Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Herečka, humanitární pracovnice, ale dnes hlavně vévodkyně ze Sussexu. To je Meghan Markle, manželka druhorozeného syna prince Charlese, Harryho. Jaký byl ale její život předtím, než potkala svého vyvoleného?

Meghan Markle: Už odmala chtěla být britskou princeznou!

Princ Harry a Meghan Markle
zdroj: Profimedia Princ Harry a Meghan Markle
aktualizováno 16.08.2018, 00:00 | 16.08.2018, 00:00 | Karolína Šimečková

Herečka, humanitární pracovnice, ale dnes hlavně vévodkyně ze Sussexu. To je Meghan Markle, manželka druhorozeného syna prince Charlese, Harryho. Jaký byl ale její život předtím, než potkala svého vyvoleného?

Tuto bývalou americkou herečku známe teď především jako čerstvou novomanželku prince Harryho a novopečenou členku britské královské rodiny. Jaká ale byla jako teenager? Měla také své problémy, nebo byl její život pohádka už od dětských let? Na to se podíváme v dnešním článku.


1. Rozvod rodičů


Rozvod rodičů přišel jako rána z čistého nebe, když jí bylo teprve 6 let. Malá dívenka zůstala v péči matky, která se živí jako lektorka jógy a sociální pracovnice. S otcem se moc nevídala, i přesto, že jí moc chyběl. "Brala jsem to tehdy moc špatně," svěřila se vévodkyně médiím. "Vůbec mě tehdy nenapadlo, že by se lidi mohli v průběhu života přestat mít rádi."

 

Anketa
Zajímají tě nejnovější drby o britské královské rodině?
 

 

2. Rozená feministka


Zapálení proti utlačování a omezování práv žen v Meghan klíčilo už od jejích brzkých let. Teprve v jedenácti vypracovala domácí úkol o nespravedlnosti reklam na mytí nádobí, které obsazují a zmiňují pouze ženy. "Nemyslím si, že je správné, aby děti vyrůstaly v myšlence, že máma dělá doma všechno," vysvětlila po čase. Krom vypracování tohoto úkolu napsala i dopis společnosti Procter and Gamble, ve kterém prosila o zahrnutí mužské části populace do podobných reklam. Navzdory dívčině mladému věku firma souhlasila a reklamu opravdu pozměnila!

 

Meghan Markle
(Foto: Profimedia)

 

3. Katolická škola


Místo klasické základky chodila Meghan do katolické, ale hlavně pouze dívčí školy! Černovlasá kráska to tam tehdy neměla díky svému ďáblu v těle vůbec lehké: "Často mě napomínali kvůli běhání," směje se Meghan. A jaký byl její nejoblíbenější předmět? Psaní.Tuto vášeň si zachovala i do dospělých let, kdy si pro vytvoření pozvánek na svou svatbu vybrala amatérského kaligrafa, který je navrhl ručně.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Tajemství krásy Meghan Markle: Na jakou kosmetiku nedá dopustit?
Být tak princeznou... Mají skutečně pohádkový život?
Vyzkoušej kosmetiku, kterou používá i královská rodina

 

4. Měla svůj vlastní blog


Navzdory tomu, že královská rodina nesmí mít účty na instagramu, twitteru a jiných sociálních sítích, si Meghan až do poslední chvilky držela svůj lifestylový blog s názvem The Tig. Ten začala psát v roce 2011. Název jí vytanul v hlavě vtipnou náhodou: "Jmenuje se podle červeného vína Tignanello," vysvětluje. "Ochutnala jsem ho právě v roce 2011 a byl to můj první aha moment. Celé roky si říkáte, že je vám jedno, jestli budete mít bílé nebo červené, vždyť ani nepoznám rozdíl. Pak ale ochutnáte něco jedinečného a najednou vám to vše dojde. Přesně to jsem chtěla, aby se stalo čtenářkám mého blogu."

 

Meghan Markle - 2
(Foto: Profimedia)


5. Princezna Diana 2.0


Že by měla naše Meghan takové ambice už od dětství? Ovšem, většina z nás si přála být jako malá princeznou, ale asi nám bylo jedno, jestli britskou nebo ze zmrzlinového království. Meghanina kamarádka z dětství ale přiznala do nové knihy: “Meghan: A Hollywood Princess,”, že měla takové ambice skutečně už jako malá! "Vždy byla fascinovaná britskou královskou rodinou. Hlavně charitativní prací princezny Diany. Často zmiňovala, že chce být jako ona a při sledování jejího pohřbu v roce 1997 plakala celé hodiny."0 hlasů
Vaše hodnocení