Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Finalista Eurovize 2019 Mikolas Jozef se rozhodl uspořádat koncertní debut. A protože není žádný troškař, 3. dubna udělal velkou show, a to přímo ve Fóru Karlín. Jak to všechno dopadlo a byl večer opravdu tak světový, jako je sám Mikolas?

Show Mikolase Josefa: Skvělé světelné efekty, baletky, blýskavé kostýmy

mikolas josef
zdroj: Profimedia mikolas josef
aktualizováno 08.04.2019, 17:30 | 08.04.2019, 17:30 | Krásná.cz

Finalista Eurovize 2019 Mikolas Jozef se rozhodl uspořádat koncertní debut. A protože není žádný troškař, 3. dubna udělal velkou show, a to přímo ve Fóru Karlín. Jak to všechno dopadlo a byl večer opravdu tak světový, jako je sám Mikolas?

Poté, co skončil na Eurovizi na šestém místě, se Mikolas Jozef rozhodně nikam neztratil. Po písni Lie To Me vydal ještě dynamické Me Gusta a také chytlavou novinku Abu Dhabi. Zároveň připravoval už od října loňského roku svou velkolepou show.


Kdo však přišel do Karlína hlavně na tyto tři zmíněná nejznámější díla, ten si na ně musel počkat až do konce koncertu. Po svižném úvodu totiž zazněly spíš Mikolasovy méně provařené songy. Konečným repertoárem si vlastně před samotným koncertem nikdo nebyl jistý, protože Mikolas ještě nevydal album.

 

mikolas josef
(Foto: Profimedia)


Protože zatím nevytvořil tolik písní, aby pokryly hodinu a půl, což byla přibližně celková délka celé show, musel nějak vyřešit zbývající prostor. Poradil si tím, že přizval svižné tanečníky a africké vokalisty, kteří vyplnili koncert v době, kdy se třeba převlékal na další vystoupení. Sám byl při tom na pódiu jako doma, kromě chvil, kdy měl v ruce kytaru nebo paličky na bicí, pořád pobíhal sem a tam a snažil se i komunikovat s publikem. Dokonce věnoval přímo z pódia rychlé obejmutí jedné z fanynek.


Kromě mnoha dalších nadšených návštěvnic se na vystoupení přišlo podívat také mnoho celebrit. V publiku byl k vidění například Roman Vojtek s dětmi, Monika Bagárová a Jan Bendig, Leoš Mareš s manželkou Monikou a překvapivě i miliardář Karel Janeček s partnerkou Liliou Khousnoutdinovou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10. ročník Miss Czech Republic má svou vítězku: Luxusní výhru si ale moc neužije
Zpěvák Mikolas Josef, sám sobě producentem ROZHOVOR
Kdo je nová Miss Denisa Spergerová?


Menším problémem bylo ozvučení celého sálu, Mikolasův hlas se totiž během promlouvání k fanouškům trochu moc rozléhal, a tak v některých částech haly nebylo slyšet, co vlastně říká. Byla škoda, že člověk musel hodně napínat uši a pozornost, aby se dozvěděl zajímavé perličky, třeba to, že jednu z méně slavných písní Mikolas napsal už v sedmnácti letech ve vlaku cestou z milánského týdne módy, když se rozhodl přestat s modelingem.


Aby prokázal náklonnost i k zahraničním divákům, kromě češtiny zpěvák mluvil místy také v angličtině a zahraniční publikum mu to opětovalo máváním vlajkami jejich zemí.


Mikolas s doběla odbarvenými vlasy v celém průběhu často měnil kostýmy od třpytivých až po denim a dodával tak svému vystoupení šťávu. Na obrazovku za pódiem také nechal promítat 3D efekty skládající se nejen z jeho klipů, které show přiblížily světovému formátu.

 

mikolas josef
(Foto: Profimedia)

 

Mladší české publikum si možná také tak úplně nezískal příliš velkým prostorem pro zpěváky z Afriky. Jejich zpěv byl rozhodně zajímavou vsuvkou, ale náctileté fanynky, které přišly primárně na Mikolase, si chtěly vyslechnout především jeho samotného. Opět byl problém i ve kvalitě zvuku, jejich zpěv se totiž po hale zase tolik nerozléhal. Zbytečně moc času zabralo i to, když je Mikolas nechal jednoho po druhém představit, což zabralo skoro dvacet minut a koncertu to ubralo na tempu a natěšené náladě.


Celkově však byl program na české poměry a vzhledem k mladému věku Mikolase Jozefa velmi povedený a Mikolas sám sobě i ostatním nastavil vysokou laťku do dalších let. Zpěvák ještě některé prvky v příštích show určitě vypiluje a jeho fanoušci se rozhodně nemusí obávat, že by někdy zabředl ve stereotypu.

 

Byly jste se také podívat? Jak se koncert líbil vám? 0 hlasů
Vaše hodnocení