Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„To, že někdo na druhém konci republiky zná historii obyčejného kluka z maloměsta, je největší odměnou,“ říká Eda z kapely Poetika. Poetika, to jsou tři kluci s láskou k hudbě a kořeny na Vysočině. Zajímá tě, jak spolu vychází, jaké netradiční kon...

Skupina Poetika promluvila: Je to jako sen, pořád čekám, kdy se probudím

Poetika
zdroj: oficiální zdroj Poetika
aktualizováno 14.08.2017, 00:32 | 14.08.2017, 00:32 | Krásná.cz / sim

„To, že někdo na druhém konci republiky zná historii obyčejného kluka z maloměsta, je největší odměnou,“ říká Eda z kapely Poetika. Poetika, to jsou tři kluci s láskou k hudbě a kořeny na Vysočině. Zajímá tě, jak spolu vychází, jaké netradiční koníčky mají, nebo kde je budeš moci slyšet? To, a ještě víc, se dočteš na našem rozhovoru.

Hudební skupina je tvořena třemi kluky – textařem a rapperem Eduardem Rovenským, instrumentalistou a producentem Danem Hrdličkou a textařem, hudebním skladatelem a zpěvákem Ondřejem Brejškou. Každý má v kapele svou funkci a dohromady tvoří skvělý celek. Na pomyslný vrchol je vystřelil jejich první společný song Zkouším žít. Žánr, jakému se toto hudební trio věnuje, označují jako pop rap.

 

 

1. Jak jste se vlastně dali dohromady? Znáte se už dlouho? Jste i v soukromí dobrými kamarády?
O: Eda s Danem už spolupracovali asi osm let a já se pak přidal cca před rokem a půl. Já kluky za kamarády považuju. Jsou to momentálně jediní lidé, se kterými se stýkám, jinak se snažím 100 procent času věnovat tvorbě.

 

2. Za váš pořádný start se považuje skladba Zkouším žít, díky které jste pronikli nejenom do rádií, ale i do televize. Jak jste prožívali tak rychlý nástup na hudební scénu a do showbusinessu?
E: Vše bylo poměrně hektické, takže si to člověk uvědomuje až časem. Popravdě, i teď si občas říkám, že je to tak trochu sen a čekám, kdy se probudím. Když se mě dřív okolí ptalo, co chci jednou dělat, odpovídal jsem, že je mi to jedno, hlavně pokud budu šťastný. Po zkušenostech z posledního roku vím, že to největší štěstí je být mezi svými a bavit se životem, hudbou, která je vlastně i zdrojem obživy, ale člověk ji nebere jako běžnou definici práce. To, že to je, tak jak to je, je neskutečné a moc si té šance vážím.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

ROZHOVOR: Instagramový král Leoš Mareš prozradil, kdo ho na sociálních inspiruje!
ROZHOVOR s youtuberkou Týnuš Třešničkovou o všem, co tě zajímá!
Debbi: Mám ráda stres, je to můj hnací motor ROZHOVOR

 

3. Čemu se kromě hudby ještě věnujete? Jaké jsou vaše zájmy? Podnikáte spolu kromě koncertů i nějaké výlety, dovolené, nebo třeba sportovní akce?
O: Mě baví teraristika. Doma chovám scinky, listnatky a chystám se na agamy límcové. Bohužel na to mám čím dál méně času, takže se o terária nestarám tak, jak bych si přál. S klukama podnikáme spoustu věcí, ale 99 procent je nějak spojených s hudbou, nebo se kolem ní motá.

 

Poetika
(Foto: oficiální zdroj)

 

4. Trávíte spolu určitě hodně času, už se někdy stalo, že byste si lezli na nervy? Jak řešíte případné konflikty?
D: Zatím se žádné velké hádky nekonaly a troufnu si říct, že ani nebudou. Všichni už jsme dost staří na to, abychom byli schopni respektovat názor ostatních a dojít k rozumnému kompromisu. Je to ve finále jediná produktivní cesta, která vede k cíli. A rozdílnost názorů na určitou věc je v našem „hudebním životě“ obvykle ku prospěchu věci.

 

 

5. Jaká je vaše nejsilnější vzpomínka/zážitek z koncertu? Co vás dokáže nejvíce potěšit?
E: Vystupovali jsme někde na festivalu v Severních Čechách a po koncertě za mnou přišla paní se slzami v očích, že znala osobně mého otce a že by dnes byl hrdý. Samozřejmě, že mě taky nějaká ukápla - jsem prostě "cíťa". Každopádně to, že na druhém konci republiky někdo zná historii kluka z maloměsta a dojde mu předat takovou energii, je největší odměna, kterou si mohu přát.

 

6. Kromě toho, že máte emotivní texty, skvěle zpíváte a hrajete, máte i pěkný styl oblékání. Dbáte na to, abyste se nějak sladili? Upravujete nějak svou vizáž před vstupem na pódium?
O: Díky za kompliment! Nosíme nezávisle na sobě to, co se komu líbí a každému to tak vyhovuje. Celkově vizualizaci a vizáž teprve začínáme řešit s nadcházející tour.

 

Poetika
(Foto: oficiální zdroj)

 

7. Plánujete vydání nového singlu? Jestli ano, můžete naznačit, o čem bude?
E: Před měsícem nám vyšel třetí singl ze stejnojmenného CD Trinity, který právě hraje na většině českých rádií. Jsme moc rádi, že po Zkouším žít máme další song, který se dostane k uším posluchačů. Čtvrtý singl by mohl možná vyjít až s kompletní deskou, ale ještě nemáme jasné, jaký z užšího výběru vypadne.

 

8. Prozradíte vašim fanouškům, kde vás budou moci v nejbližší době vidět a hlavně slyšet? Plánujete nějaké turné?
D: Úplně nejblíže se můžeme vidět 18. 8. v Poličce nebo 19. 8. odpoledne na Vizovickém Trnkobraní a večer v Třebíči. Všechny koncerty jsou uvedeny na našich stránkách poetikamusic.cz, kde už máme vypsány i termíny v rámci říjnové tour s kapelou Mirai.

 

Poetika
(Foto: oficiální zdroj)

 

9. Co vám je při skládání nových singlů největší inspirací?
O: Textově mě inspiruje mé okolí a má fantazie a hudebně interpreti, kteří mě baví – Twenty one pilots, Ed Sheeran, REM, Kaleo a další.


10. Jaké jsou vaše hudební plány do budoucna?
D: Především si všichni přejeme, abychom úspěšně dokončili všechny práce na našem debutovém albu Trinity. To je pro nás teď hlavní cíl a můžu říct, že zatím jde všechno podle plánu. Snad to vydrží a naši fanoušci a posluchači budou příjemně překvapeni.0 hlasů
Vaše hodnocení