Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lenny singlem Home vyzdvihuje, že nejraději se vrací domů. Novinky i známé hity zazní na chystaném turné, které završí v pražském Foru Karlín.

Zpěvačka Lenny prozradila, proč není v novém klipu k singlu Home a kde ji můžeme vidět místo toho

Lenny
zdroj: oficiální zdroj Lenny
aktualizováno 20.11.2018, 00:34 | 20.11.2018, 00:34 | Krásná.cz

Lenny singlem Home vyzdvihuje, že nejraději se vrací domů. Novinky i známé hity zazní na chystaném turné, které završí v pražském Foru Karlín.

Singl a videoklip Home je již druhou ochutnávkou z připravované druhé řadové desky, kterou Lenny chystá ve spolupráci s německou pobočkou Universal Music. Několik novinek a osvědčené hity zazpívá živě i na blížícím se turné, se kterým na přelomu listopadu a prosince zavítá do největších českých měst. V Brně vystoupí pro velký zájem hned dvakrát.

 

Podmanivá skladba ve středním tempu nezapře zpěvaččin klasický osobitý rukopis, ovšem podobně jako u minulého singlu Enemy jsou v ní patrné vlivy elektronické hudby. V refrénu zpívá Lenny o tom, že když nás zrovna náš blízký potřebuje, zůstáváme u něj s podanou pomocnou rukou. Za produkcí písně stojí vyhledávaný hudební producent Ondřej Fiedler, jenž s Lenny pracoval na hudebními cenami ověnčeném debutu Hearts.

 

 

„Píseň Home vznikala v Berlíně jako jakýsi experiment spolu s dalšími dvěma muzikanty. Ačkoliv jsme prapůvodní verzi složili spolu, finální podobu jsem si přesto musela vysedět u piana. Potvrdila jsem si tím teorii, že věci, o kterých chci psát, za mě stejně neřekne nikdo jiný. Hudba už mě zavedla na různá místa po celém světě, ale vždycky se nejraději vracím domů. Můžu cestovat kamkoliv, ale nikdy to nepřeruší vazby s mojí rodinou a přáteli. Mám je v srdci, a tudíž jsou všude se mnou,“ říká Lenny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ROZHOVOR: Instagramový král Leoš Mareš prozradil, kdo ho na sociálních inspiruje!
ROZHOVOR: Jaký je recept na sebevědomí a štíhlou linii Natálie Kotkové?
MILAN PEROUTKA: Jaké je jeho tajemství úspěchu? ROZHOVOR

 

S námětem videoklipu přišel režisér Ruy Okamura, který už má za sebou například práci na vřele přijatém videu V Tobě pro Adama Mišíka. Hlavní hrdina příběhového snímku se v něm dostává do situace, kdy je pomoc jeho bližnímu nezbytná. Paradoxem přitom je, že sám pracuje ve stěhovací četě a pomáhá tak lidem utvářet teplo jejich nových domovů. Právě nápad, že se Lenny ve svém videoklipu tentokrát vůbec neobjeví, ji zaujal.

 

Lenny
Foto: Universal Music, Hana Knížová (Foto: oficiální zdroj)

 

„Chtěla jsem ve své tvorbě poprvé uplatnit námět, kde bych nevystupovala jako jedna z hlavních postav. S Ruyem se známe už od dětství a já jeho tvorbě moc fandím. Má velký talent vymyslet skvělé náměty s pointou, které se diváka přímo dotknou. Je to snad první režisér, kterému jsem nechala totálně volnou ruku,“ dodává interpretka.

 

Také několik nových písní bude součástí programu pěti velkých koncertů, které Lenny absolvuje na přelomu listopadu a prosince. Turné zahájí 24. listopadu v Hradci Králové, o tři dny později se představí v Ostravě. Koncert v brněnském Sono centru 28. listopadu je již vyprodaný, a proto zde vystoupí ještě jednou následující den. Vrcholem šňůry nazvané MMXVIII bude 1. prosince vystoupení v pražském Foru Karlín.

 

„Při vymýšlení konceptu koncertů jsem hodně čerpala z toho, co lidi nejvíc oslovilo při mých předchozích vystoupeních. Mým cílem je, aby si domů odnášeli především zážitek, o to jde na koncertech hlavně,“ láká Lenny.0 hlasů
Vaše hodnocení