Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, je pětadvacetiletý český folk-popový zpěvák a písničkář. Jak si užívá léto a kde se s ním budete moci potkat? I to prozradil v našem rozhovoru.

Voxel se pochlubil: Kdy dostal první pusu a je na cestě druhé dítě? ROZHOVOR

Voxel - Václav Lebeda
zdroj: facebook Voxel - Václav Lebeda
aktualizováno 31.07.2017, 16:47 | 31.07.2017, 15:02 | Krásná.cz / sim

Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, je pětadvacetiletý český folk-popový zpěvák a písničkář. Jak si užívá léto a kde se s ním budete moci potkat? I to prozradil v našem rozhovoru.

Na české hudební scéně se Voxel pohybuje od roku 2012, kdy vydal písničku V síti, ke které napsal text Xindl X. Rok nato už měl velký ohlas u diváků Óčka a byl vyhlášen objevem roku v hudebních cenách Óčka. Ten samý rok se umístil na druhém místě v kategorii “Hvězda internetu“ v rámci cen Český slavík Mattoni 2013. Obecně má Voxel blízko ke kytarovému písničkářství. Kytara ale není jediný nástroj, který ovládá. Výčet jeho hudebního umu je dlouhý: dále hraje na na klavír, ukulele, elektrickou kytaru, cajon, perkuse a uzbecký tar. V soukromém životě se Voxel věnuje hlavně své manželce a synu Venouškovi.

 

 

Pro začátek jednoduchá a docela očekávaná otázka v tomto období: Jak si užíváš léto? Jeli jste s rodinou někam na dovolenou, nebo ji plánujete?

 

Léto už je standardně koncertní, festivalové, trávené hlavně v autě, ale vyhradil jsem si v srpnu týden, kdy pojedeme celá rodinka k moři, tak se moc těšíme, protože předchozí roky se nám přes léto nepoštěstilo.

 

Snil jsi o kariéře zpěváka už jako malé dítě? Nebo co tě k tomu přivedlo?

 

Já toho chtěl být! Archeolog, mineralog, gynekolog, správce konkurzní podstaty (absolutně jsem neměl páru, co to znamená, ale dal jsem na rodiče) až pak se vše změnilo filmem Amadeus, kdy se ve mě probudila obrovská láska k hudbě a touha se jí živit. Prošel jsem si punkrockovou kapelou, hraním s DJem až jsem se "usadil" ve vodách písničkářství, kde je mi krásně!

 

 

S manželkou máte krásný vztah a malého synka. Plánujete s manželkou nějaký přírůstek do rodiny?

 

Neplánujeme, spíše přijímáme, co přichází. A teď k nám přišel další nádherný tvor - děťátko :) A moc se těšíme, u syna Venouška jsme poznali, jaké je to nádherné požehnání, jak se můžeme od něj učit, jak nás objímá svou bezpodmínečnou láskou. A teď to budeme zažívat dvojnásobně.

 

Voxel - Václav Lebeda
(Foto: facebook)

 

Do role manžela a tatínka ses postavil docela v brzkém věku. Je něco, co tě zaskočilo, překvapilo, nebo naopak proč je super se stát tak mladým manželem a tatínkem?

 

To jsou věci, které, dle mého, nejsou přenositelné. Já například cítím, že jsem dospěl až s narozením syna. A že jsem se stal otcem brzy? Ani mi to tak nepřijde, záleží totiž, kým se člověk obklopuje. My máme kolem sebe samé mladé rodiče, ale je mi jasné, že lidi, pro které je prioritou kariéra, to vnímají zase úplně jinak a říkají si kolikrát "no to je hrůza, tak mladej, to má kariéru zabitou". A k překvapení všech je to jinak, naopak mě rodina inspiruje, podporuje, a když nehraji koncerty, můžu se jim maximálně věnovat. Tak jsem to chtěl a chci i dál.

 

Skvěle dokážeš skloubit rodinný život se showbusinessem. Jak to zvládáš?

 

Jde všechno, pro co se člověk rozhodne. A já se rozhodl už se dál netrápit na vysoké škole, kterou jsem předčasně ukončil, místo toho se na první místo dostala rodina a hudba. Je to vždy jen o tom, co člověk cítí jako správné. Když tak nad tím přemýšlím, mám pocit, že mě stejně takový ten "echt" showbusiness docela míjí.

 

Pamatuješ si na svoji první pusu? Jaká byla a kolik ti bylo let?

 

Pamatuju si na první pusu "nanečisto" se spolužačkou, kdy jsme ji s kamarádem poprosili, jestli by nám ukázala "jak že se to dělá". :-) Ale že bych měl z toho nějaký supr zážitek, to ne, vlastně mi to přišlo spíš jako něco, co bych měl splnit, protože většina kluků ve třídě už byla políbena. Jó a bylo mi 12, pokud si dobře pamatuju.

 

Voxel - Václav Lebeda
(Foto: Instagram)

 

Pracujete na vydání nového singlu?

 

Chystám teď na podzim nový singl s názvem Nádech, kde jsem se nechal inspirovat úžasným zážitkem, konkrétně přechodem přes žhavé uhlíky, kde jsme před rokem byli s mou ženou. Taky půjde o můj první 100% autorský singl, těším se, co na něj řeknete!

 

Koho z českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček máš za oblíbené? Máš nějaký vzor?

 

Spíše než jiní zpěváci a kapely mě inspirují zážitky, ať už holotropní dýchání, chození přes žhavé uhlíky, metoda RUŠ nebo teď skvělá Wim Hofova metoda, která mi pomáhá utužovat zdraví a zároveň se dostávat do stavů hluboké meditace. Ale jinak si moc rád poslechnu Jarka Nohavicu, Xaviera Baumaxu, Prago Union, Pavla Dobeše...

  

 

ČTĚTE TAKÉ:

Markéta Konvičková: Tvoje Tvář byla těžší než SuperStar ROZHOVOR

Youtuberka Gabriela Heclová má nový singl: Neuvěříš, co musela kvůli klipu vytrpět

Nová hudební hvězda: Singl mu přišli pokřtít Gott, Bílá, Krainová i Mareš

 

9. Tvoje fanoušky určitě nejvíc zajímá, kde tě budou moci vidět. Plánujete nějaké turné?

 

Plánujeme a už je vlastně i "postavené", pojedeme turné s cimbálovou muzikou s názvem #PopFolkorTour, s sebou bereme to nejlepší víno z Velkých Pavlovic, po koncertě lidi čeká afterparty kolem cimbálu pod podiem.. moc se na to těšíme! A kdyžtak lístky jsou na smsticket.cz.

 

10. Je na cestě nová deska?

 

Úplně upřímně - desku vůbec teď neřeším a soustředím se na singly, nové písně, koncerty... A až dám dohromady dost písní, udělám desku. Rád bych jich měl alespoň 30, ať mám z čeho vybrat to nejzajímavější.0 hlasů
Vaše hodnocení