Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přečti si čtvrté pokračování, které nám zaslala čtenářka Zuzana. Určitě tě překvapí, jakou pomstu vymyslela pro Beátu.

VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh čtvrtý: Pomsta se ukrývala v piňatě

Soutěž
zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj Soutěž
aktualizováno 24.03.2017, 00:15 | 24.03.2017, 00:15 | Krásná.cz / čtenářka

Přečti si čtvrté pokračování, které nám zaslala čtenářka Zuzana. Určitě tě překvapí, jakou pomstu vymyslela pro Beátu.

Pokud ti unikla první část příběhu, kterou napsala spisovatelka Petra Martišková, můžeš si ji přečíst zde.

 

...

Celou noc jsem nezamhouřila oči. Pořád jsem přemýšlela o tom, jak se Beátě pomstít. Pravdou je, že mě napadaly podobné věci, o kterých už ve škole mluvila Katka. Tak například mě napadlo, nabourat se na její Beauty Blog a trochu ho vyšperkovat nebo ji špehovat na každém jejím kroku a videa pak zveřejňovat pod jejím jménem na Facebooku. Na malou chvíli mi dokonce před očima problesklo psaní anonymů.
Určitě by si tohle všechno zasloužila za to, jak se ke všem chová, ale zaplést se kvůli ní s policií, za to mi opravdu nestojí. Musím přijít na způsob, jak ji znemožnit, neporušit při tom zákon, a přesto z toho vyjít jako vítěz.


Další den ve škole za mnou a Lindou přiběhla rozčilená Katka. "Schválně si zkuste tipnout, kdo byl letos zvolen za královnu školního plesu?" Obě jsme věřily, že tentokrát bude královnou školního plesu Katka, ale ukázalo se, že opět byla zvolena Beáta. Ostatně jako vždy. Letos měl být rozdíl v tom, že se přihlásila také Katka. Vždycky se totiž přihlásila pouze Beáta. Ostatní prostě měli strach. "Nic si z toho nedělej, ona určitě podplatila porotce," snažila se Katku uklidnit Linda, zatímco mně se v hlavě začal klubat plán pomsty."Možná mi to nebudete věřit, ale už vím, jak se Beátě pomstít," usmívala jsem se potutelně, zatímco Katka s Lindou na mě nevěřícně zíraly.

 


Odpoledne po škole jsme se s holkami sešly u mě doma, abych je zasvětila do svého ďábelského plánu."Je to velmi prosté," usmívala jsem tajemně a pokračovala, "víme, že královně plesu náleží velmi příjemná povinnost, a to rozbít obří piňatu se sladkostmi a nakrmit jimi své poddané," řekla jsem rozhodně."A ta pomsta bude v tom, že piňata nepůjde rozbít, nebo co?" skočila mi do řeči ještě pořád rozčilená Katka."Piňata rozbít půjde, jenže kromě sladkostí bude naplněna hustým, zeleným slizem, který spadne na Beátiny drahé šaty a drahý účes," zakončila jsem svůj plán s blaženým úsměvem na rtech. "Nezní to špatně," souhlasila Linda. Myslím, že se i Katce zlepšila nálada, když si představila, jak se Beáta plácá ve slizu a ostatní se smějí jak pomatení. "A jak zařídíme, aby v piňatě byl sliz a ne sladkosti?" zeptala se Linda. "Od posledního plesu mi školník něco dluží, myslím že to pro mě rád udělá."Než holky odešly domů, ještě jsme se domluvily, že až do pátku nebudeme o plese mluvit.

 

CHCEŠ SE TAKÉ ZAPOJIT DO NAŠÍ SOUTĚŽE?
Přečti si úvodní text od spisovatelky Petry Martiškové, který najdeš zde, a rozhodni, jak bude vypadat jeho pokračování. Text v rozsahu maximálně tří stran pošli na soutez@krasna.cz spolu s heslem Příběh na pokračování. Příběhy přijímáme až do 27. března!

 

Bylo pro nás sice utrpením nemluvit o plánu pomsty tak dlouho, naštěstí tři dny utekly jako voda a my jsme byly natěšený na události dnešního večera."Myslíš, že je vše připravené?" zeptala se mě nejistě Linda."Neboj, určitě se to povede," snažila jsem se Lindu uklidnit, i když jsem si sama nebyla jistá, zda je vše tak, jak má být.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh první: Pomsta přes Facebook
VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh druhý: Nejlepší zbraň je zdravé sebevědomí
VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh třetí: Plán se zkomplikoval

 

"Ples je v plném proudu a já pevně doufám, že se všichni bavíte. Ovšem nyní mi prosím věnujte trochu pozornosti, protože nastal čas vyhlásit letošní královnu školního plesu, kterou se stává, chvilka napětí, naše kráska Beáta," zahlaholil do mikrofonu ředitel. "Děkuji všem, kteří mě i letos podpořili ve volbě královny plesu a slibuji, že budu tento titul ochraňovat jako oko v hlavě," dmula se na jevišti Beáta. "Promluvila kráva," řekla znechuceně Katka. "My ti samozřejmě všichni blahopřejeme a nyní tě čeká velmi příjemná povinnost. Nakrm své poddané z této obří piňaty," s těmito slovy předal ředitel Beátě pálku. Zatímco ostatní počítali úhozy do piňaty, my s Lindou a Katkou jsme napjatě čekaly, jestli školník splnil to, co mi předchozí den slíbil. Piňata se otevřela a místo sladkostí, které všichni očekávali, zapršela hustá zelená kapalina rovnou na drahé šaty a účes královny plesu. Všichni, včetně nás, se mohli zbláznit smíchy. Dokonce i Beátin miláček Robin.

 

 

Video z plesu bylo následující den vloženo na školní web a další sociální sítě. Nevěřili byste, kolik ohlasů video, a především Beátino antré, mělo. Byla jsem spokojená. Musím přiznat, že pomsta byla opravdu sladká. A Beáta? Ne, že by se od toho incidentu nějak radikálně změnila, ostatní šikanovala dál, ale Lindě, Katce a především mně se od té doby vyhýbá obloukem. A co se Robina týče, nikdy jsem nebyla šťastnější. Zítra to bude rok, co jsme spolu.0 hlasů
Vaše hodnocení