Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máme pro vás nejen seznam všech písní, ale i úvahu o tom, jak se komu jeho výkon povede nebo nepovede.

Co se bude v neděli zpívat v SuperStar?

SuperStar
zdroj: TV Nova SuperStar
aktualizováno 22.03.2013, 11:24 | 22.03.2013, 11:11 | krasna.cz/Scalex

Máme pro vás nejen seznam všech písní, ale i úvahu o tom, jak se komu jeho výkon povede nebo nepovede.

Minulou neděli to bylo pořádné maso. Z šestnácti lidí jich zůstalo ve hře jen dvanáct. Nyní se nám každý z nich představí songem, který po určitou dobu bodoval ve světových hitparádách. Půjde tedy o opravdové hity a uvidíme, jak se s nimi kdo popasuje. Nuže:

 

Virgínia Buberníková: Empire State of Mind (Alicia Keys)

 

 

Velký hit Alicii Keys u nás zná snad každý a kupodivu nejvíc ho proslavila ostravská verze od Martiny Partlové a Rudy z Ostravy. Virgínia už jednu skladbu od Alicii předvedla a velmi se jí povedla, takže by mohla zabodovat i touhle. Zvlášť pokud se jí povede nasadit ten úžasný nakřáplý lehce „nemocný“ hlas jako v divadle.

 

 

Kristína Debnárová: Run (Leona Lewis)

 

 

Skladba je zpočátku položena velmi nízko, v tom vidím pro Kristínu trochu nebezpečí, v refrénu se jde do výšek, ve kterých je jistější. V písni jsou určitá vzlykavá místa, kde je potřeba dát je decentně, aby to nepůsobilo kýčovitě. Bohužel se obávám, že Kristína v této písni příliš nezazáří. Není to až tak efektní song, aby si z něj člověk sednul na zadek a v této fázi soutěže bych se bál, že by Kristína mohla působit zapomenutelně. Jsem zvědavý, jaký vlastní vklad do písně přinese a jestli moje obavy vyvrátí.

 

Karol Komenda: Are You Gonna Go My Way (Lenny Krawitz)

 

 

Tohle je hodně chlapácký song a jestli ho Karol vezme za správný konec, může s ním zabodovat. Kapela si to nepochybně taky užije, ostatně kluci to hráli už v minulé SuperStar, kde tuto skladbu zpíval Lukáš Adamec. Musím ale říci, že Karol mi na tuhle píseň připadá příliš jemný a nevím, jestli bych mu pořádnou dávku mužnosti uvěřil. No ale od toho to nedělní soutěžní kolo je – aby mě přesvědčil. Protože minule to bylo hodně slabé a tentokrát to bude reparát.

 

Natálie Kubištová: Raise Your Glass (P!nk)

 

 

Hned úvod této písně mi připomíná přesně Natáliin styl. Jak to ovšem bude vypadat v refrénech, tím si nejsem jistý. O rozsah se nebojím, spíš o tu dávku agresivity v hlase a o bezchybné odsekávané frázování. Ta píseň je v podstatě brutální, takže jsem zvědavý, jak to zazpívá právě Natálie, která mi typově víc sedne k jemnějším skladbám.

 

Adam Kukačka: Against All Odds (Phil Collins)

 

 

Ježiš, jak já se bál, aby Adam díky svému zastřenému hlasu nedostal toho milionkrát omletého Bon Joviho! Naštěstí výběr padl na Phila Collinse a skladbu, u které se hromadně zamilovávaly puberťačky v první řadě SuperStar v roce 2004, kde tuhle skladbu zpíval Sámer Issa. Myslím, že pro Adama je to dobrý výběr, možná až příliš jednoduchý pro jeho muzikální cit, ale rozhodně si myslím, že to bude velmi vkusné a poutavé.

 

Štefan Pčelár: Little Less Conversation (Elvis Presley, JLX)

 

 

Na tuhle skladbu asi nezapomene nikdo, kdo v předminulé SuperStar viděl tančit Martina Chodúra. Dát tuhle skladbu Štefanovi je zajímavé, zvlášť jestli mu dají kytaru a lehce ho stylizují do Elvise. Štefan má totiž tři základní dary: obrovské babolapské charizma (kdyby seděla v porotě Gábina Osvaldová, zamiluje se i ona), uhrančivý pohled a úsměv s dolíčky, který by mu záviděl i pravý Elvis. Když se k tomu přidá chytlavý song a slušný zpěv, tak to může znamenat celkem jistou cestou k nejvyšším příčkám v soutěži.

