Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Začátek května je zkrátka období plné lásky a tak vám ji v neděli soutěžící ze SuperStar nadělí hned dvanáctkrát.

Co zazní v kole plném lásky? Oasis, Lucie, Olympic i Iveta Bartošová

SuperStar: Zákulisí - 2
SuperStar: Zákulisí - 2
aktualizováno 03.05.2013, 11:13 | 03.05.2013, 11:02 | krasna.cz/Scalex

Začátek května je zkrátka období plné lásky a tak vám ji v neděli soutěžící ze SuperStar nadělí hned dvanáctkrát.

Písně o lásce, to je tématem nedělní kola SuperStar a každý ze soutěžících má připravené dva kousky, se kterými vás chce oslnit. A doufá, že i vy projevíte na oplátku lásku jemu ve formě hlasovací SMSky. A co že nám to šestice finalistů zabéká?

 

Adam Kukačka: Everything I Do (Bryan Adams)

 

No jistě, kdo jiný z této šestice než majitel sametového témbru, jemuž sluší romantické ploužáky stejně jako svižný rock’n’roll. Skladba je to veleprofláklá, každý ji zná a je těžké do ní vnést vlastní vklad. Stačí ji ale zazpívat vkusně a držet se víceméně originálu a dívčí srdéčka zjihnou. Pro Adama to nebude představovat žádný problém.

 

Adam Kukačka: Jasná zpráva (Olympic)

 

Specifický nosový hlas Petra Jandy je velmi odlišný od temnějšího Adamova. Zde asi bude rozdíl mezi originálem a soutěžní skladbou větší. I zde jde o píseň, kterou znají skoro všichni v této zemi. Adam ji nepochybně zvládne, ale nemyslím si, že by zrovna s tímto songem udělal senzaci večera.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Nedělní SuperStar: Křováková jako sexy Rihanna, Stýblová se změní v Ivetu Bartošovou

 

Tereza Mandzáková: The Power Of Love (Frankie Goes To Hollywood)

 

Tereza bude s největší pravděpodobností zpívat úpravu této písně podle Gabrielle Aplinové a já se přiznám, že bych ji asi raději slyšel od Kristíny Debnárové. Leč ta už v soutěži není. Tereza minule musela v obou písních křepčit, tak nyní si opět užije statickou polohu, při které toho po pódiu moc nenachodí, ale o to více bude muset vložit do hlasu. Mám pocit, že z této šestice je právě ona v největším ohrožení, takže se musí snažit.

 

Tereza Mandzáková: Vráť mi tie hviezdy (Beáta Dubasová)

 

Neobávám se toho, že by to Tereza nezvládla, jako spíš faktu, že tato píseň je v Česku prakticky neznámá. Na Slovensku už je to přitom skoro dvacet let velký hit. Ani tady ale nejsem – podobně jako u Adama – přesvědčený, že je to skladba, která by zvedla davy ze sedadel. A to teď soutěžící potřebují, protože grandfinále je blíž a blíž.

 

Martin Šafařík: What Goes Around… Comes Around (Justin Timberlake)

 

Tak tady nevím. Tady prostě a jednoduše nevím. Nedokážu si představit, co vše by se muselo s touhle písní udělat, aby seděla k Šafovu obvyklému stylu. Asi by se musela složit celá znovu a úplně jinak. Na toto jsem hodně zvědavý, protože ani v nejdivočejších snech maxipsa Fíka se nevyskytuje Martin Šafařík, který by zpíval vysoko položenou Timberlakovinu se spoustou falzetů.

 

Martin Šafařík: Dotknu se ohně (Lucie)

 

Zde mám strach z jediné věci – tahle píseň a původní Kodymův zpěv bude děsně svádět k „anglické češtině“, tj. k českému zpěvu s anglickým přízvukem. A to je věc, která je Šafovi nejen mnou vyčítána. Modlím se, aby to dal co nejcivilněji. A těším se hlavně na sloky, ve kterých by Martinův hlubší hlas mohl hezky vyniknout.

 

Sabina Křováková: Love The Way You Lie (Rihanna)

 

Tohle bude večer plný překvápek. Šafa s Justinem, teď Sabina s Rihannou. Jsem zvědavý, co Jimi Cimbala s kapelou přichystá za aranži a v jaké poloze nakonec Sabinu uslyšíme. Tahle nejistota je docela příjemná a rád bych se obdobného pocitu dočkal i u Veroniky Stýblové. Pokud ta tento týden postoupí, doufám, že příště dostane nějaký nečekaný komorní a velmi decentní song. No ale otázkouje i ta Sába. Hořím zvědavostí.

 

Sabina Křováková: Už nejsem volná (Petra Janů)

 

Což o to, Petra Janů má taky solidní ječák, když na to přijde. Sice jiného charakteru, než Sabina, ale o to už tolik nejde. Tahle hitovka vyzkouší Sabinu z jiného typu zpěvu, než byly dosavadní songy. Docela náročné frázování, dlouhé tóny, zpěv naplno, naléhavost a nesmí to být příliš rockové.

 

Veronika Stýblová: Without You (Mariah Carey)

 

Další epic song ze série „Veronika zpívá nejsložitější písně světa“. Prosím, prosím, snažně prosím, Veroniko, vytři všem zrak a zazpívej to v této "Ken Lee" úpravě z Bulharské SuperStar:

 

 

Veronika Stýblová: Víš, lásko (Iveta Bartošová)

 

Tedy nad tímto výběrem písně kroutím hlavou tak vehementně, že v následujících pěti letech nebudu potřebovat služby chiropraktika v oblasti krční páteře. No ale pořád to ještě mohly být Neposlušné tenisky Lucie Bílé, takže nakonec možná song z doby, kdy ještě Iveta nebyla labilní závislačka na alkoholu a bulváru, nebude tak špatný. Veronika se tím ale dostává do velmi složité role. Když se pokusí to zazpívat s nadsázkou, nemusí to vyjít a vyznít hezky. Když to zazpívá „s opravdovým prožitkem“, může to v lidech působit ve smyslu „Aha, tohle ona chce zpívat.“ Což si nemyslím.

 

Štefan Pčelár: Wonderwall (Oasis)

 

Prubířský kámen ve zpěvu dlouhých tónů a perfektního frázování. S frázováním má Štefan sakra problémy, vypadá to, že je víc šansoniér než rocker, takže tahle píseň ho pořádně vyškolí. A nebo nevyškolí a pohoří na ní. Ale to by mohlo znamenat velké ohrožení v této soutěži.

 

Štefan Pčelár: Ak nie si moja (Vašo Patejdl)

 

Slovenská klasika, tentokrát dostatečně známá i u nás. Pěkná balada, která by pro Štefana rozhodně mohla znamenat výrazné body k dobru. Což k udržení ve hře nutně potřebuje. U téhle písně nevidím žádný problematický moment, který by Itchovi zabránil v působivém vystoupení.14 hlasů
Vaše hodnocení