Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sedmé pokračování nás poslala čtenářka Magda. Přečti si, jak celou zápletku elegantně vyřešila.

VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh sedmý: Na vzhledu záleží

Soutěž
zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj Soutěž
aktualizováno 29.03.2017, 10:13 | 29.03.2017, 10:13 | Krásná.cz / čtenářka

Sedmé pokračování nás poslala čtenářka Magda. Přečti si, jak celou zápletku elegantně vyřešila.

Pokud ti unikla první část příběhu, kterou napsala spisovatelka Petra Martišková, můžeš si ji přečíst zde.

 

...

Ještě, že byl pátek, tím jsem získala celé dva dny na rozmýšlení, jak to té mrše vrátím. Zavrhla jsem nápad holek. Kvůli někomu takovému se přeci nenechám nahánět policií! Ať jsem však přemýšlela, jak jsem chtěla, nic jsem nevymyslela. Na nápad mě přivedl až televizní rozhovor s nějakou modelkou. Přiznávala, že ač to bývá popíráno, vzhled je hlavní věc, která má vliv na názor ostatních lidí. To je ono! Takhle všichni zapomenou na můj trapas!

 


V pondělí ráno jsem si přivstala, abych se stihla připravit. Nemám sice výrazný vzhled v lásce, ale co když to vážně zabere? Je modelka, v tomhle se pohybuje celý život, musí to vědět nejlépe. Vlasy jsem si proto vyčesala do drdolu, namalovala se výrazněji než obvykle, na sebe jsem oblékla květované šaty do půli stehen, které si normálně šetřím na "lepší časy" a na nohy obula lodičky. Narovnala jsem se, abych působila sebevědoměji, a při pohledu do zrcadla jsem skoro nemohla uvěřit, že ta kráska v zrcadle jsem já. Takhle se musím strojit častěji, rozhodla jsem se a utíkala z domu, protože autobus měl jet už za pár minut.


PŘEČTI SI TAKÉ:

VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh čtvrtý: Pomsta se ukrývala v piňatě
VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh pátý: Nové radosti zazdily všechny starosti
VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh šestý: Odplata na školních závodech


Katka s Lindou na mě před školou už čekaly. "Wow, tobě to tak sluší," pochválily mě svorně během našeho vítacího objímání. Společně jsme vešly do školy a rozhlédly se po chodbě plné skříněk. Dalo se očekávat, že tam potkáme Beátu, jak jinak než flirtující s Robinem. "Á, naše Miss Špageta," ušklíbla se jedovatě Beáta. Robin se otočil, pohlédl na mě, a pak hned na mou sokyni. "Teda. Vypadáš… perfektně," usmál se a jedním dechem pokračoval k Beátě: "A ty jí dej pokoj. Za chvíli maturujeme, takže by možná bylo na čase se začít podle toho chovat, ne?! Polévání se špagetami a posmívání už je fakt ubohý, promiň." Sebral ze země batoh a odešel pryč. Beáta vypadala, že neví, jestli má dřív křičet, brečet, nebo se vztekat. To mě však nemusí trápit, usoudila jsem, teď si na mě aspoň jen tak netroufne.

 


Den ve škole byl asi i díky tomu mnohem lepší, než jsem očekávala. Vypadalo to, že Robin měl pravdu. Na nějaký trapas při obědě skoro nikdo neupozorňoval. Jistě, všimla jsem si pár lidí, co si to slavné video pouštěli na svých mobilech. Více však bylo těch, co mi nadšeně chválili můj vzhled. Ještě lepší novinka však přišla po návratu domů. Na Facebook mi totiž přišla zpráva od Robina: "Ahoj, už jsem to chtěl udělat dávno, ale byl jsem si jistý, že bys mě odmítla. Dneska jsi však byla taková kočka, že prostě nemůžu odolat :-). Zašla bys se mnou prosím někdy po škole třeba na kafe?" Ústa se mi roztáhla do širokého úsměvu a hned jsem se pustila do odpovídání.2 hlasů
Vaše hodnocení