Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tématem kola, z něhož vzejdou dva grandfinalisté, jsou letní hity. Jak to Adamovi, Sabině a Štefanovi půjde?

Co zazní v neděli v SuperStar? P!nk, Joe Cocker nebo James Arthur

Top3 SuperStars - 7
zdroj: TV Nova Top3 SuperStars - 7
aktualizováno 24.05.2013, 13:07 | 24.05.2013, 13:01 | krasna.cz/Scalex

Tématem kola, z něhož vzejdou dva grandfinalisté, jsou letní hity. Jak to Adamovi, Sabině a Štefanovi půjde?

Už je jich tak málo! Z tisíců přihlášených zbývají ve hře jen tři. Bohužel, pro jednoho z nich se brány grandfinále zavřou těsně před nosem. Nyní tedy musí všichni tři zabrat ze všech sil a ukázat maximum, které v nich je. Protože jedině pořádné touchdowny, jedině brilantní výkony jim mohou zajistit postup do závěrečného duelu, kde se ukáže kdo s koho. Pojďme se tedy podívat, co si pro nás Adam, Itcho a Sabina připravili.

 

Adam Kukačka: Summer of 69 (Bryan Adams)

 

 

Sice je to Bryanovka, ale naštěstí poměrně svižná, takže to snad nebude další baladické ševelení. Barva hlasu tu určitě koresponduje, Bryan do zpěvu nedává ani příliš mnoho síly, takže by to pro Adama nemusela být až taková výzva. Otázkou je, jestli ale takovou skladbu dokáže proměnit v touchdown.

 

Štefan Pčelár: Balada (Gusttavo Lima)

 

 

Aj, to je výzva! Na první poslech to vypadá jako jednoduchý kolovrátek, jenže nesmíme zapomínat na to, že jde o brazilskou záležitost a tedy po čertech náročnou věc na přesný rytmus a frázování. Tohle se nedá zpívat moc evropsky, vytratil by ze z toho ten latinskoamerický taneční šmrnc. Itcho, jestli tohle dáš, tak klobouk dolů včetně tupé.

 

Sabina Křováková: California Girls (Katy Perry)

 

 

Další pokus dát Sabině něco, co absolutně neodpovídá jejímu naturelu. A tudíž další velká výzva. Sabča už prokázala, že zazpívá cokoli a i když si to upraví po svém, zní to dobře. Jinak tisíc bodů, pokud ji kostymérky navlečou do přesné kopie některého z kostýmů, které má Katy v onom videoklipu (těžce nevhodném pro cukrovkáře).

 

Adam Kukačka: Lazy Song (Bruno Mars)

 

 

No ale tohle úplně něco jiného, než jsme od Adama dosud slýchali. Houpavý reggae rytmus a lehký nádech r’n’b, tedy něco, o čem Adam z počátku mluvil jako o věcech, kterým se ve svém dalším hudebním životě věnovat nechce. Ale SuperStar je i od toho, aby si soutěžící vyzkoušeli to, po čem by jinak sami dobrovolně nesáhli. A paradoxně pak mnoho lidí právě v takových skladbách zazáří. Tak uvidíme.

 

Štefan Pčelár: Can’t Take My Eyes Off You (James Arthur)

 

 

Přiznám se, že nejsem příznivcem toho, že někdo vezme píseň a překope ji takřka k nepoznání. V Arthurově verzi nezůstal kámen na kameni - jenže ten jeho vklad do písně byl tak zajímavý, že tím velmi zabodoval. A to i u mě. Na Štefana ale čeká sakra těžká práce. James Arthur totiž předvedl píseň zcela po svém a jen to vzít a zkopírovat by bylo popřením všeho, co tahle aranž znamená. Takže nejlepší by bylo, kdyby to ani tak nebyla Arthurovina, jako spíš totální Itchovina (nepřidávejte si tam to P, holomci!). Jenže otázkou je, jestli by takový experiment publikum skouslo a hlavně ocenilo.

 

Sabina Křováková: Summer Son (Texas)

 

 

V tomhle kole se dramaturg se soutěžícími vůbec nepáře a na férovku jim dává songy, se kterými se budou muset pořádně porvat. Tady si Sabina nezaječí , protože originál písně je celý zpívaný šustivým sametovým témbrem v nižších polohách. Půvab této písně do značné míry spočívá v oktávovém zpěvu (jeden hlas a k němu druhý unisono o oktávu výše), takže nevím, zda bude mít Sabina vokalistku nebo zda bude aranž upravena jen pro jeden hlas. Ale kdyby to bylo jen pro jeden hlas, mohla by si Sabča vybrat polohu a zkusit jak nízkou, tak tu vysokou. Pokud by to její rozsah dovoloval. Uvidíme.

 

Adam Kukačka: Summer In the City (Joe Cocker)

 

 

Opět do značné míry skladba šmrnclá reggaečkem. To by bylo něco pro Šepse. Jestli bude i pro Kukačku, to se teprve ukáže. Ale Cockera už v SuperStar dal hned dvakrát a pokaždé slušně, takže proč ne do třetice všeho dobrého? Jen mám obavu, aby nebyl příliš opatrný. Když se do toho pořádně opře, vyzní to mnohem lépe.

 

Štefan Pčelár: Somewhere Over the Rainbow (Israel "IZ" Kamakawiwoʻole)

 

 

Slavná píseň v úpravě nejslavnějšího havajana všech dob. Pro mnoho lidí je spojena s Israelovým monumentálním pohřbem, ale doufám, že pro Itcha to pohřeb nebude. Píseň, která v sobě nádherně snoubí veselost, smutek i naději, není zrovna typickou skladbou pro SuperStar, ale laťky jsou od toho, aby se překonávaly. Štefan bude mít co dělat.Mimochodem, další reggaečko. Nezůstal on Michal Šeps po minulém kole v zákulisí SuperStar pomáhat hudebnímu dramaturgovi?

 

Sabina Křováková: So What (P!nk)

 

 

No ale tohle je písnička za odměnu. Rocková megapecka pro Sabinu jak stavěná. Bude lítat po pódiu a tuhle věc si užije. Tisíckrát rebelštější píseň než všechny pseudorebeloviny od Avril a podobných by mohla být skutečným zlatým hřebem večera. Čichám, čichám touchdown.

 

A co čicháte vy? Komu podle vás sednou skladby nejlépe? Co bude touchdownem a co průšvihem kola?11 hlasů
Vaše hodnocení