 

Jaroslav Smejkal: Light My Fire (Will Young)

 

 

Skladba je samozřejmě od Doors, ale v podkladech od štábu vidím uvedeného Willa Younga, takže půjde zřejmě o jeho lehce najazzlou verzi. Přiznám se, že ji nemám vůbec rád, protože miluju originál od Doors, nicméně v objektivním hodnocení Jaroslava to nebude hrát roli. Myslím, že by mu to mohlo sednout a že by tu mohl prodat svoji originalitu. Jarda je nesmírně zajímavý člověk, jen se trochu obávám, že není až tak špičkový zpěvák a bude to vždy muset dohánět něčím dalším. Při jeho rozumnosti a pragmatickém způsobu myšlení si ale myslím, že na něco přijde.

 

Veronika Stýblová: Titanium (David Guetta, Sia)

 

 

Tak tomuto výběru, přiznám se, vůbec nerozumím. Ta písnička mi nepřijde ničím zajímavá. Nepočítám-li velmi zajímavý klip, díky němuž se v těch hitparádách držela. Jinak to zní jak milion jiných na efekt vykalkulovaných skladeb, jaké už tu byly v době, kdy se holky z Tatu prvně chytly za ruce). Ale je to taková vyřvávačka na pár akordech pořád dokola a pokud Veroniku nezradí hlasivky, nemá na tom co zkazit. Soutěžní skladby jsou zkrácené na dvě minuty, takže uvidíme, co ze skladby zbyde, podle mě jí zkrácení prospěje a Veronika si neodkrágluje hlasivky definitivně. Ale příště doufám v lepší song.

 

Martin Šafařík: Iris (Goo Goo Dolls)

 

 

Tato skladba je docela náročná na frázování, je to vlastně netradiční valčík, který si v instrumentálních pasážích mění metrum jak se mu zlíbí (ale to je záležitost kapely, ne Šáfy). Zpěvák by měl předvést lehký rockový chraplák, takže doufám, že Martin zapomene na lekce operního zpěvu a předvede pořádnou energickou pecku.

 

Daniel Šmidák: Hero (Enrique Iglesias)

 

 

Daniel dostal minule neskutečnou sodu. Myslím, že trapněji ještě nikdy nikomu v SuperStar nebylo. Ano, Danovi se to nepovedlo, nicméně byla to porota, kdo ho z osmi tisíc lidí poslal do semifinále, takže popel na hlavu by si měla sypat především ona. Dan mě v castinzích a divadle moc nepřesvědčil, ale vyloženě tragický nebyl. Tak uvidíme, jestli nedělní reparát v podobě ploužáku od Iglesiase zabere.

 

Sabina Křováková: Survivor (Destiny’s Child, Die Happy)

 

 

Jelikož se netajím tím, že hudební styl, který představují Destiny’s Child, považuju za slepou uličku ve vývoji hudby, mám radost, že Sabina předvede rockovou verzi, se kterou na pódiích zářila Marta Jandová se skupinou Die Happy. Styl je to přesně Křovácký… teda… Křovákovský, myslím, že je to úplně přesně to, co Sabině sedí a z přidělení této skladby měla určitě velkou radost. Nevidím jedinou věc, proč by se to v neděli nemělo vydařit.

 

Tereza Mandzáková: A Moment Like This (Kelly Clarkson)

 

 

Kelly Clarkson je vlastně taková americká Aneta Langerová. Vítězka první tamější SuperStar a také nejúspěšnější ze všech, kdo se kdy soutěže zúčastnili. Tato skladba byla napsaná speciálně pro finále soutěže a vyšla na Kellyině debutovém albu. Je to píseň efektní, i když polovinu její krásy tvoří příběh, který za ní je. Ta dlouhá cesta, kterou Kelly urazila, než se stala vítězkou a Paní Zpěvačkou. V tom to bude mít Terezka těžké. Ona je teprve na začátku a musí tuto skladbu zazpívat věrohodně i bez tklivé story v pozadí. Po pěvecké stránce nemám obavu, jen nevím, jestli pro tuzemské publikum bude song dostatečně atraktivní. Ale Terezka atraktivní je, takže se to snad vyrovná.

 7 hlasů
Vaše hodnocení