Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Divoká karta není úplná novinka. Zachraňovala už krky účastníkům americké SuperStar a udržela je ve hře i po několik týdnů.

S Divokou kartou se dá třeba i vyhrát. Povede se to Harichovi?

ČTVRTÉ FINÁLE - Martin Harich 2
ČTVRTÉ FINÁLE - Martin Harich 2
aktualizováno 05.05.2011, 01:53 | 05.05.2011, 00:00 | krasna.cz/Scalex

Divoká karta není úplná novinka. Zachraňovala už krky účastníkům americké SuperStar a udržela je ve hře i po několik týdnů.

Martin Harich je historicky prvním česko slovenským soutěžícím, který v SuperStar dostal od porotců druhou šanci. U nás tato záležitost dostala název Divoká karta, v americké SuperStar (American Idol) se jí říká Judges Save neboli Porotcovská záchrana.

 

 

Princip je v podstatě stejný – poté, co je oznámeno, který soutěžící dostal nejmenší počet hlasů a vypadává ze hry, se porotci mohou dohodnout, že tohoto soutěžícího vracejí zpět do soutěžního klání a v příštím kole pak vypadnou dva.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Scalexova gilotina: Porota vrátila Haricha do hry - přežije i příště?

Nemocný Lukáš Adamec! Naštve ho, když v SUPERSTAR skončí?

STÁHNI si exkluzivní videospořič se svým favoritem ze SuperStar!

  

Na první pohled se to může jevit jako nespravedlnost. Ale ani názor diváků nemusí být zcela správný a někdy se může stát, že soutěžící dostane málo hlasů kvůli ojedinělému špatnému výkonu v řadě výkonů dobrých. Proto má porota možnost jednou za finále dát soutěžícímu druhou šanci.

 

Za Divokou kartu políbil všechny porotce

 

V této době je ve Spojených státech vysílána již desátá řada SuperStar (American Idol) a Divokou kartu si v ní vysloužil Casey Abrams. Casey během soutěže trpěl zánětem tlustého střeva a musel být několikrát hospitalizován. V Top 11 získal od diváků nejméně hlasů a měl být vyřazen. Porotci se rozhodli dát mu pro jeho velkou muzikálnost šanci a dali mu Porotcovskou záchranu.

 

 

A Caseymu se to opravdu vyplatilo. Sice nezvítězil, ale udržel se v soutěži dalších pět týdnů a vyřazen byl až v Top 6. Svůj rozlučkový song pojal jako poděkování za šanci, kterou od poroty dostal. Během zpěvu porotcům děkoval a objímal je, políbil i řadu diváků, kolem kterých procházel a nezapomněl ani na příbuzné. Takovou rozlučku jsme ještě v žádné SuperStar (ani zahraniční) neviděli. Podívejte se na Abramsovu labutí píseň:

 

 

Že je ale hra s Divokou kartou ošidná, se ukázalo v Top 9, kdy neočekávaně vypadla Pia Toscano, považovaná za jasnou superfinalistku. Pravděpodobně se projevil efekt "ta bude mít i tak hlasů dost", a přišlo jich proto málo. Porota byla posléze v médiích kritizována, že "vyplácala" Divokou kartu na Caseyho, kterého za favorita nikdo nepovažoval, a ve chvíli, kdy by se kvůli Pie hodila, tak už Divoká karta nebyla k dispozici.

 

Big Mike se dostal až na čtvrtou příčku

 

V roce 2010 porotci také využili možnost dát někomu Divokou kartu. V deváté řadě American Idolu vrátili do hry Michaela Lynche přezdívaného Big Mike. Tomu hrozilo vypadnutí v Top 9, Divoká karta poroty jej ale udržela rovněž po dobu pětí týdnů až do Top 4. Už v Top 5 se ale ukázalo, že Michael je v hlasování diváků předposlední (v American Idolu jsou ti, kdo jsou při vyřazování na pódiu jako poslední dva, skutečně ti, kteří dostali nejméně hlasů), takže jeho vypadnutí v Top 4 už nebylo tak překvapivé. Big Mike si ale nestěžoval. Slušné čtvrté místo mu zajistilo velkou popularitu a byl častým hostem různých amerických talk show.

 

 

Matt moc dlouho nepřežil
 

V roce 2009, tedy v osmé řadě American Idolu, byla Divoká karta použita poprvé. Prvním soutěžícím, který získal jedinečnou šanci na záchranu, byl Matt Giraud. Spasen porotou byl v Top 7, v následujícím týdnu vypadli jiní dva soutěžící, ale v Top 5 opět získal nejmenší počet hlasů Matt a byl ze hry definitivně vyřazen.

 

 

Martin Harich získal Divokou kartu v Top 7, bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se mu podaří přežít následující týden. Je také možné, že se mu podaří mobilizovat fanoušky a fanynky, a mohl by se tak stát úplně prvním účastníkem SuperStar, který přežil vyřazení a stal se vítězem. Ale k tomu mu stále ještě zbývá dlouhá cesta a setsakra dobří soupeři.

 

 

..: Vše o SuperStar najdete na oficiálním webu soutěže: www.superstar.tv7 hlasů
Vaše hodnocení