evropské akce.


Náš tip: Zájemci o ubytování nebudou mít díky konání akce přímo v Madridu těžké najít si vhodný hotel, zkusit mohou například čtyřhvězdičkový Mercure Madrid Centro, který stojí hned naproti muzeu Prado. To se pyšní jednou z nejlepších sbírek evropského umění od dvanáctého po devatenácté století na světě a nabízí tak skvělou možnost zkombinovat váš akustický zážitek s vizuálním.

 

Ultra Europe (Chorvatsko)


V chorvatském Splitu se letos uskuteční již 7. ročník jednoho z nejočekávanějších evropských festivalů taneční muziky na světě. Návštěvníky čeká velkolepá show a pořádná dávka výběrové EDM, house a techno muziky. Kromě hlavního programu konaného na stadionu Poljud ve Splitu si lze užít i několik dalších párty, například Ultra Beach na ostrově Hvar nebo Regatta Beach na ostrově Brač. Line-up festivalu (12. až 14. července, ultraeurope.com/) nabídne taková jména jako David Guetta, Swedish House Mafia, DJ Snake či Carl Cox.
 

Náš tip: Vzhledem k tomu, že přímořský Split je oblíbeným dovolenkovým centrem, se více než nabízí rovnou spojit návštěvu festivalu s letním pobytem u moře. Pro ubytování můžete zvolit buď jeden z četných hotelů, nebo některý z mnoha apartmánů. Například apartmány Vinko za výhodnou cenu nabídnou parkoviště přímo u domu a jen 300 metrů vzdálenou oblázkovou pláž.

 

Na jaký festival se v létě chystáte vy?0 hlasů
Vaše hodnocení