Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Uvažovaly jste někdy, že byste se rády živily jako influencerky? Víte, jaká je realita a co to doopravdy obnáší? Jaká úskalí musí začínající youtuberka překonat a co je tím motorem, který vás žene kupředu? Tohle všechno nám ochotně a bez cenzury p...

Youtuberka Not so funny Any: Jaká úskalí vás mohou potkat, když se rozhodnete založit vlastní youtube kanál?

notsofunnyany
zdroj: Instagram notsofunnyany
aktualizováno 18.09.2018, 00:00 | 18.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Uvažovaly jste někdy, že byste se rády živily jako influencerky? Víte, jaká je realita a co to doopravdy obnáší? Jaká úskalí musí začínající youtuberka překonat a co je tím motorem, který vás žene kupředu? Tohle všechno nám ochotně a bez cenzury prozradila oblíbená youtuberka a Instagramerka, která vystupuje pod přezdívkou Not So Funny Any.

Sympatickou a bezprostřední Any jsme potkaly na tradičním showcase vydavatelství Universal Music. Moc jí to slušelo a vyzařovala nezkutečně pozitivní energii. Zrovna se vrátila z dovolené v Zanzibaru, kterou si  moc užila a cítí se příjemně odpočatá. Inspirativní rozhovor utekl jako voda a Anežka nám ochotně prozradila informace ze zákulisí nátáčení videí na youtube. 

 

Not so funny Any
(Foto: Instagram)

 

Co tě na tom, co děláš, baví úplně nejvíc?

 

Energie, kterou mi dávají mí sledující. Je to úžasný pocit, když někoho potkáš na ulici a uděláš mu radost. Je skvělé číst pozitivní komentáře. Lidi mi často říkají, že je inspiruji, motivuji a že jim má videa dodávají energii. Taky mě baví mít možnost něco ovlivnit. Ač se na první pohled může zdát, že má videa jsou jen o kosmetice, snažím se předávat i hlubší myšlenky. Mé názory však nikomu nevnucuji, nemám to ráda. Líbí se mi, že si z mých videí každý vezme to svoje.

 

Not so funny Any
(Foto: Instagram)

 

Ze zkušenosti víme, že každé povolání má své pro a proti. Mohla bys našim čtenářkám prozradit, jaká jsou úskalí, která je mohou potkat, když se rozhodnou založit si vlastní youtube kanál?

 

Nejhorší je vydržet ten začátek. Máš minimum sledujících a tvá snaha se zatím nijak nezúročuje. Musíš mít víru, že to co děláš má smysl. Mě hodně motivoval přítel, jehož videa měla v začátcích minimum sledujících a někteří z jeho okolí se mu dokonce i smáli. No a podívej se, kde je dneska. Vydržel a nevzdal se. Taky musíš nakoupit techniku, která není zrovna levná a musíš se s ní naučit pracovat. Úspěšné video by mělo mít dobrou vizuální kvalitu. Dneska už většinou nestačí natočit ho na mobil. Taky tě to stojí hodně času. Lidi zhlédnou pětiminutové video, ale nevidí, že já jsem na něm strávila celý den. Při natáčení zastáváš roli kameramana, střihače, osvětlovače i baviče. Když už se ti začne dařit, dostáváš nabídky firem ke spoupráci a myslím, že je důležité nebrat úplně všechny a umět si pečlivě vybrat. V neposlední řadě se musíš naučit zvládat negativní komentáře, což ze začátku není úplně jednoduché.

 

Not so funny Any
(Foto: Instagram)

 

Na co si své sledující nalákala ty? Proč tě sledují?

 

Ve svých videíích jsem úplně normální, taková jaká jsem běžně. Sednu si před kameru nenamalovaná a postupně ukážu, co všechno dokážu změnit pomocí kosmetiky . Taky nemažu přeřeky, jsem prostě přirozená.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ROZHOVOR: Jaký je recept na sebevědomí a štíhlou linii Natálie Kotkové?

Jak na dokonalé Instagramové fotky? Tyhle vychytané aplikace ti pomohou!

TEST: Jaký typ Instagramerky bys byla?

Co bys vlastně dělala, kdyby nebyl youtube?

 

Vystudovala jsem fotografickou školu a vlastně si nedovedu představit, že bych začala dělat youtube bez průpravy, kterou jsem na škole získala. Naučila jsem se tam, jak má pořádná fotka a video vypadat a mnohé mi to usnadnilo. Ještě donedávna jsem si focením přivydělávala. Mým snem bylo fotit svatby, ale životní cesty se často mění. Jako malá jsem chtěla být zpěvačkou a dělala jsem rodičům doma různá "performance". Chvíli jsem se dokonce věnovala sólovému zpěvu, ale zjistila jsem, že na to jsem příliš velký trémista.

 

Not so funny Any
(Foto: Instagram)

 

Jaké jsou tvé sny a plány do budoucna? Kam by ses ráda posunula?

 

Nevěnuji se jen youtube a spolupracím, ale vytvořila jsem také svou vlastní kosmetickou značku. Mým snem je žít v New Yorku a rozšířit ji do zahraničí. Už na tom začínám pracovat.

 

Sledujete videa youtuberky Not so funny Any? Co z její tvorby vás baví nejvíc?0 hlasů
Vaše hodnocení