Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lucie a Nicol Ehrenbergerovy, holky, které stojí za jedním z nejúspěšnějších českých blogů A Cup Of Styl, se v rozhovoru rozpovídaly o tom, jak se jim podařilo v blogosféře uspět i jaká je odvrácená strana blogování.

Lucka a Nicole z ACOS radí, jak na kariéru, blogování i úspěch na YouTube ROZHOVOR

A Cup Of Style
zdroj: oficiální zdroj A Cup Of Style
aktualizováno 11.10.2016, 00:42 | 11.10.2016, 00:42 | Krasna.cz/trm

Lucie a Nicol Ehrenbergerovy, holky, které stojí za jedním z nejúspěšnějších českých blogů A Cup Of Styl, se v rozhovoru rozpovídaly o tom, jak se jim podařilo v blogosféře uspět i jaká je odvrácená strana blogování.

Spousta zejména mladých lidí má pocit, že blogování je hlavně super a nenáročný způsob výdělku. Jak je to ve skutečnosti?
Může to tak být a rozhodně se nedivíme, že je to tak vnímáno. Dalo by se říct, že je to práce snů, jelikož se člověk živí tím, co ho nejvíc baví. Ale co si hodně lidí neuvědomuje, je, kolik je to ve skutečnosti práce. My blogujeme již více než dvanáct let a když jsme zakládaly náš první blog, nikdy by nás nenapadlo, kam až bychom se s blogem mohly dostat. Celou dobu pravidelně přidáváme příspěvky a publikovaly jsme jich už téměř 1700. Dva roky už také pravidelně natáčíme a nahráváme videa na YouTube. Nejvíce času ale zabere práce, která nemusí být navenek vidět a to je vyřizování emailů, komunikace se čtenáři, úprava fotek a editace videí, plánování projektů a obsahu na naše kanály nebo správa sociálních sítí. Když bychom to měly nějak sečíst, tak každá blogování věnujeme přibližně šest hodin denně, což není úplně nenáročné. :)


Jaké vlastnosti by měl mít člověk, který chce být úspěšný bloger nebo youtuber?
Měl by být komunikativní, nápaditý, rozhodně trpělivý, částečně určitě i sebevědomý a měl by si umět dobře zorganizovat čas.
 

 

V řadě oborů se dá pořád něco nového učit, profesně se vzdělávat. Co je to ve sféře blogování, co vám pomáhá být stále lepší a úspěšnější?
Jedna z věcí, kterou máme na blogování nejradši, je to, že se neustále učíme novým věcem, stále se máme kam posouvat a zdokonalovat se. Naučily jsme se upravovat fotky, stříhat videa, komunikovat s lidmi, lépe nám jde i mluvení na veřejnosti a celkově vyjadřování se, vzděláváme se v tom, co nás baví, takže máme za sebou vizážistické kurzy, kurz stylingu, kurz šití a oděvních materiálů a je hodně dalších věcí, které bychom si rády vyzkoušely.

 

Hoky
(Foto: oficiální zdroj)

 
I některé české blogerky blogují v angličtině, myslíte, že je to výhodnější a že cizí jazyk je pro úspěch nutnost?
My jsme začínaly s tím, že jsme blogovaly i v angličtině, ale nikdy nám to nepřivedlo větší část zahraničních sledovatelů. Myslíme si, že to není nutnost.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Rozhovor plný módy a stylu s českou blogerkou Nenou
BLOGERKA ROKU: Velký rozhovor s Péťou a Mírou o natáčení videí, o blogerce roku a přípravách na velký večer
Nej blogerky Česka! Co prozradily Blogerky roku?


Jaké zajímavé možnosti a zážitky vám blogování přineslo?
Měly jsme možnost seznámit se se spoustou zajímavých lidí, účastnit se nejrůznějších akcí u nás i v zahraničí a pracovat na skvělých projektech.

 

Blogerky A Cup of Style jako modelky
(Foto: oficiální zdroj)

 

Můžeme vás někde v nejbližší době vidět i naživo?
Určitě ano. My pokud máme možnost setkat se s našimi sledovateli, vždy ji rády využijeme. Například teď ve čtvrtek 13. října budeme na veletrhu pracovních příležitostí Profesia days, PVA v Praze Letňanech mluvit o tom, jaké to je, když se živíte tím, co vás baví a jak jsme se k tomu dopracovaly. Chceme tak své pozitivní zkušenosti předat lidem, kteří již hledají práci nebo teprve přemýšlejí o své budoucí kariéře.


Nedávnou nejen blogerským světem zasáhl situace kolem Petry Lovely Hair a ukončení její blogerské kariéry. Měly jste i vy někdy chuť kvůli něčemu skončit?
Nám se nic takového nikdy nestalo. Snažíme se si celkem hodně hlídat naše soukromí a hodně přemýšlíme nad tím, co všechno sdílíme s našimi sledovateli a co si necháváme pro sebe. Situace kolem Péti nás ale hodně zasáhla, a to především proto, že se s ní velmi dobře známe. Vůbec netušíme, kde někteří berou ten čas a hlavně drzost na to veřejně urážet někoho, koho neznají, a kazit mu jeho koníček, který dělá pro lidi, které to baví sledovat.0 hlasů
Vaše hodnocení