Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tentokrát jste do značné míry sestavili program vy, diváci. Soutěžící totiž budou zpívat písně, které jim určili diváci.

Co zazní v neděli v Superstar? Elvis, Rihanna i Janis Joplin

SuperStar
SuperStar
aktualizováno 18.05.2013, 11:20 | 18.05.2013, 10:12 | krasna.cz/Scalex

Tentokrát jste do značné míry sestavili program vy, diváci. Soutěžící totiž budou zpívat písně, které jim určili diváci.

Minimálně polovinu písní nedělního večera budou tvořit songy, které soutěžícím vybrali hlasující diváci. Zbytek pak sestavila produkce, ale v některých případech sáhla do stejného seznamu, takže potěšeni budou i někteří diváci, kteří například hlasovali pro song, který se umístil až na druhém místě.

 

Adam Kukačka: Pretty Woman (Roy Orbison)

 

Píseň, o které si každý myslí, že ji zpívá Elvis Presley, by pro Adama neměla být bůhvíjak těžkou výzvou. Není to ale takový ten našláplý rokec, jaký Adam většinou předváděl, je to píseň klidnější a obávám se, jestli to pro fanoušky nebude příliš „staroba“.

 

Štefan Pčelár: Impossible (James Arthur)

 

 

Hit vítěze soutěže X Factor, který odráží jeho cestu soutěží, je velkou emoční peckou hlavně pro toho, kdo onu soutěž sledoval a viděl tu neuvěřitelnou Jamesovu proměnu. Štefan takovou cestu neurazil, takže to tak nevyzní. Nicméně písnička je v současnosti velkým hitem a Itchovi ji vybrali diváci, takže snad věděli, co dělají. Podle mě je skladba na Štefana dost vysoko a mám obavu, aby se příliš neškrtil.

 

Sabina Křováková: Cry Baby (Janis Joplin)

 

 

Co jiného zvolit zpěvačce, jejíž hlavní devízou je pořádný ječák a která má přezdívku Jopli? V předchozí řadě SuperStar s touto písní velmi bodovala Alžběta Kolečkářová, takže aby něco takového nedala Sabina, jejíž hlas je pro tuhle píseň jak stvořený, to bych se hodně divil. Odhaduju to na jeden z touchdownů večera.

 

Martin Šafařík: Love Me Tender (Elvis Presley)

 

 

Když na to přijde, mohl by Šafa tuhle písničku zazpívat lépe než Elvis. Když nezpitvoří angličtinu, krásně by vynikl jeho zvučný hluboký hlas. Dokonce si myslím, že by se píseň mohla hodit o něco níž, aby to ještě více dunělo a aby vyniklo to, čím je Martin mezi zpěváky výjimečný. Ale jinak prosím, do konce SuperStar už žádného Elvise, je trochu přeelvisováno.

 

Adam Kukačka: She’s So High (Kurt Nilsen)

 

 

Tak tady nevím, přátelé. Písnička je to senzační, za Kurtem Nilsenem je taky úžasný příběh o tom, jak mu SuperStar převrátila život naruby, ale ty falzety jsou smrtící. Na dobrý falzet je potřeba mít zvučný hlas, nesmí to být žádný „teplý luft“ a toho se u Adama trochu bojím. Na falzetech je přitom postavený refrén, který prostě musí zaznít, takže se tomu Kuky nevyhne. Bojim bojim.

 

Štefan Pčelár: Hollywood Hills (Sunrise Avenue)

 

 

Obrovská šance pro Štefana! Tady by mohl zazářit jak nikdy předtím. Velmi chytlavá a skvěle napsaná skladba, která výborně šlape a která by Itchovi mohla sednout. Dokonce si myslím, že by to mohl být další touchdown večera. Kapela to zahraje našláple, jako obvykle, takže pokud se do toho Itcho obuje, mohla by to být paráda.

 

Sabina Křováková: Rolling In the Deep (Adele)

 

 

Jedna z nejhranějších písní za poslední dva roky. A zcela odlišný typ hlasu, než má Sabina. Je to zajímavé spojení, myslím, že Sabina to dá hodně po svém a mohlo by to tu píseň posunout někam jinam. Písničky od Adele v soutěžích vždy patří k tomu zajímavějšímu – to, jak její hitovku zpívala Anička Veselovská s Luckou Dobrovodskou v Hlasu Česko Slovenska asi nikdy nedostanu z hlavy. Tak doufám, že tento výkon se taky přidá k těm velmi zapamatovatelným.

 

Martin Šafařík: In My Head (Jason Derulo)

 

 

Já vám opět nějak nevím (tentokrát budu hodně nevědět). Ano, všichni chceme Martina slyšet i v jiných věcech než v rocku, ale zase tak hluboko klesat není třeba. Nezajímavá, tuctová odrhovačka nepřináší nic, co bych chtěl z Šafových úst slyšet. Takže to beru spíš jako hudební humor a uvidím, co s tím Martin udělá.

 

Štefan Pčelár a Adam Kukačka: Don’t Let the Sun Go Down On Me (Elton John, George Michael)

 

 

Já vám nějak nevím potřetí. Tenhle duet dvou gayů je docela epic song, který vyžaduje plnější, kantilénové hlasy. Pamatujete si, jak to před časem vystřihli Martin Chodúr s Honzou Bendigem? Ti na to ale měli solidní hlasy a zvlášť Bendig v tom hodně překvapil. U Štefana s Adamem nemůžeme čekat plný energický tok sytých hlasů, takže budou muset nastoupit i prvky jako je sympatičnost. Jsem zvědavý, ale v sázkové kanceláři bych si na úspěch tohoto songu nevsadil.

 

Martin Šafařík a Sabina Křováková: Stay (Rihanna, Mikky Ekko)

 

 

Tak tady sice nevím počtvrté, ale těším se. Duo Šafa&Sabina bych já osobně docela rád viděl v GrandFinále, takže uvidíme, co ze spojení dvou rockerů vzejde – byť budou zpívat vyloženou popinu. Těším se hlavně na dvojhlasové pasáže, jsem zvědavý, jak se jejich hlasy budou pojit. Touchdown to asi nebude, ale mohlo by to být velice příjemné.

 

No a jak všichni víme, na konci večera vyletí jeden soutěžící s bramborovou medailí a zbyde nám TOP 3. Netroufám si odhadovat vkus diváků. Já osobně bych postup přál Sabině a Martinovi, u Adama a Štefana mi je naopak docela jedno, který z nich by případně hru opustil. Sympatičtí jsou mi oba, ale ani jeden mě neoslovil až tak, že bych si při posílání hlasovacích SMSek obrousil bříška palců. A jak to vidíte vy? Koho byste rádi protlačili na medailové pozice a po kom by se vám v soutěži až tak moc nestýskalo?12 hlasů
Vaše hodnocení